Multiprogram od Aukra mě moc nenadchl

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jelikož rád zkouším a testuji různé aplikace, affiliate programy atd., rozhodl jsem se zaregistrovat a podívat se blíže podívat na Multiprogram od Aukra. Propagovat aktivně Aukro a využívat tento systém nehodlám, jen mě zajímalo, jak vypadá vnitřní systém, jaké jsou možnosti propagace a takovéhle věci. Když se podíváte na samotný web multiprogram.cz, tak zrovna dvakrát vzhledově nezaujme (mě se popravdě nelíbí ani trochu) a na to, že je to od Allegro Group CZ, s.r.o., které je přímím provozovatelem bych tedy čekal více.

multiprogramAle budiž, pokud to funguje (jak uvádí na stránkách), tak je vše v pořádku. Co mi přijde takové trochu divné je, nutnost mít aktivní účet na Aukru! Na jednu stranu to chápu, jelikož si od toho asi slibují, že propagátoři budou zároveň i zdrojem jejich příjmu. Na druhou stranu to vidím jako první omezení a tlačení potencionálního zájemce jejich partnerského programu někam, kam třeba ani nechce. Účet na Aukru má již delší dobu, takže jsem se „zaregistroval“ (účty jsou propojené a defakto je to jako kdyby jste se přihlašovali na Aukro). Samotná administrace je ještě prázdnější, jak samotný úvodní web.

multiprogram vnitřek systémuZkusil jsem tedy přidat jeden svůj web a pro ověření jsem zvolil jednu ze dvou metod. Já si vybral metodu Meta tagem, druhá je Souborem. Vložil jsem tedy Meta tag na web a myslel jsem si, že tím je ověřen, ale není, ještě podléhá ručnímu schválení, takže je ve stavu čekání (ani se ho chudák nedočká :-)).

ověření webuNejvětší moje zklamání přišlo po náhledu na reklamní prvky, kterými je možno Aukro propagovat. Osobně jsem čekal možnost výběru z různých velikostí bannerů, vyhledávacích panelů atd. Ale chyba lávky. Na výběr máte ze čtyř možností a nazdar bazar. Nebo využít bezplatné WebAPI, ke kterému je dokumentace v polštině a ještě musíte umět programovat!

propagační materiály

Když to shrnu, tak pro člověka jako jsem třeba já, co neumí programovat, maximálně si sem tam něco doladit atd. je to naprosto na prd. Platit programátora se kvůli tomu vyplatí málokomu. Osobně bych čekal větší možnosti i pro obyčejné lidi, co provozují stránky a přitom toho moc neumí. Takových lidí není rozhodně málo a popravdě, už jsem viděl mnoho partnerských programů, které jsou daleko přívětivější pro uživatele a pro mě osobně je multiprogram velké zklamání.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 11.3.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 938

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Multiprogram od Aukra mě moc nenadchl

 1. mkurri napsal:
  Teď si přesně nevzpomínám na minulé propagační prvky, ale myslím, že to nebylo nějak jiné, ne?
  Mimochodem, co bys chtěl navíc? RSS s aukcemi, XML výpis?
  Jinak není problém udělat si vlastní banner, když tam máš textový odkaz.
  Tímto se nechci Aukra zastávat, ale nabízí to, co všude jinde(=všude je to stejně blbé, čest výjimkám)
 2. Petr napsal:
  Tak jsem tedy taky mrknul, po kliknutí na Jak zacit s multiprogramem(Zapojte se nyní) se zobrazila chyba 404…
 3. AlesN napsal:

  Uvítal bych více možností, třeba jak zmiňuješ to RSS s aukcemi. Dále bych uvítal například větší množství bannerů různých rozměrů a ne jen jeden formát a čau. Já vím, že není problém si udělat svůj, ale proč by to měl člověk dělat? To tam mohli šoupnout jen odkaz a ať si člověk již poradí rovnou sám. Starou podobu neznám, tu jsem nikdy nezkoušel a ani neviděl. Rozhodně existují i lepé zpracované systémy, alespoň to je můj názor.

 4. AlesN napsal:

  No vidíš, toho jsem se ani nevšiml, další ostuda tohoto systému ;-). U nějakého malého projektu bych se nad tím ani nepozastavil, tam se dají čekat případné nedostatky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *