Můžou pro vaší návštěvnost být užitečné weby, které agregují články pomocí RSS zdroje?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

O webech, které „pro svůj obsah“ získávají obsah z cizích webů pomocí RSS zdroje se toho napsalo již mnoho. Pro někoho jsou tyto weby jen paraziti, co se snaží vydělat na práci toho druhého a pro někoho jsou přínosné. Toto se většinou dočtete nejčastěji. O tom, jak to je, já osobně nebudu spekulovat, jelikož kdyby mi vadilo poskytovat veřejně RSS, tak ho rovnou zakážu.

Co si s ním každý dělá je jeho věc, pokud nepřijdu na to, že mě to osobně nějak poškozuje. Ale, abych zjistil reálný přínos pro majitele webu, rozhodl jsem se udělat takový malý experiment a zkusit si sám požádat o zařazení mého zdroje (tohoto webu/blogu) do jednoho takového agregujícího webu.

Jelikož využívám k měření návštěvnosti kromě jiných věcí i Toplist.cz, tak na něm jsem si dohledal jeden takový web (jmenuje se Právědnes.cz, znám ho popravdě již delší dobu, samotný web funguje už hooodně dlouho a jen jsem si defakto ověřil, zda je pořád měřen Toplistem), abych měl přehled o tom, jakou on má reálnou návštěvnost a mohl jsem pak porovnat s tím, co mi dokáže případně přeposlat sem na stránky.

pravednes 2

Průměrná návštěvnost Pravědnes.cz dle Toplistu je 175.68 návštěvníků denně. Může to kolísat, ale pro jistotu jsem pořídil i screen s tímto údajem, který najdete níže.

pravednes

Kecy k věci.cz byli na Právědnes.cz přidány 26.11.2012 a když to vezmu tedy v průměru, tak na Pravědnes.cz za tu dobu do dnešního dne přišlo cca 3 865 návštěvníků (z toho někteří určitě několikrát) a za tu dobu mi Právědnes.cz přeposlalo na Kecy k věci.cz celkem 71 návštěvníků (nejvíc 8 za den třikrát, jinak většinou cca kolem těch 3-4, který u mě stráví více jak minutu na webu a zobrazí v průměru cca 2 stránky).

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to naprosto mizivé množství, ale když vezmu v potaz, že Kecy k věci.cz nejsou na titulní stránce a aby je člověk vůbec našel, tak se k nim musí proklikat (na minimálně 2 kliky) a ještě rolovat na stránce směrem dolů, tak mi to zase tak zanedbatelné nepřijde. Z té celkové návštěvnosti netuším, kolik lidí má reálně šanci Kecy k věci.cz vůbec spatřit a zavítá na podstránku kde jsou umístěné. Tudíž, počet lidí z těch 3 865 rapidně klesá ;-).

Osobně si myslím, že jakýkoliv zdroj, který vám může přinést i třeba jen jednoho návštěvníka v průměru denně je prospěšný, jelikož z toho návštěvníka se může klidně stát pravidelně navštěvující člověk, který vám na webu může i případně něco vydělat ;-). V podobném duchu tedy pracuji i nadále a zkusil jsem zdroj přidat i do dalších podobných webů jako je Právědnes.cz.

Jakmile posbírám více dat, tak zde najdete navazující článek, kde vám řeknu, kam se vyplatí vložit zdroj a kde je to jen ztráta času ;-). V potaz budu brát pouze reálnou přínosnost co se týká přímé návštěvnosti z takového agregujícího webu (bezpracné sehnání návštěvníka – čtenáře), tudíž pro sběrače odkazů z různých webů ten článek asi moc nebude :-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

17 komentářů k: Můžou pro vaší návštěvnost být užitečné weby, které agregují články pomocí RSS zdroje?

 1. Wladass napsal:
  Mám 2 agregátory, dnes vytvářím třetí, tak kdybys měl zájem mohu poskytnout prostor pro nová data 🙂
 2. AlesN napsal:

  Určitě rád využiji, poslal jsem ti email 😉

 3. Krabath napsal:
  Dá se do těch agregátorů zdarma zaregistrovat? Pokud ano, a je li to možné, zkusil bych to.
 4. AlesN napsal:

  @Krabath: Právědnes.cz je zdarma (probíhá schvalovací proces) a u Wladasse to bude podobné si myslím 😉

 5. CHuck napsal:
  už sa teším na ten zoznam tých agregátorov 🙂
 6. Krabath napsal:
  Wladass, mohl bych se do tvých agregátorů přihlásit? Pokud ano, dáš linky? Děkuju.
 7. Wladass napsal:
  @Krabath:
  Jasně, pošli mi na email jaký weby tam chceš a já je přidám 🙂
 8. Krabath napsal:
  @Wladass: Omlouvám se, že to píšu sem, ale dostal jsi ode mě ten e-mail?
 9. Wladass napsal:
  @Krabath:
  Odepsáno 🙂
 10. Krabath napsal:
  Ahoj AlesN. Nevím, jestli ses někde regnul, ale pěkně Ti stoupá návštěvnost, dnes už takto brzo 122. Držím palce, jen ať to roste co nejvíc.
 11. Krabath napsal:
  Aleši, chtěl jsme se zeptat, jak dlouho trvalo, než tě na Právědnes.cz přidali?
 12. AlesN napsal:

  @Krabath: Ahoj, neregnul jsem se nikde, jen jsem uděl to, co vždy a napsal nové články a jeden z nich se celkem pěkně šíří po internetu 😉

  @Krabath: Trvalo to myslím něco kolem týdne, ani mi nikdo o přidání neinformoval a poznal jsem to defakto až dle příchozí návštěvnosti.

 13. Wladass napsal:
  Jak tak na to koukám, tak mě už schválili sice jsem až dole na http://pravednes.cz/#!internet, ale uvidíme 🙂 Díky za tip.
 14. AlesN napsal:

  @Wladass: Není zač, výhodou Právědnes je i to, že i když si dole, tak si tě pravidelní návštěvníci mohou hodit na svojí oblíbenou stránku a nebo nahoru pomocí kliknutí na to i na pravé straně 😉

 15. Krabath napsal:
  Tak na Právědnes.cz už mám stránky, zde je link: http://pravednes.cz/#tech
 16. Mirek napsal:
  Též provozuji agregator a své čtenáře si vždy najde, je poměrně stabilní procento lidí co můj agregator mají jako výchozí bod a každé ráno mi tam chodí. Osobně si myslím, že agregování blogu je poměrně opomíjená činnost, nejspíše proto protože to není tak žádaná činnost jako agregování běžných zpráv. Každopádně jestliže někdo chce být zařazen necht mi napíše na admin (zavináč) superweby.cz . Zajímavé blogy rád zařadím.
 17. AlesN napsal:

  @Mirek: Pravda, Kecy k věci.cz na superweby.cz je (nepřidal jsem ho tam sám ;-)) a občas mi tam odtud též někdo přijde, tudíž mohu též doporučit a zařadím ho i na svůj pozdější seznam agregátorů 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *