Návštěva letního festivalu Točník 2013

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Před odjezdem na dovolenou jsme s přítelkyní a mojí mámou vyrazily 13.7.2013 ke hradu Točník, kde se v jeho blízkosti konal letní festival (festival spadající pod ČESKÉ HRADY.CZ).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I přesto, že mám hudbu hodně rád, obzvláště živě hranou, byla toto moje vůbec první festivalová zkušenost ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud jste na tomto festivalu též nikdy nebyli, tak mohu vřele doporučit, to v první řadě a navíc jsem se rozhodl sepsat i takový malý report (a k němu přidat i pár amatérských fotografií), aby jste případně věděli, co vás tam čeká (předpokládám, že budou i další ročníky, když to tu nebylo poprvé ;-)).

Kdyby někdo náhodou nevěděl, kde se hrad a všeobecně obec Točník nachází, tak je to v okrese Beroun (Středočeský kraj) kousek od města Žebrák (ten leží cca 16 km od Berouna).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak můžete vidět výše na fotografii, za zaparkování auta zaplatíte 50 Kč (parkovišť je v okolí areálu festivalu více, jen nevím, jestli se případně neliší i ceny!).

Areál festivalu se nachází na kopci (celkem fakt krpál jako blázen, takže při výšlapu funí snad každý :-)). Níže najdete i dvě fotografie, které byli pořízené při odchodu.

Festival je dvoudenní, tudíž jsou v jeho těsné blízkosti i stanová městečka (viděl jsem jestli si dobře pamatuji celkem 3).

Areál festivalu je dokola oplocený, takže neplatiči, co si myslí, že tam proniknou někudy jindy, než hlavní bránou mají smolíka ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lepší je, pokud si vstupenky zakoupíte v předprodeji (je to nejen levnější, ale nečekáte ani tak velkou frontu, jako jsme čekali mi).

V ceně vstupenky byla i prohlídka hradů Točník a Žebrák zdarma (nevyužili jsme).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Při vstupu do areálu vám vstupenku odtrhnou a na ruku dostanete papírový náramek (něco jako když jste někde na All inclusive).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týká samotných kapel (některé jsem tedy moc nemusel, ale s tím jsem dopředu počítal), tak bylo vše naprosto super.

2013-07-13 14.36.46

První velký nedostatek bych viděl v tom, že na celý areál a počet lidí v něm bylo velmi málo záchodů (dlouhé fronty).

Pánská část záchodů (takové ty mobilní pisoáry) byla hned vedle těch dámských, takže ten, kdo tam šel, vystavoval se na obdiv naprosto všem ženám a to opravdu do detailu (tam bych tedy nikdy osobně nešel).

U záchodů nebyla možnost si umýt ruce, jelikož cisterna s vodou byla velmi brzy prázdná!

2013-07-13 14.50.07

Druhá moje větší výtka se týká ozvučování STAGE A, nebo STAGE B během toho, když na vedlejší někdo vystupoval, jelikož kolikrát bylo prd slyšet. Chápu, že program plyne svižně a není moc času na přípravy, ale bylo to opravdu otravné a rušící.

2013-07-13 14.37.50

Stánků s občerstvením a vším možným bylo v areálu víc než dost, takže si bylo z čeho vybírat (byl tam i stánek KFC ;-)).

2013-07-13 17.27.33

Krušovice byli hlavním pivem, které se zde čepovalo (no, nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější), ale sehnat se dal i Radler od Zlatopramenu a nealkoholický Birell. Cena za nápoje byla celkem přiměřená.

Když to celkově shrnu, tak návštěva stojí jednoznačně zato a moc jsme si to užili.

A co vy, byli jste také někdy na Točníku, nebo třeba jiném místě, které spadá pod ČESKÉ HRADY.CZ, případně MORAVSKÉ HRADY.CZ?

Jak se vám tam líbilo a co by jste o daném místě mohli říci?

Komentáře jsou tu od toho ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

1 komentář k: Návštěva letního festivalu Točník 2013

  1. Jarmila Králová napsal:
    Tenhle fesťák nemá chybu,super!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *