Nefiltrovaný ležák, grilování rekordní klobásy, pěkné počasí a skvělá zábava aneb to vše bylo na 21. Dni Kozla

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jelikož člověk musí krom jiného občas žít i trochu kulturně, tak jsme včera 8.6.2013 s přítelkyní vyrazili na 21.Den Kozla do Velkých Popovic.

Na podobné akci (pivních slavnostech) jsem byl poprvé v životě. Mojí návštěvě pomohlo především to, že jsem poštou obdržel dvě pozvánky na tuto akci a také to, že je to jen cca 42 km (mám dráty v ruce a cestování na delší trasy pro mě momentálně moc není) od místa našeho bydliště (Rudná).

Vstup byl zdarma, takže tam mohl přijít naprosto kdokoliv i bez pozvánky.

Doposud jsem vůbec netušil, že nějaký Den Kozla (a to Kozla jako pivo mám hodně rád) existuje a to ten letošní byl již 21, tedy ročníků bylo jen o osm méně, než je mi let :-).

Jak pozvánka vypadala a co vše získal ten, kdo obdržel pozvánku můžete vidět níže na obrázku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozvánka z druhé strany vypadala takto, viz obrázek níže.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na akci jsme chtěli nejprve vyrazit bez auta, aby si přítelkyně mohla dát též nějaké to pivko, ale zde jsem trochu narazili.

I přesto, že Velké Popovice nejsou od nás kdovíjak daleko, tak veřejnou dopravou se tam dostat je docela problém. Museli by jsme zvolit kombinaci: autobus, metro, vlak a autobus a jedna cesta by trvala víc jak 2 hodiny (i se zpáteční tedy skoro 5 hodin na cestě) a dopravy by nás vyšla na více jak 500 Kč za oba!

Na cca 42 Km je to dle mě docela mazec a proto, jsme nakonec zvolili jako dopravní prostředek auto (přítelkyně měla smolíka, voda, či nealko pivo to jistilo :-)). Tím jsme byli na místě za cca 30 minut a když jsem to tak cca spočítal, tak doprava nás nevyšla ani na 200 Kč.

Ve Velkých Popovicích jsem nikdy nebyl, tudíž je neznám a trochu byl problém najít místo k zaparkování, respektive vůbec parkoviště (parkovné bylo za 100 Kč na celý den) k této akci určené.

V tomto ohledu by neuškodilo, kdyby to příště bylo lépe značené, jelikož jsme nebyli zdaleka jediné auto, co bloudilo a udělalo si vyhlídkovou projížďku po obci.

Oficiální zahájení akce bylo v 11:00, což jsme nakonec i přes to bloudění v pohodě stihli. Po průchodu vstupní braný do areálu jsme hned dle pokynu z pozvánek navštívili registrační stánek Kozla, kde jsme pozvánky vyměnily za vouchery na 4 piva zdarma a 2 obědy.

K voucherům jsme ještě dostali každý jako dárek po jedné kšiltovce …..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

….. po odznáčku akce a tekuté pivní marinádě :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Areál pivovaru je poměrně rozlehlý, takže mapka areálu je minimálně pro ty, co jsou na slavnosti poprvé nutná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak můžete vidět na obrázku výše, program byl opravdu bohatý a stánků, co se dali navštívit bylo mnoho. Program po celý den uváděl Dalibor Gondík.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od 11:00 do 12:00 jsme si prošli areál a omrkli nějaké ty stánky. V tuto dobu v areálu nebylo ještě tolik lidí, tak se to celkem dobře dalo.

S úderem 12 hodiny přišlo na řadu grilování rekordní klobásy (klobása údajně vážila něco kolem 250 Kg a byla 187,4 metru dlouhá, díky čemuž měla být zapsána do České knihy rekordů).

Klobása se grilovala na grilu o délce 21,25 metru, což by měl být nejdelší gril v České republice!

Grilování zmíněné „mini klobásky“ si nenechalo ujít velké množství lidí a okolo grilu byla najednou snad půlka republiky :-).

Byl celkem problém se probojovat na nějakou solidní pozici a proto mám pouze tři ne příliš luxusní fotky z této události.

Základ receptu klobásy bylo samozřejmě pivo (Kozel 11°). Odpoledne byla ochutnávka této pivní klobásy zdarma a kdo chtěl větší kousek, tak si mohl samozřejmě zakoupit.

Klobásku jsem ochutnal a byla vynikající ;-).

Ve stanech, kde se čepovalo pivo bylo neustále živo. Kromě klasické nabídky, tedy desítky, jedenáctky a černého piva zde byla k dostání i pivní specialita od Kozla – Nefiltrovaný ležák.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K nefiltrovanému ležáku sem vkládám v citaci informaci přímo ze stránek Kozla, aby jste věděli, o co se vlastně jednalo.

Nefiltrovaný ležák od Kozla  se vyznačuje  vyšším obsahem pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek pocházejících ze sladu a chmele.

Oproti filtrovaným pivům jej charakterizuje přirozený zákal a výrazná, plná chuť. Nefiltrovaný ležák bude k dostání exkluzivně na Dni Kozla a poté v limitovaném množství po dobu jednoho měsíce ve vybraných restauracích po celé České republice.

Nefiltrovaný ležák mi velmi chutnal a několik kousků tam včera padlo :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týká počasí, tak to chvilku bylo docela dlouho takové všelijaké a střídala se oblačnost, naštěstí nespadla ani kapka. V odpoledních hodinách se to umoudřilo a svítilo krásně sluníčko.

Lidí dočervena chycených (nemyslím po pivu :-)) tam nakonec běhalo docela dost (včetně mojí přítelkyně :-D).

Hudební program byl dle mě vkusně sladěn (volba kapel) a na své si myslím přišli opravdu všichni návštěvníci. Za mě jednoznačně nejlepší Olympic Revival a No Name.

Nejméně (tím neříkám, že hráli hrozně) se mi líbil Blue Effect a Radim Hladík, jelikož styl hudby, jaký produkují mi není příliš blízký.

Když 21.Den Kozla zhodnotím jako celek, tak mohu říci, že jsem si celý den náramně užil. Ve vzduchu poletovala po celou dobu výborná atmosféra. K vidění bylo plno zajímavých věcí, prostě super.

Dnes již mohu prohlásit, že pokud se mi nestane něco neočekávaného, tak příští rok jdu na již 22.Den Kozla zas a vřele doporučuji to samé i vám. Vyžití zde najdou všechny věkové skupiny ;-).

Co se týká cen za jídlo a pití, tak si myslím, že byli celkem solidní (takové ty normální, jako všude při podobných akcí).

Jako vzorek sem hodím pár příkladů: Voda 0,5l 25 Kč, Nealko pivo (Birell) 0,5l 35 Kč, Nefiltrovaný ležák 0,5l 30 Kč, Kozel 11° 25 Kč, Kozel 10° 21 Kč, Trdelník 50 Kč, Klobása 60 Kč, Steak vepřový 80 Kč.

Tolik můj report a třeba se tam příští rok potkám s nějakým tím návštěvníkem, návštěvnicí Kecy k věci.cz (pokecáme a dáme pivko) ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *