Neomezené volání není u T-Mobile zase až tak neomezené, jak se na první pohled zdá

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Posledních pár dní se po Česku šíří nový fenomen levných neomezených mobilních tarifů, což je pro zákazníky samozřejmě dobře a sám se chystám na jeden z těchto tarifů do konce tohoto týdne přejít. Od vypuknutí této mánie jsem jen čekal, až T-Mobile představí svou kompletní nabídku.

Před víc než rokem jsem řešil (v tomto článku), jestli odejít k jinému operátorovi, nebo jaký nový tarif si u T-Mobile po skončení závazku vybrat. Nakonec jsem se tehdy rozhodl pro bez závazkový paušální tarif jménem Kredit 300.

Tento tarif není sice kdovíjak výhodný, ale splňoval to, co jsem požadoval, byl levný, co neprovolám se převádí a částečně suploval předplacenou kartu, kterou jsem nemusel dobíjet a kdyby bylo potřeba volat víc, nemusel jsem se obávat, že mi dojde kredit.

Nepotřebuji neomezený tarif do všech sítí, když 99% mých hovorů je díky rozšířenosti právě do sítě T-Mobile, ale i kdyby tomu tak nebylo, tak u nás v rodině prostě tento operátor frčí, takže mě teď nejvíce oslovily dva tarify a to s názvem S námi v síti za 249 Kč (nutný závazek na 24 měsíců) a nebo tarif jménem S námi v síti bez závazku za 399 Kč.

Mám vžité, že neomezeně neexistuje nikdy a u ničeho, tak než se pro nějakou variantu rozhodnu, tak vždy pečlivě zkoumám podmínek dané věci, nebo služby. Při tomto šťourání jsem neobjevil nic k mým vyhlédnutým tarifům, ale objevil jsem jinou zajímavost, která se týká neomezeného tarifu s názvem S námi síť nesíť!

Všude na viditelných místech je označován za neomezený, ale pokud se na stránkách T-Mobile podíváte dole na Podmínky služeb —> Ceník služeb a tam si rozkliknete Ceník služeb T-Mobile v PDF a nalistujete si 3 stranu, tak tam stojí miniaturním písmem tato formulace viz citace níže (pořídil jsem i screen, který najdete též níže) ;-).

První minuta se účtuje celá, dále je účtování po 60 sekundách, u tarifu S námi síť nesíť platí od 21.4.2013.

Maximální délka volání zdarma je z technických důvodů 10 000 minut měsíčně, poté je spojení účtováno sazbou 2,90 Kč/min. s DPH.

Maximální počet SMS je 10 000 měsíčně, poté je SMS účtována sazbou 2,90 Kč/min. s DPH.

V mezinárodních hovorech se řídí tarifní třídou III. Ceny jsou včetně DPH.

Cenik_sluzeb_T Mobile10 000 minut a 10 000 SMS není sice málo, ale díky tomu se značně vytrácí význam toho neomezeně, vytyčuje to dopředu jasně daná kritéria a slovo neomezeně je zde dle mě trochu víc než klamavé ;-).

Lehkou matematikou jde zjistit, že měsíc (nejčastěji je délka 30 a 31 dnů) má celkově 43 200 a 44 640 minut, takže při určité konstelaci hvězd není problém zaplatit za neomezený tarif mnohem více než udávaných 749 Kč, respektive bez závazkových 899 Kč.

Když bych šel úplně do extrému v podobě využití (provolání) všech minut, které nabízí měsíc, tak po odečtení předplacených 10 000 minut a následném započtení 2,90 Kč za každou další minutu, tak není problém za neomezený tarif zaplatit ve finále skoro 100 000 Kč za měsíc! 🙂

Škoda, že se nedá nějak zjistit, kolik lidí se tohoto při zřízení daného tarifu vůbec nevšimlo, protože je známé, že lidé formulky s drobným písmem vůbec nečtou a pak se bohužel všemu dodatečně diví.

Pak je tu ještě druhá taková mini věc a to, proč k nám do ČR musí vše dorazit tak pozdě, když podobné tarify jsou v zahraničí již několik let standardem? To nás tu musí všichni škubat do poslední možné chvíle?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Neomezené volání není u T-Mobile zase až tak neomezené, jak se na první pohled zdá

 1. Petr napsal:
  No tak za prvé nás škubou proto, jelikož si nejsme schopni dupnout a když, tak přejí jinam. Jak se říká necháme na sobě dříví štípat, ale to je špatně.

  Přeci za to platím, tak snad mohu taky adekvátně k ceně požadovat služby.

  Další je, že vše co je malým písmem čtu a to už minimálně jen proto, že se vždy zasměji, jak je tam vše postupně vysvětleno a je většinou vidět, že zbylí text jsou jen samé lži. A také to čtu, abych nepodepsal nebo nevzal něco co mi nevyhovuje a nenaletěl. A když to nechápu mám pusu a buď se zeptám osobně nebo elektronicky.
  Říká se líná huba holé neštěstí.

  A perlička na závěr 2,90 Kč/min u SMS 😀 jsem nevěděl, že je možné poslat jen určitý počet SMS za minutu.

 2. Krabath napsal:

  Vláda by měla zakročit proti tomuto malému písmu a vždy by tyto DŮLEŽITÉ informace měly být vídět pořádne a měly by být umisťovány na první místo, ne na konec podmínek.

 3. Marek L. napsal:
  Presne tak, je to zavádzanie ľudí a bolo by načase, niečo s tým konečne spraviť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *