Nepřeháněj to, nepřeháněj to!!!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Včera jsem na zprávy nekoukal a defakto ani nebyl nějak moc na internetu, takže jsem absolutně nepostřehl zprávu o neadekvátním zásahu policistů v Praze na Andělu. Upozornila mě na tuto věc vlastně až moje přítelkyně, která video našla na Facebooku, kde ho sdílel někdo z jejích přátel.

Když jsem video shlédl, popravdě, nevěřil jsem svým očím a říkal jsem si, to snad není pravda. Opět se ukázalo to, proč si většina lidí o policajtech myslí to, co si myslí a existuje na to i mnoho vtipů. Sem by se dal použít hlavně ten, který končí slovy: stačí když budeš silný :-D.

Z videa není sice patrné, proč se strážníci vrhli na údajného bezdomovce a pokud je pravda, že to celé bylo kvůli tomu, že pil krabicové víno a byl případně agresivní, tak ok, zasáhli proti němu. Nepochopil jsem ovšem naprosto neadekvátní útok na drobnou ženu a jestli je počastovala nějakou peprnější nadávkou, tak to podle mě není důvod s ní zamést chodník.

Postarší pán, který se jí zastal (nikoho nenapadlo) a pouze odvětil, aby to nepřeháněli, tak z toho vyvázl nakonec jako největší agresor a kravata na jeho krku nebylo nic jiného, než známka totálního zapaření mozku z čepice na sluníčku. Jinak si to snad nejde ani rozumně vyložit. Fyzické násilí by se mělo používat dle mě jen tam, kde je to opravdu potřebné a ne jen proto, že někdo odporuje převážně slovně uniformě.

Demokracie a svoboda projevu by měla platit pro všechny, ale jak je vidět, tak tomu tak zdaleka není a prostě někteří lidé jsou nedotknutelný. Je sice fajn, že případ začala prošetřovat nějaká komise atd., ale pochybuji, že se s tím něco udělá (sebrání osobního ohodnocení dle mě není žádné adekvátní vyvození důsledku, jelikož tak se podobné případy většinou řeší).

Popravdě mě i překvapilo, že kameraman, který celý incident natočil nepřišel též k žádné úhoně. Většinou se natáčení příslušníkům nelíbí, ale nejspíš se tak nestalo jen proto, že tam bylo mnoho lidí, alespoň můj názor.

A co si o tom celém myslíte vy? Bylo to podle vás přehnané či nikoliv a co by byl podle vás adekvátní trest pro zainteresované příslušníky? Já chápu, že každý může chybovat a dopustit se tak jakéhokoliv přečinu, ale dle mě, ty co mají pomáhat a chránit na toto absolutně právo nemají.

Když, div ne zastřelili Václava, tak se útočníkovi nestalo lautr nic a v klídku si odešel zakouřit o pěkný kus dál a tady div nezamordovali kde koho, kdo se špatně jen podíval.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 8.10.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 474

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

7 komentářů k: Nepřeháněj to, nepřeháněj to!!!

 1. Krabath napsal:
  Musím říct, že na toho seniora byl dle mého zákrok nepřiměřený (sám jsem u Městské policie byl 5 let), stačilo pouze muže upozornit, aby se do zásahu nepletl (hlavně neměl do strážníka strkat), to si mohl vysvětlit jako své ohrožení (nezastávám se strážníka, pouze konstatuji). Několikrát jsem se dostal do dost podobných – i horších, situací a vím, že v takovém případě se snaží strážník radši všechny eliminovat. Pořád budu však tvrdit, že strážníci neměli seniora nijak poutat.
 2. AlesN napsal:

  Tak na jednu stranu to chápu, ale ono je také strčit a strčit. To, že by byl senior nějaký agresivní a horentně útočil jsem si nevšiml a nejspíš nikdo kromě toho s uniformou. Další věc je útok na ženu. Vylívat si na osobě, co má stěží 50 kg a jen nadává své komplexy, tak to mi přijde ještě víc na palici, jak ten útok na seniora.

 3. Krabath napsal:
  Naprosto souhlasím, že na seniora byl zákrok neadekvátní. Na paní podle videa taky. Jak to bylo od úplného začátku s tím, kvůli komu se to pravděpodobně semlelo, není poznat.
 4. AlesN napsal:

  To souhlasím, video nezachycuje začátek a alespoň podle toho co jsem o tom četl, tak mi není naprosto jasné, proč vůbec někdo dostal pouta a proč byla okolo toho taková mela. Pokud šlo o krabicové víno na autobusové zastávce, tak by mě docela zajímal tento příběh celý. Přesto bych měl i tak další výtku a to, jaký byl důvod spoutaného, který leží na zemi a evidentně neklade žádný odpor používat jako rohožku na boty?

 5. Krabath napsal:
  To podle mě byla pouze frajeřina toho policajta.
 6. AlesN napsal:

  Já bych to nazval trochu jinak než frajeřina, ale budiž 🙂

 7. Powerack napsal:

  I když je tomu již hodně dlouho, celou tuto aféru si pamatuji. Viděl jsem tuto reportáž jak na tv h@vna (pardon, ale lépe se tomu říkat nedá), tak i na internetu. Rozhodně nešlo o standardní postup a jednání policie, která má na svých autech slogan „Pomáhat a chránit“ se s tímto rozhodně neshoduje. Arogance a namyšlenost některých strážníků je obrovská, jak se můžete přesvědčit ve více článcích na internetu. Některé jsou dokonce natočeny. Tohle už se blíží policejní brutalitě. Copak jsme stále ještě v komunistickém Československu? Nebo ještě hůř?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *