Online televize – lepší než satelit ?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Online televize již dávno nejsou pro Google neznámou frází. Jejich primárním posláním je možnost, spuštění oblíbené televize v přehrávačích na počítači, bez potřeby drahé kabelovky. Na druhou stranu jsou opravdu tak výhodné?

Odpověď zní : nejsou. Klasické online televize jsou často vedené na obyčejných, malých webech, pro které už pár uživatelů znamená přetížení. Otestovali jsme pár serverů s takovýmahle televizemi a přidáváme přehled.

1. Zapni.tv : Kvalita serveru za moc nestojí. Jde o malý web s pár televizemi, které většinou ani nejdou spustit, a pokud se Vám i povede je pustit je to pár kostiček, a pak nic. Prostředí webu je celkem hezké, no ale v podstatě nic nenabízí.

Hodnocení : 20 %

TV online televize  www.Zapni.TV

2. Spusti.eu : Po otevření webu, na Vás nevybafne zrovna nejošklivější web. Web disponuje celkem hezkou programovou nabídkou, která se dokonce ani moc neseká.

Jsou zde všechny základní CZ/SK televize včetně 3 televizí FilmBox a jedné CBS Drama, které nabídku ještě o něco obohacují.

Také je zde bohatý výběr zahraničních televizí, a rádií. Jednoduše si vyberete, jako náhrada kabelovky se ovšem nedoporučuje, spíše jako dobrá nabídka pro dovolenou, kde si prostě Prima cool vychutnat nemůžete.

Web však nemá moc dobrou pověst, protože jeho majitel je téměř všude označován jako „obyčejný vykradač linků k online televizím“, čímž se vlastně upozorněním v dolní části webu ani vůbec netají.

Hodnocení : 55 %

Spusti.eu web

3. Iptvforum.cz : jde o trochu jiný web než, předešlé. Jde totiž o fórum, na kterém linky přidávají samotní uživatelé (i když většinou se dělí majitel). Když už jsme u toho majitele ten je vlastníkem také Zapni.tv.

Web je zpracován na základě CMS Minibb. Nabídka poskytuje základní televize a pár i těch prémiových.

Příspěvky jsou od sebe jasně odděleny – u každého příspěvku svítí vlaječka země, odkud televize v něm pocházejí, a diskusní příspěvek je označen komiksovou bublinou.

Fórum je vybaveno i užitečným pluginem : po kliknutí na link jej nemusíte kopírovat do media playeru, ale s doinstalovaným pluginem VLC Media playeru, se otevře přímo v prohlížeči.

Hodnocení : 75 %

TV online forum  ipTVforum.cz

Toto byli tři největší poskytovatelé online televizí na CZ/SK internetu, samozřejmě menších je mnoho, nicméně většinou jde o linky nalezené jinde.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 16.7.2013

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 2466

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

8 komentářů k: Online televize – lepší než satelit ?

 1. Ogar z vesnice napsal:
  Právě jsem na dovolené, takže mě on-line televize zajímají, hlavně pokud mi moje domovská televize oznámí, že po krajinu, kde se nacházím, nemají práva a já má právo se nedívat. Ovšem teď je moc hezké počasí, jsme skoro pořád na kolech, takže pokud nezačne pršet, nezačnu testovat. V každém případě ale díky za dobrý článek i přehled.
 2. Tesy napsal:
  Online TV jsou docela dobrá věc, ovšem (minimálně v naších podmínkách) jsou stále ještě tak trochu nepoužitelné díky rychlostem internetu.
 3. Kotrý Jozef napsal:
  @Tesy: V tom máte pravdu, nicméně na IPTV Fóru jsou koukatelné téměř všechny linky, jejich úplný přehled (aby jste nemusel/a hledat po fóru je zde

  Jestliže se Vám linky ale sekají i tam, mám pro Vás řešení. Jde o privátní server VIP-TV. Podrobnosti naleznete tu : http://wiki.vip-tv.cz/index.php/Hlavní_strana

  Přidejte si na skype nebo ICQ majitele, na kterého naleznete kontakt dolů na hlavní stránce a napište mu že se chcete registrovat na VIP-TV. Zašlete mu test rychlosti, u kterého je podmínkou mít net nad 7 mb/s. Pak Vás zaregistruje na server, kde jsou absolutně stabilní linky, které se rozhodně nesekají.

 4. kanter napsal:
  čakal som nejaký väčší prehľad, ale aspoň niečo
  btw online televízie sa budú v budúcnosti ešte veľmi rýchlo rozvíjať pretože rýchlosť internetu stále stúpa a momentálne existujú aj takí ľudia, ktorý sú vôbec radi, že v ich končinách nejaký internet je
 5. pcmaniakCZ napsal:
  Kdyby jste měli zájem, tak mám aplikaci na sledování TV (tvonline.g6.cz). Zapni.TV je už mrtvý a tak jsem se rozhodl udělat aplikaci, která nebude moc zatěžovat počítač, bude šetřit přenášení dat a bude (snad) vždy funkční.
 6. bobo napsal:
  Tohle je pecka pro všechny mojetv.net naše vaše tv CZ/SK kdekoliv ve světě
 7. erik napsal:
  Já mohu doporučit pro sledování tvplay.org
 8. Sports napsal:
  Na sportovní televize a online sporty můžu doporučit sport-tv.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *