Oplatí se nakupovat elektroniku po internetu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Zdravím Vás čtenáři Kecy k věci. Jak jsem tak brouzdal po internetu, narazil jsem v různých poradnách na to, že někdo dostal z eshopu pokaženou elektroniku, a je potřeba mu pomoct.

Tyhle žádosti jsou dost běžné, my se ale v článku podíváme jak zamezit tomu, aby běžné nebyli.

1. Pro dražší nákupy vybrat vhodný eshop
Jestliže vybíráte knížku nemusíte samozřejmě eshop vybírat tak jako by jste ho měli vybírat u drahé elektroniky.

Pro nakupování elektroniky v Čechách (a také na Slovensku pod stejným názvem) doporučujeme eshop Mall.cz, nebo také slavnější eshop se zeleným mimozemšťanem – Alza.cz.

Pokud ale máte jiný vyhlédnutý jiný eshop, je lepší si ho proklepnout : do vyhledávače zadejte jeho název a hledejte zda už nebyl zmiňován v nějakých internetových poradnách.

MALL.CZ

2. Doručení výrobku a platba
V každém dobrém eshopu by Vám měli dát u konce objednávky na výběr z možností doručení a plateb. U možností dopravy platí dražší-lepší. pro elektroniku bych v zásadě nevybíral pro doručení možnost České pošty, nýbrž kurýrem.

Nic proti poště, ale zkrátka mají lepší přístup 🙂 . Pro platbu v méně známých eshopech doporučuji vybírat platbu osobně ne přes účet, u známějších eshopů je to už na Vás, podvod nehrozí.

3D worker delivering a package

3. Ochrana před nepříjemným zjištěním
Jestli nechcete být nepěkně překvapeni, měli by jste udělat před převzetím výrobku jistá opatření a to : Když přijde kuriér, vemte si krabici, rozbalte ji, a zjistěte zda nemá nějaké povrchové odřeniny.

U televizorů (…) je nejčastější chyba během dopravy rozbití obrazovky, pečlivě ji tedy zkontrolujte. Funkčnost nového počítače samozřejmě s kurýrem na ulici neodzkoušíte, nicméně na tohle už se záruka vztahuje (pokud jste funkčnost nemohli sami poškodit).

Proč Vám tohle píšu ? Protože jestli si VY tovar před kurýrem nerozbalíte, a nepodíváte se zda není poškozený, svým následným podpisem stvrzujete absolutní nepoškozenost zásilky, a tudíž se vzdáváte práva na reklamaci výrobku, s takovýmhle poškozením. Takže jestli pak na Vás vybafne nový LED Monitor s obrazovkou prasknutou skrz-naskrz, reklamovat nemáte právo.

iStock_000016018935_ExtraSmall

Doufáme, že jsme Vás od nákupu neodradiil. S těmahle radami by Vás už nakupování nikdy nemělo nepříjemně překvapit.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 17.7.2013

Zařazeno do: E-shopy

Zobrazeno: 954

Štítky: , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Oplatí se nakupovat elektroniku po internetu?

  1. kanter napsal:
    nakupovať elektronikiu cez internet sa oplkatí, pretože sa dajú nájsť rôzne kúsky za celkom výhodné ceny
  2. Radek P. napsal:

    Marně přemýšlím nad smyslem článku. Sorry, ale nic neřekl. To, že má být člověk opatrný při nákupu přes internet platí všeobecně, nejen pro elektroniku. Mimochodem odpověď na nadpis hledám marně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *