PayPost.cz je konečně v plném provozu

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

O novém PPP (pay per post) systému jménem PayPost jsem zde již psal, ale tehdy byl systém pouze v testovací fázi a doslova se čekalo, než se papírově vyřídí veškeré náležitosti, aby mohlo k tomuto systému vzniknout s.r.óčko (WebDeal s.r.o.), které tento projekt bude zastřešovat po finančně účetní stránce.

Po nedávném spuštění podobného projektu s názvem Kupčlánek je tedy PayPost již dalším oficiálním hráčem na tomto specifickém reklamním trhu, kde donedávna nebyla moc velká konkurence.

Tím, že je PayPost teprve v začátku, tak od něj nejde okamžitě očekávat velké zázraky, ale jako jeho hlavní výhodou oproti konkurenci vidím přímé napojení na Webdeal, což je fórum o internetovém podnikání a oboje spadá pod jednoho majitele, kterým je Otakar Pěnkava. Díky Webdealu se brzy do PayPostu může nahrnout dostatek inzerentů a proto si myslím, že se vyplatí do něj registrovat své weby, pokud je pro vás zajímavý tento druh výdělku.

Já osobně Kecy k věci.cz do těchto PPP systémů registrovat nechci a ani nehodlám, jelikož zde chci mít absolutní obsahovou svobodu, bez jakéhokoliv dodržování cizích pravidel a jednat tak pouze dle svého uvážení, tudíž psát si kdy chci, co chci, jak chci a klidně bez odkazů.

Kdybych Kecy k věci.cz přidal, nastavil bych stejně pro 99% inzerentů neakceptovatelnou cenu a celkově od začátku fungování tohoto mého webu/blogu jdu cestou bez PR článků a toto chci i nadále zachovat.

I přes tyto mé částečně kritické řádky výše, si o těchto systémech nemyslím nic špatného a pro jiné lidi mohou být zajímavým zdrojem výdělku, proto se tím, co jsem napsal výše nenechte odradit ;-). Hold, každý má jiné záměry a podle toho postupuje.

Ale abych jenom tak blbě nekecal, tak se pojďme vrátit k samotnému PayPostu a k tomu, proč si myslím, že se vyplatí ho používat jak z pozice blogera, tak z pozice inzerenta a nejprve začneme tou blogerskou částí.

Placené články  PayPost.czTím, že provozujete blog a rádi píšete, tak si pomocí PayPostu můžete přivydělat nějakou tu kačku na provoz. Vydělat můžete jak psaním článků pro inzerenty dle jejich zadání, tak i samotnou propagací systému, díky provizi z affilu, která je 5% za přivedení blogera a 5% za přivedení inzerenta. Provizní systém je navíc propojen s tím z Webdealu ;-).

Tato provize je neměnná! Pokud by se stalo, že se přivedete jak blogera i inzerenta a zrovna oni dva se mezi sebou dohodnou na článku, tak se provize sčítá! Kdyby vás zajímalo, jak systém vypadá a nechcete se hned registrovat, tak můžete navštívit sekci nazvanou DEMO, kde máte vše pomocí obrázků ukázané ;-).

Placené články  PayPost.cz 2Další důležitá informace pro blogery je, že minimální výše výplaty je 300 Kč a pokud by jste chtěli být i zároveň inzerentem, tak se nemusíte nikde znovu registrovat, jelikož oba účty jsou spolu propojené. PayPost mohou používat i uživatelé, kteří nemají živnostenské oprávnění a pokud by jste měli živnostenské oprávnění, tak vás může zajímat i to, že provozovatel je plátcem DPH.

Inzerenty by mělo zajímat hlavně prohlášení majitele, které najdete níže v citaci.

Raději povedeme systém, který má málo webů, ale kvalitnějších než systém, který je přeplněn nekvalitními blogy.

Tudíž, nemělo by se stát, že se budete muset prohrabávat množstvím nepoužitelných rádoby magazínů, které nejsou ničím jiným, než jen snůškou placených PR článků. Minimální částka, kterou si musíte dobít je 300 Kč, což není zase až taková pálka, aby systém nemohl vyzkoušet kdokoliv ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 11.2.2013

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 782

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: PayPost.cz je konečně v plném provozu

 1. Otakar Pěnkava napsal:
  Děkuji ti za článek. Rád bych upřesnil to jak bude probíhat výplata u nepodnikatelů.
  Kde v případě výplaty vystavíme dohodu o provedení práce, kterou zdaníme 15% a blogerovi už pošleme zdaněné peníze. Nebude muset nic dále danit.
 2. AlesN napsal:

  @Otakar Pěnkava: Já děkuji za doplnění informace, která se jistě bude nejednomu člověku hodit 😉

 3. Dobre vedieť o ďalšej možnosti, ako si privyrobiť tým, čo človeka baví, teda písaním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *