Proč, jak a co z toho vlastně?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Když se podíváte na internet, tak na vám vyhledávač vyhodí nespočetně webů/blogů a každý den vznikají další a další. Obvykle jsou to weby z takové té kategorie, kterou by jsme mohli nazvat naprosto k ničemu (nezajímavé pro ostatní lidi, bez nápadu, nebo neúspěšná snaha kopírovat někoho atd.).

Jinak řečeno, ani sám autor kolikrát neví, proč vlastně ten web/blog vytvořil a většinou je za tím jen naivní představa, že něco rychle splácám a ono to bude vynášet samo a bezpracně peníze, nebo to prodám za velký balík, ale tak to vůbec není (to už by byla sakra náhoda ;-)).

Proto mě napadlo takové malé motivační zamyšlení, které by jsme mohli odstartovat například jednoduchou otázkou, které by mohla znít asi takto: Proč by si měl vlastně člověk založit nějaký web/blog? Váš web/blog je vaše soukromé místo na internetu, kde si „můžete dělat co chcete“.

Jinak řečeno, možnost vyjádřit své pocity, předat někomu své nápady, upozornit na svůj um a celkově se prezentovat veřejnosti (pokud neberu touze „seriózní“ weby, nejlépe osobního charakteru, tedy žádné MFA, PR a podobné ;-)). Takový web/blog, pokud chcete, aby někdy výrazněji uspěl, tak by se měl stát vaší srdeční záležitostí a nepohlížet na něj primárně jen, jako případný budoucí zdroj příjmu.

Následující otázka by mohla být: Jak si takový web/blog založit? Možností je víc. Pokud nemáte žádné velké ambice (nemyslíte to vážně), tak by vám mohlo postačit i nějaké free řešení (nebude vás to stát ani korunu) bez vlastní domény (stačí pohledat na internetu – Webnode atd.).

Pokud chcete přeci jen něčeho dosáhnout, tak doporučuji pořídit svou vlastní doménu (dá se zakoupit již od 90 Kč) a nějaký svůj vlastní webhosting (na trhu je z čeho vybírat), jen se vždy koukněte na nějaké ty reference o poskytovateli, aby jste někde nenaletěli. Všechno toto pořídíte dnes již za pár korun, takže nemusíte mít strach z velké investice ;-).

Redakčních systémů, na kterém takový web/blog založit je též nespočet zdarma (nejčastěji používaný je WordPress), pro nezkušené je všude velké množství návodů a stačí opět jen trochu hledat na internetu ;-).

Web/blog si může založit opravdu každý a nemusíte být jen z IT oblasti (programátor, grafik atd.). Psát můžete též o všem možném, nejlépe o tom, co vás zajímá a máte o tom trochu přehled, oborů je mnoho. Rozhodně se nebojte to zkusit a trochu si věřte ;-). Jen jedna rada ohledně tohoto, vyvarujte se psaní o něčem, o čem nemáte ani páru, jelikož to brzy někdo pozná a může vám to uškodit!

No a konečně jsme se dostali k té nejdůležitější otázce: Co z toho webu/blogu vlastně můžu mít? Globálně by se dalo by říci, že kolik úsilí do webu/blogu vložíte, podle toho bude mít i finální prospěch. Tedy musíte mít prvotně na něj čas. Toto úsilí se vám může později vrátit nejen v podobě vydělaných peněz, ale čím známější a navštěvovanější váš web/blog bude, tím budete mít postupně i více otevřené dveře všude možně. Jak to?

Důvod je jednoduchý, může si vás někdo všimnout. Kontaktovat vás může například inzerent se zájmem o nákup reklamy u vás = peníze pro vás. Jste například delší dobu bez práce a ovládáte něco víc než dobře, nebojte se i o tom zmínit, jelikož můžete někoho zaujmout svým umem a třeba vám dojde i nějaká ta nabídka = peníze pro vás.

Nasadit na web/blog můžete kromě bannerů i nějakou tu PPC reklamu (Adsense, Sklik, mClick, Etarget), která vám může pomoci zaplatit náklady na provoz a třeba vydělat i nějakou tu korunu navíc.

Každý má vždy s něčím nějaké zkušenosti, nebojte se je prezentovat veřejně. I na zkušenostech se dá vydělat! Stačí se jen poohlédnout po vhodných partnerských programech = peníze pro vás. Psaním a poznáváním nových věcí si rozšíříte obzor, nenásilně se tak učíte a navíc za vámi bude vidět i nějaký ten výsledek vašeho vývoje.

Z návštěvníků vašeho webu/blogu se mohou stát i vaši známí, či dobrý kamarádi, takže to může mít i pozitivní sociální dopad pro vás. Samotář bez kontaktů nemá nikdy moc šancí, jelikož plno věcí je založených převážně na kontaktech. Proto nekašlete na své návštěvníky a navazujte nová spojení, nikdy nevíte, co vše pozitivní to může do budoucna přinést ;-).

Našlo by se i plno dalších tipům jak web/blog využít k „osobnímu“ prospěchu, ale chce to, aby jste se také zamysleli sami a nepostupovali jen podle nějakých doporučení a návodů, ale šli si hlavně svojí cestou za svou vlastní myšlenkou. Uspět se dá vždy a ve všem, jen to chce mít výdrž (nic není hned a může to i dlouho trvat) a pevně se držet svého předem stanoveného cíle ;-).

Po kvalitních a přínosných webech/blogách bude mezi konzumenty obsahu vždy hlad, takže se vyprdněte na tvorbu volovin, které nikoho nezaujmou, nezajímají a nikdy v ničem neuspějí a neztrácejte s nimi zbytečně čas. Jeden kvalitní web je ve finále lepší a pro vás přínosnější, než 100 nikomu nic neříkajících blbostí na prodej odkazů ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

6 komentářů k: Proč, jak a co z toho vlastně?

 1. Petr Vaníček napsal:
  Ahoj,
  snad Ti nebude vadit tykání. 🙂

  Včera jsem po delší době zabrousil sem k tobě na blog a tento článek mě inspiroval k sepsání vlastní „cover verze“, kterou jsem před chvílí vypustil na světlo světa.

  Pro jistotu jsem si tě dal rovnou do GReaderu. 🙂

 2. AlesN napsal:

  @Petr Vaníček: Ahoj, tykání mi absolutně nevadí, nejsem žádné fogo fogo 😉

  Jsem rád, že minimálně na tebe článek zapůsobil a jakákoliv cover verze od kohokoliv je jen a jen vítána.

  Děkuji za tu jistotu 🙂

 3. Petr Vaníček napsal:
  To je Google Reader. 🙂
 4. Krabath napsal:
  Já jsem si článek rovněž přečetl (jako velkou většinu tvých), ale můžu se zeptat co je to „GReader“. Jinak ještě přemýšlím, že bych na svých stránkách udělal jednu rubriku „Blog“, kde bych ventiloval své názory, ale pořád se nemůžu rozhodnou. Poraď Aleši prosím tě.
 5. AlesN napsal:

  @Krabath: GReader je RSS čtečka od Google, víc najdeš přímo zde: http://www.google.com/reader

  No, já bych možná vytvořil ještě „jeden web“ na subdoméně ve tvaru blog.immag.cz a oddělil bych to od tvého magazínu. Z něj na BLOG pouze odkázat, z BLOGU zpět i na magazín a návštěvník si již vybere, kam a co bude chtít číst. Přijde mi to jako schůdnější řešení, které může nakonec přinést i další návštěvníky Immagu ;-).

  Za cca hodinku až hodinku a půl budu i na Skype, tak to můžeme probrat ještě i tam potom ;-).

 6. Krabath napsal:
  @AlesN: Děkuju za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *