Proč se vyplatí psát články do zásoby a využívat automatickou publikaci?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jako svůj největší problém co se týká Kecy k věci.cz a obsahu vidím v tom, že si doposud nedělám žádnou zásobu článků k publikování a nevyužívám tak ani automatickou publikaci.

Dal jsem si takové malé předsevzetí, že s tím musím od příštího měsíce něco udělat, jelikož pokud nejsem fyzicky u pc, tak nevyjde žádný článek a to se vždy zbytečně projeví na návštěvnosti.

Tento problém se nemusí týkat jen mě, ale mohl by to být problém i dalších autorů a proto jsem se rozhodl sepsat tento článek, který by vám mohl pomoci se vyvarovat stejné chybě a začít lépe uvažovat a plánovat.

Proč je chyba nemít články v zásobě pro publikaci?

Nikdy nevíte, co se může přihodit (například nemoc, či cokoliv jiného, co ovlivní váš čas), ale i když něco očekáváte (například dovolenou, stěhování atd.), tak nemusí být vždy dostatečný prosto rychle reagovat a bez článků v zásobě riskujete to, že xx dní nepřibude na vašem webu nic nového.

Připravujete se tak defakto dobrovolně o návštěvníky a případně i o nějaké ty zisky!

Co publikovat okamžitě a co počká?

Ne každý článek může být publikován za xx dní (pokud píšete o něčem aktuálním, tak za xx dní by takový článek byl k ničemu, jelikož aktualita by byla, no víte kde :-)) a proto okamžitě publikujte jen to, co opravdu aktuálností hoří, zbytek může počkat vždy a je jedno, jestli to bude publikované zítra, pozítří, nebo za 14 dní třeba.

Jakou zásobu (kolik) článků si dopředu připravit?

Zde je to značně individuální a záleží, jak často publikujete (denně, obden atd.). Dle mě je takové ideální řešení mít připravený obsah minimálně na měsíc dopředu.

Proč? Když vezmu v potaz to, že například nemoc, či dovolená trvá v průměru cca 14 dní, tak aby jste měli čas na tvorbu nového obsahu a netlačilo vás to, že zítra, nebo pozítří není již co publikovat ;-).

Jak na automatickou publikaci?

Tuto možnost umí dnes již každý lepší redakční systém, takže to podle mě není naprosto žádný problém. Pokud to ten váš náhodou neumí, tak bych se porozhlédl po nějakém kvalitnějším.

Sdílíte články na sociálních sítích?

Pokud své články sdílíte i pomocí sociálních sítí, tak i toto není dnes již žádný velký problém a dá se to celkem pohodlně řešit. Nebudu psát jak, jelikož jde použít více způsobů a záleží kolikrát i na tom, co používáte za redakční systém atd..

O tom, jak jsem toto vyřešil já se brzy dozvíte v samostatném článku ;-).

Co to celé přinese?

Někdo by mohl namítnout, že vytvoření obsahu na měsíc dopředu je zbytečná makačka a ztráta času. Není, vytvořit obsah do foroty, pokud jste jediným autorem na stránkách je sice náročné, ale díky tomu si pak budete moci lépe cokoliv naplánovat!

Proč? Když to vezmu ze své pozice tvůrce těchto stránek, tak krom obsahu pracuji i na různých vylepšeních atd., což zabere nějaký ten čas. Když není co publikovat, tak musím nejprve zajistit obsah, tedy napsat článek.

Až po napsání a publikování se mohu věnovat jiným činnostem s Kecy k věci.cz spojenými. Šlo by to samozřejmě i opačně, ale opět bych to poznal na návštěvnosti.

Takže ano, prvotní fáze nastolení tohoto systému je náročná, ale při následném dodržování jistých pravidel a dobrém plánování to ve finále prospěje nejen mě, ale mohlo by to prospět pokud to též zavedete i vám, jelikož tím získáte mnohem víc času na vše ;-).

A co vy, jak řešíte nyní publikaci? Uvažujete nad nějakou podobnou změnou?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Proč se vyplatí psát články do zásoby a využívat automatickou publikaci?

 1. kanter napsal:
  mať priprávené čpánky na mesiac dopredu musí byť pekná makačka, ja ani neviem či by som mal toľko nápadov na napísanie takého množstva článkov len tak z fleku 🙂
 2. Aleš Náprstek napsal:

  @kanter: Je jasné, že toto nejde udělat za jeden den, myslím si, že tak za týden by se to dalo celkem v pohodě zvládnout. Pak už jen člověk průběžně připisuje a není na něj vyvíjen takový tlak, jako když má každý den něco publikovat a není co.

  Bez nápadů nejde pravidelně publikovat (myšleno opravdu pravidelně a ne jednou za 7 a více dní) nikdy ;-).

 3. Webstránky napsal:
  Vždy je dobré mať pripravených v zásobe min. 30 článkov, najmä pri rozbehnutých magazínoch. Často sa môžu vyskytnúť problém, možno aj finančne a pokiaľ má človek zálohu, tak nie je problém prežiť mesiac a potom znova valiť článok za článkom.

  DODATEK OD MAJITELE WEBU K TOMUTO KOMENTÁŘI: Za každý komentář (reakci) jsem na Kecy k věci.cz rád, ale obejdu se o komentáře, kde se někdo „neumí“ podepsat nějak normálně (jméno, přezdívka) a komentář vloží jen za účelem získání odkazu. Neznám nikoho jménem Webstránky (kdyby šlo alespoň o jméno společnosti, tak budiž), proto byl odkaz odstraněn 😉

 4. Michal Kubátko napsal:
  Od spuštění mých stránek to již od startu provozuji a dokonce včera sem do naplánovaných článků zařadil i jeden článek, který je taktéž na toto téma.

  Jsem rád, že nyní mám již připravených několik článků dopředu, protože např. dnes jsem moc času na to, abych napsal článek neměl.

 5. Tento mesiac sa mi moc nedarí, s článkami „dobieham“, ale inak vždy mám pripravené články minimálne na týždeň-dva dopredu. A pri rozbiehaní nového webu, ako koelga písal predo mnou, pripravím aspoň 30 článkov, čo je pri dennom vydávaní tebou spomínaný mesiac.
  A ako je tých webov viacej, je naozaj dobré mať pripravené články do zásoby a vydávať ich v naplánované dni a hodiny. Samozrejme, že ich človek nenapíše všetky za jeden deň. Ale ak vonku prší, tak sa dá za jednu sobotu napísať zopár článkov, aj v nedeľu nejaké. Potom nie je problém deň dva nič nenapísať a venovať sa inej práci a človek nie je nervózny, že do rána musí vyjsť nový článok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *