Proč se vyplatí psát denně alespoň jeden článek? Hodně vám to dá!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Kecy k věci.cz provozuji již 515 dní (počítáno od prvního zde vydaného článku do dnešního dne). Za tuto dobu jsem zde publikoval již 528 různých článků (nepočítám do toho tento) a snažím se dlouhodobě udržet tempo minimálně 1 článek každý den.

Za tu dobu, co toto provozuji (i když to kolikrát není žádná sranda a zabere mi to moře času, který bych mohl kolikrát strávit i pohodlněji), tak si dovolím tvrdit, že by toto mohlo prospět i dalším lidem.

Sám jsem totiž zjistil, že to má i celkem dost výhod a člověku to pomáhá i k sebezdokonalování. Níže jsem se snažil sestavit takové ty největší výhody, jaké jsem osobně zaznamenal ;-).

Co to tedy dokáže člověku dát?

Návštěvnost stránek/blogu – Pravidelný obsah na váš web/blog dokáže přilákat návštěvníky. Že nemluvím jen tak do větru dokazují přímo Kecy k věci.cz, na které chodí momentálně v rozmezí 250 – 350 lidí denně (k 2.5.2013 průměrně 270 denně) a 76,6% návštěvnosti mi tvoří vyhledávače (tedy mě to nestojí ani korunu), 10% přímá návštěva a 13,1% odkazující zdroje.

Když jsem začínal, tak návštěvnost byla velká nula a když už sem někdo zavítal, tak to byla návštěva pouze z vyhledávačů, než se vytvořily pravidelný návštěvníci a než se začaly samovolně tvořit zpětné odkazy (umělé SEO nesmysly jdou mimo mě). Nikdy jsem nezakoupil ani žádnou reklamu!

Peníze – Toto souvisí hlavně s bodem výše. Čím větší návštěvnost, tím to dokáže hodit o nějakou tu kačku víc a čím více se budete snažit, tím ta kačka bude větší. Jinými a známějšími slovy: „Bez práce nejsou koláče“ ;-).

Zlepšíte si psaní – I když se nepovažuji za žádného psacího machra, tak na sobě pozoruji v této oblasti výraznější změny. Píšu mnohonásobně rychleji, než ze začátku (to co mi kdysi trvalo napsat hodinu, zvládnu dnes v pohodě za méně jak polovinu času) a řekl bych, že se zlepšil i můj vyjadřovací projev atd. (toto je můj osobní dojem, nevím, jak to vidí návštěvníci a čtenáři :-)).

Lepší přehled, snadnější učení a rozšiřování znalostí – Pokud chcete publikovat alespoň jeden článek denně, tak musíte mít hlavně o čem psát, jelikož nejde psát stále o tom jednom a samém dokola, nikdo by to brzy nečetl.

Člověk je nucen poznávat a objevovat nové věci a zároveň sledovat i to, co už zná. Když se toto sesumíruje, tak z toho vznikne to, že má člověk celkem dobrý všeobecný přehled.

Osobně nikdy nepíšu o ničem, co jsem si alespoň nějak částečně nevyzkoušel, nebo co není mojí myšlenkou (nevidím smysl v přepisování cizích myšlenek). Proč? Nechci a neumím psát o něčem, o čem vím kulové a vzhledem k tomu, že zde neprodávám PR články, tak mám svatou volbu co a jak si napíšu.

Proto, než vůbec něco publikuji, tak si s tím nějakou dobu hraji, čímž se zároveň i učím, aniž by mi to přišlo. Když bych se měl opět porovnat teď a například před rokem, tak mohu s klidem prohlásit, že je to naprosto diametrální rozdíl.

To, co mi před rokem činilo problémy, nebo jsem nevěděl, jak na to, tak je pro mě dnes naprosto automatickou záležitostí. Vyskytne se nějaký problém, umím ho vyřešit během chvilky.

Posbíral jsem všeobecné znalosti a dovednosti, takže i když nejsem profík v žádném konkrétním oboru, tak se nebojím pustit do čehokoliv (v rámci své tvorby).

Lepší myšlení – Toto též tak trochu souvisí s bodem výše, jelikož při hledání nových a nových témat se snažím i o to, abych si vymyslel nějaké své vlastní téma, o které není nikde moc napsáno a všechny moje články nebyli jen z kategorie „další článek o tom a tom“.

Pravidelné psaní vás „nutí“ více přemýšlet a proto se snažím hledat témata i tam, kde zatím nejsou a tím být alespoň trochu odlišný od ostatních. V pc mám rozpracováno xxx věcí, některé budou publikované a některé nespatří nikdy světlo světa.

I s tím je potřeba počítat, jelikož k tomu, aby vznikl nějaký článek občas potřebuje člověk i někoho dalšího za účelem získání cenných informací a ne vždy se tato spolupráce podaří.

Nové kontakty – Tím jak přichází na stránky stále nový a nový lidé, tak se pomalu a jistě rozšiřuje i okruh různě zajímavých kontaktů.

Někteří mi něco nabízí (většinou různé služby atd.) a někteří mě zvou na návštěvu toho a toho (některé pozvánky jsou víc než lákavé, takže budou brzy i nějaké ty referenční články, hned jak na tom budu lépe zdravotně ;-)).

S některými lidmi aktivně komunikuji i nadále a stali se z nich přátelé, i když většinou jen na dálku a po internetu. Jak se již léta říká, vše je o kontaktech a známostech, takže by jste neměli podceňovat ani toto.

Jak jste v tomto článku mohli vidět, provozovat web/blog a tvořit obsah je sice náročné, ale rozhodně to nemusí být jen ztráta času a člověku to nakonec více dá (i když ne jen finančně), než vezme ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Proč se vyplatí psát denně alespoň jeden článek? Hodně vám to dá!

 1. Marek L. napsal:
  Blog je ideálna forma ako prezentovať vlastné schopnosti, časom sa to človeku vždy vráti, ľudia oslovujú s rôznymi dopytmi samy.
 2. Krabath napsal:
  Ahoj ALeši, naprosto s tímto (Tebou) článkem souhlasím. Rovněž jsem se během provozování magazínu (ať to byl Svět informací či nyní IMMAG.cz) dost naučil. myslím, že právě i to psaní se mdost zlepšiloo, byť je stále hodně co zlepšovat. Taktéž mi to přineslo několik „internetových kamarádů“, se kterými, když je čas, si rád pokecám. A mohl bych pokračovat, ale to bych vesměs supúloval tvůj článek.
 3. Aleš Náprstek napsal:

  @Krabath: Ahoj Tome, jsem rád, že to co jsem napsat není úplný blud a někdo to vidí stejně 😉

  @Marek L.: Jojo, blog je dobrá prezentační věc. Člověk se kolikrát dostane i k takovým kontaktům, ke kterým by za normálních okolností neměl vůbec šanci se dostat.

 4. kanter napsal:
  Osobne nepoznám veľa blogerov, ktorí by publikovali články takmer každý deň ako ty a keď sa aj nejaký taký blog nájde tak väčšinou ani polovica článkov ma nezaujme natoľko aby som si ich vôbec prečital. To sa mi u tvojho blogu ale nestáva, takmer všetky tvoje články sú hodnotné a dajú niečo čitateľovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *