Proč to dělat složitě, když to jde i naprosto jednoduše

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Už minimálně jednou jsem zde na Kecy k věci.cz zmiňoval, že webhosting Ebola.cz (Kecy k věci.cz u nich hostují!) nabízí ve své administraci možnost instalování 27 různých aplikací „jedním“ kliknutím. Toto jsem nikdy předtím nevyužil (ani u jiného hostingu, jelikož Ebola.cz není jediná, co toto nabízí a navíc, každý to má stejně trochu jinak řešené) a tudíž jsem s tím neměl ani žádnou zkušenost a nevěděl, jak to přesně funguje.

Před malou chvilkou jsem pomáhal zprovoznit web postavený na WordPressu jednomu mému kamarádovi co si zakoupil webhosting u Eboly též. Kamarád je na jakékoliv instalování a nastavování čehokoliv slušně řečeno naprosto levý. Krom napsání textu a následného vytvoření článku je vše ostatní mega problém ;-).

Zaslal mi tedy přístupy dojeho účtu a já si tak mohl hrát dle své libosti bez obav, že bych svým blbnutím něco shodil (ve svém účtu bych si to nedovolil ;-)) a přidělal si tak zbytečně starosti navíc. Toho jsem samozřejmě hned využil a otestoval tuto funkci instalace na jedno kliknutí (několikanásobně s různými systémy a výsledek byl vždy stejný, tedy maximální spokojenost ;-)).

Tuto funkci najdete u Eboly v administraci pod záložkou Další nástroje, viz níže obrázek.

Ebola.cz Klient Instalátor aplikacíZde si zvolíte, co přesně chcete nainstalovat.

Ebola.cz Klient Instalátor aplikací 2Můžete upřesnit kam to chcete přesně instalovat (dobré, pokud chcete využít například jiný systém pro subdoménu atd. ;-)) a kliknete na instalovat. Než se samotná instalace provede, vyskočí na vás ještě pro jistotu okénko, kde se vás zeptají, zda opravdu chcete instalaci vykonat (ochrana proti zbrklému počínání ;-)).

Po pár vteřinách na vás vyskočí, že instalace je hotová a vidíte i veškerá přístupová hesla jak do administrace, tak i k databázi (níže máte náhled, kde jsem ovšem pro jistotu rozmázl citlivé údaje ;-)).

Ebola.cz Klient Instalátor aplikací 3Pokud se podíváte na mé starší články (WordPress, Joomla, phpBB atd.), které popisují instalaci manuálním způsobem, tak je tento automatický způsob naprosto luxusní záležitostí a instalaci máte provedenou během okamžiku a nepotřebujete k tomu ani žádné velké znalosti, žádné vytváření databází atd. ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Proč to dělat složitě, když to jde i naprosto jednoduše

 1. Petr napsal:
  Ano,
  tato forma je příjemná, ale přeci jen osobní instalace je vhodná z toho důvodu, že si sám nastavíš heslo k databázi a heslo administrátora a vše máš prostě pod kontrolou.

  Ovšem, pro někoho kdo má takové problémy jako popisuješ, je tohle ideální řešení

 2. kanter napsal:
  toto riešenie je vhodné aj pre niekoho, kto vlastní množstvo menších webstránok, takže palec hore za to 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *