Programy, které se hodí při tvorbě webů

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Často hledám různé užitečné programy zdarma, které by se mi mohli hodit při tvorbě webů, tak mě napadlo udělat takový malý přehled, který by se ve finále mohl hodit nejen mě, ale i někomu dalšímu. Proto jsem se rozhodl vytvořit tento článek, kam budu postupně přidávat cokoliv zajímavého, co objevím i s popiskem, k čemu daná věc vůbec slouží.

Veškeré zde přidané věci bude možné si i stáhnout přímo zde, abych vám usnadnil práci a nemuseli jste hledat dále na internetu. Prozatím začnu s tím základním, co možná již znáte (a já mám odzkoušeno) a jakmile budou přibývat další věcičky, tak to nějak přehledněji hodím do kategorií ;-).

PSPad editor – volně šiřitelný (freeware) univerzální editor pro MS Windows. PSPad využijete při práci s prostým textem (velké možnosti formátování textu) a vytváření webových stránek (obsahuje řadu unikátních funkcí, které ušetří spoustu času). Stáhnout můžete zde: PSPad editor (110)

FileZilla – FTP, SFTP klient s mnoha užitečnými funkcemi a lokalizovaný do českého jazyka. Podporuje připojení SSL, proxy a Kerberos GSS. Možnost vytvoření fronty pro stahování souborů, podpora Drag&Drop, snadná správa FTP účtů, neustálé hlídání a udržování připojení k FTP serverům atd. Stáhnout můžete zde: FileZilla (118)

Gimp – grafický editor sloužící ke tvorbě a úpravě bitmapových obrázků. Je vhodný zejména pro úpravu fotografií a tvorbu webové grafiky. Obsahuje širokou škálu standardních nástrojů jako například možnost práce s kanály, vrstvami a cestami, grafické filtry a standardní nástroje (štětec, pero, tužka, razítko a podobně). Stáhnout můžete zde: Gimp (167)

XAMPP – umožňuje bleskově nainstalovat Apache, PHP a MySQL na váš počítač. Pomocí tohoto balíčku si vytvoříte rychle a pohodlně domácí server ve vašem PC, na kterém můžete testovat vaše výtvory ;-). Stáhnout můžete zde: XAMPP (136)

Sitemap Generator – celkem dobrý nástroj, který vám snadno vytvoří sitemapu přímo ve vašem pc. Obsahuje samozřejmě i další užitečné funkce ;-). Stáhnout můžete zde: Sitemap Generator (123)

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 31.7.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 648

Štítky: , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

11 komentářů k: Programy, které se hodí při tvorbě webů

 1. Turek napsal:
  Pěkný seznam a dobrý nápad, zkusím sepsat podobný článek pro inspiraci. Jen bych uvítal nějaké screeny programů. Já se často rozhoduji zdali budu program použivat i podle vzhledu. Hlavně u těch jednodušších, kdy si mohu vybírat. Samozřejmě že jedinešných programů na vzhled nehledím VLC player atd….
 2. Josef P. napsal:
  Tak to co jsi tu sepsal je opravdu základ, bez kterého se člověk nehne, nemusí ale zaplatit ani káchli. XAMPP je super, neznám lepší kompletní server na tvorbu webů na lokále. Tyhle programy stačí k tomu aby člověk mohl začít tvořit.
 3. AlesN napsal:

  To není špatný nápad a určitě nad tím popřemýšlím, díky za dobrý typ 😉

 4. AlesN napsal:

  Prozatím jsem tam hodil opravdu jen ten základ, který chci postupně rozšířit o další přínosné, ale jen ty, co opravdu budu mít vyzkoušené a budu vědět, že jsou k něčemu 😉

 5. Marek L. napsal:
  Jedná sa o základné programy, kt. sú bežne zaužívané. Dodal by som, že nie všetky sú kompatibilné napríklad s operačným systémom Macintosh.
 6. AlesN napsal:

  To máš nejspíš pravdu. Já využívám pouze Windows, tak se soustředím jen na věci, které fungují na nich. Co se týká toho základu, tak ano, je to tak a postupně chci rozšiřovat ten přehled, jelikož mnohokrát jsem využil i jiné programy, které jsem následně smazal a zase je zdlouhavě hledám, tak je zde hodím pohromadě.

 7. Josef P. napsal:
  Apropó, jak že sem dostanu k těm komentářům ten atavar? Už jsme to tu někde řešili, ale nedořešili, nicméně ty ho tam máš 🙂
 8. AlesN napsal:

  Odpověď je naprosto prostá, stačí registrace na http://cs.gravatar.com/ a nahrát avatar 😉

 9. Josef P. napsal:
  Tak schválně jestli to funguje.
 10. Krabath napsal:
  Já z těchto propgramů nepoužívám žádný. Na FTP mi slouží Total Commander. Dřív jsem na výrobu šablon používal Artisteer. Dobrý program.
 11. DaZ napsal:
  Taky mi Total Comamnder přijde lepší řešení, stejně ho v PC mám, používám, tak ho využiju i na ftp přenosy, nemusím instalovat další program.

  XAMPP jsem nepoužíval, vždy som využil výhod volného prostoru na hostingu nebo freehostingů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *