Recenze elektrické sekačky AL-KO Classic 3.82 SE

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Po delší době zde na Kecy k věci.cz píši recenzi na nějaký produkt, který je naprosto mimo internet a využít ho může pomalu kdokoliv, kdo bydlí v rodinném domě, nebo má nějakou zahradu ;-).

Před cca týdnem po x letech odešla mé mámě elektrická sekačka a proto bylo potřeba se poohlédnout po nějaké alternativě.

Nejprve jsem zvažoval, že bych koupil nějaký levný bezejmenný (neznámí výrobce) stroj kolem té tisícikoruny někde v Baumaxu, či Hornbachu, ale nakonec jsem si to rozmyslel a zkusil se poohlédnout po něčem „kvalitnějším“.

Nakonec u mě vyhrála elektrická sekačka značky AL-KO s označením Classic 3.82 SE v hodnotě 2 390 Kč a nákup jsem provedl v internetovém obchodě EVA.cz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hlavním kritériem, proč jsem vybral právě tuto sekačku bylo to, že AL-KO považuji jakžtakž za nějakou značku, tudíž by měla něco málo vydržet a navíc v této cenové hladině byla dle mě bezkonkurenční (žádnou jinou značku jsem neznal :-)).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Samozřejmě, že jsem nekoukal jen na značku, ale i na nějaké ty technické parametry :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

AL-KO Classic 3.82 SE disponuje následujícími: Elektrický motor 1400 W, je vhodná pro travní plochy do cca 500 m2 (což je pro reálný účel naprosto dostačující), šířka záběru nože 38 cm (oproti původním 32 cm je to znát), nastavení výšky střihu od 20 do 60 mm ve 3 polohách, obsah sběrného koše 37 l (pokud je maximálně naplněn, není příliš těžký a je tak dle mě akorát do každé ruky) a hmotnost má pouze 13 kg (díky poměrně nízké hmotnosti se snadno se sekačkou manipuluje).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Shrnuto a podtrženo, poměrně lehká, výkonná a celkem dobře vypadá i po stránce vzhledové.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týká samotného složení sekačky, tak je to naprosto jednoduché (návod u mě nebyl vůbec potřeba) a sestavení zabere opravdu jen chvilku (mě to zabralo odhadem tak 15 až 20 minut a to mám chromé ruce po operacích, takže člověku bez zdravotních potíží to zabere podle mě tak polovinu času ;-)).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ke smontování je potřeba křížový šroubovák na dva šroubky k přišroubování startovacího mechanizmu na rukojeť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud je potřeba nastavit výška sečení, tak nemusíte přešroubovávat kolečka, jako to mají některé sekačky, ale u tohoto typu je to řešeno jednoduchým přesunem osy o žlábek výše, či níže.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přední i zadní osu s koly drží sice vždy dvě pružinové péra, ale na změnu polohy není potřeba vynakládat nějakou extra velkou sílu, proto přenastavení zvládne hravě i kdejaká křehká žena ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týká samotného sekání, tak mohu říci, že je AL-KO Classic 3.82 SE dobrý dělník!

Díky vyosení žacího bubnu lze bezpečně sekat až k okraji trávníku a člověk se nemusí bát, že by nožem někde zachytil (ideální, například okolo plotu a jiných překážek ;-)).

Mile jsem byl překvapen, co všechno při sekání z trávníku skončí v koši (sbírá to všechno opravdu pečlivě, což je způsobeno i takovým obloukovým nástavcem, který je sice špatně, ale označeně vidět na fotce níže), proto se koš poměrně rychle dokáže naplnit do maxima!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zatím jsem u AL-KO Classic 3.82 SE neshledal jedinou chybu, která by stála za zmínku a tak si myslím, že pokud hledáte nějakou kvalitní a levnou sekačku na střední velikost zahrady, tak by tento typ mohl být vhodný i pro vás ;-).

A na závěr ještě dodám, že pokud by vás zajímalo, kolik stojí případně náhradní nůž do sekačky, tak co jsem tak koukal, dá se pořídit kolem cca 350 Kč i s DPH, což si myslím, že není zase až tak hrozné.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Recenze elektrické sekačky AL-KO Classic 3.82 SE

 1. Tomáš napsal:
  Jen nechápu proč elektrickou sekačku ? Neotravuje tě ten kabel co taháš pořád za sebou ? Myslím, že benzínová sekačka, navíc s vlastním pojezdem je daleko lepší volba, přitom zcela jistě ne o tolik dražší,…
 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Tomáš: Proč elektrickou sekačku? Asi primárně proto, že je to k mojí mámě na zahradu, která nemá auto a těžko by si jezdila pro benzín někam autobusem, když bych se u ní delší dobu nemohl zastavit.

  Navíc, je na elektrickou sekačku zvyklá a ne pro každého je kabel taková velká překážka. Kdyby měla velkou zahradu, tak neřeknu ani slovo, ale na rovnou zahradu o rozloze cca 250 metrů čtverečních benzínová s vlastním pojezdem není opravdu potřeba ;-).

 3. Na podobnou plochu jsme zvolili sekačku (na chlebový pohon) ruční vřetenovou. Seká to pěkně a taky se dá považovat práce s ní za rehabilitační cvičení. Není to moc náročné, jako jezdit s kočárkem.

  Díky za dobrou recenzi, sám chystám recenzi akumulátorového vyžínače na dokončování sekání trávy kolem stromků, květů, schodů.

 4. Aleš Náprstek napsal:

  @Chlapec z dediny: O ruční vřetenové sekačce jsem uvažoval také, jen jsem si nebyl jist, jak by to sekalo a jestli by to máma (kdybych já nemohl) zvládla posekat (je po operaci karpálů na obou rukách).

  Kdyby byla sekačka vyloženě pro mě (měl jsem sám dům se zahradou), tak bych jí zakoupil na 100%, jelikož mě sekání baví a čím více automatiky, tím víc se vytrácí takový ten pocit ze samotné práce :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *