Recenze pračky BEKO WMB 61021 CS PTM

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Před pár dny nám s přítelkyní po několika letech odešla na věčný odpočinek pračka Gorenje WS 41081 (Náplň: 4 kg, Spotřeba el. energie: 0,76 kWh, Maximální počet otáček: 800, Spotřeba vody: 44 l, Energetická třída: A, Cena kdysi cca 9 000 Kč) a nezbývalo nic jiného, než se poohlédnout po nějaké jiné.

Osobně považuji pračku za pouhého domácího pomocníka, který má pro mě něco vykonat a pokud toto zvládne i nějaký levnější model, nevidím důvod nutně dávat za pračku několik tisíc, přeci jen to není to samé jako televize, počítač, nebo jídlo, kde nikdy nešetřím a šetřit ani nebudu. Záruku má stejně každá 2 roky, pokud výrobce nenabízí nějakou prodlouženou záruku a rozbít se může jakákoliv a kdykoliv.

Jediné co mě u pračky zajímá, tak je spotřeba vody a elektřiny, počet otáček, jakou má maximální náplň prádla v kilogramech a toto vše samozřejmě v kombinaci s cenou. Navštívil jsem své oblíbené internetové e-shopy a poctivě porovnával a zvažoval vše pro a proti pro jednotlivé tipy praček.

Po dvou dnech hledání u mě vyhrála pračka značky BEKO a to konkrétně tip WMB 61021 CS PTM (Náplň: 6 kg, Spotřeba el. energie: 0,85 kWh, Maximální počet otáček: 1 000, Spotřeba vody: 40 l, Energetická třída: A+, Cena 4 819 Kč, dnes jsem koukal a trochu jí zdražili, jelikož je za 4 929 Kč). Pračku jsem nakonec objednal v e-shopu Datartu.

Proč? Jelikož z pohledu zákazníka se mi zdá, že nabízejí naprosto luxusní služby (zdarma dovezou, vynesou, zapojí, odvezou starý spotřebič a odvezou i obalový materiál), které se jinde povětšinou platí (například u Alzy máte tuto službu za 655 včetně DPH!). Tedy naprostý komfort, za který nepřiplácíte.

Ale zpět k samotné pračce. I přesto, že se nejedná o žádnou příliš renomovanou značku, tak bych tuto pračku s čistým svědomím a klidem doporučil z fleku každému. Netvrdím, že je to naprosto dokonalý výrobek, ale řekl bych, že si svou funkci plní zdatně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJako plus vidím především to, že ovládací panel je přehledně popsán v češtině, takže není potřeba nějak extrémně studovat návod, aby člověk zjistil co co vlastně dělá a je tak snadno ovladatelná pro kde koho ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZa tu dobu (cca 10 vypraných plných praček), co máme pračku doma, tak jsem se nesetkal s tím, že by něco nevyprala, nebo špatně vymáchala atd.. Pračka nabízí celkem 11 pracích programů. Musím pochválit hlavně funkci PET program na odstranění zvířecích chlupů (toto ocení hlavně milovníci psů), která funguje naprosto bezvadně a to i přesto, že jsem si myslel, že to moc fungovat nebude (odzkoušeno, máma má tři psy ;-)).

Dále musím pochválit zkutečně nízkou spotřebu vody (toto si pračka automaticky přizpůsobuje a zdá se, že to funguje, kontroloval jsem podle vodoměru ;-)). Rozměry pračky jsou 60 × 84 × 45 cm a hmotnost má 60 kg. Co se týká hlučnosti pračky, tak výrobce uvádí, že hlučnost při procesu praní je 58 dB a při odstřeďování 71 dB.

Pro mě tedy nic hrozného, při praní o pračce člověk skoro ani nevím a při odstřeďování je sice slyšet (s tím se musí počítat). Co jsem tak koukal celkově na pračky, tak se dB příliš neliší a jsou plus mínus stejné u všech. Řešení, zavřít dveře od koupelny, zavřít dveře do obýváku a zesílit TV ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMoje zatím jediná objevená výtka ohledně pračky je neprakticky vyřešené nouzové vypuštění v pravém dolním rohu. Pokud otevřete dvířka (můžete vidět na fotce níže), tak tam nikde nenajdete vypouštěcí hadičku, ale pouze šroubovací uzávěrku od filtru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPokud by se cokoliv pošmoulilo, tak je to pracnější vypustit, ale šikovný člověk si vždy poradí a nemusí nutně dojít k vytopení koupelny a sousedů ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 28.2.2013

Zařazeno do: Bydlení

Zobrazeno: 2016

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *