Recenze společenské hry Kufr 2

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Nevím jak vy, ale já i moje přítelkyně jsem celkem hravý typy a proto, když je někde nějaká soutěž, tak se rádi zapojíme.

Nejraději máme takové ty soutěže, kde se sbírají například kódy ze zátek (to většinou já u piva :-)), či různé další kupóny z obalů atd..

Za poslední cca rok jsme si ke snídani oblíbili kukuřičné lupínky, případně zapékané müsli. Nekupujeme nic jiného, než jen výrobky od firem Bonavita a Emco.

Proč zrovna výrobky od těchto dvou firem? Jednoduše, po otestování (ochutnání) různých nám vyšly jako nejchutnější a shodou okolností obě tyto firmy mají i sběratelské soutěže, takže poctivě vystříháváme bodíky :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Více jsme jich měli od Bonavity a navíc, nedávno probíhala i akce, při které se 1 bod počítal za 2 body, takže jsme měli nasbíráno již relativně dost bodů a rozhodovali jsme se, co si vybereme za odměnu.

Bonavita  Děti a zábava

Jak můžete vidět i podle obrázku výše, volba nakonec padla na společenskou hru jménem Kufr 2 (vyrábí firma  Bonaparte) , kterou jsme tedy i 24.4.2013 objednali.

Na stránkách Bonavity je ohledně doručení tato informace, viz citace níže.

Odesílání cen:  Počet přišlých bodů je velmi vysoký. Snažíme se rychle na Vaše dopisy reagovat, bohužel z důvodu velkého nárůstu přicházejících bodů se doba dodání prodloužila na 2 – 3 měsíce.

Tímto Vás chceme požádat o strpení ve vyřizování Vašich objednávek dárků. Snažíme se Vám vyhovět co nejrychleji, bohužel z kapacitních důvodů se termín dodání prodloužil. Děkujeme za pochopení.

Na společenskou hru padla volba z jednoduchého důvodu, občas si takhle rádi zahrajeme a když se třeba něco slaví a popíjí, tak je u toho vždy skvělá zábava.

Je trochu škoda, že mnoho lidí to dnes již nedokáže tolik ocenit a přitom neví, o co se připravují, ale to je jejich problém :-).

Osobně jsem v souvislosti s informacemi ze stránek Bonavity odhadoval, že se to ještě možná protáhne a tak na Vánoce by jsme si mohli konečně zahrát, ale světe div se, hra dorazila minulý týden v pátek ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po rozbalení obálky jsem z ní vytáhl opravdu kufr :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedno se musí nechat, hra má hezky provedený a bytelný obal.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po vybalení z celofánu jsem si myslel, že hořejší plastové ucho bude sloužit jen, jako ozdoba, než aby se aktivně dalo použít k přenesení hry, ale mýlil jsem se, něco to snese.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když jsem kufr otevřel, tak obsah byl následující: hrací deska, pravidla, 2 balíčky s hracími kartami (dohromady 264 ks), tužka, papírový blok, přesýpací hodiny, 2 hrací kostky a 4 hrací figurky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Níže přidávám ještě detailnější pohled na obsah krabičky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No a takto vypadá celá hrací deska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týká samotné hry, tak tu jsme si zatím zahráli jen dvakrát s přítelkyní (hrál jsem za dva, jelikož hra je pro 3 až 16 lidí) a celkem jsme se u ní pobavily, přesto se těšíme, až hru vyzkoušíme ve větším počtu lidí.

Stručně se pokusím popsat i smysl hry :-).

Hráči se po hrací desce posouvají podle hodu kostkou a podle toho, na které políčko se dostanete, tak vás čeká určitý úkol (úkol může být buď kreslení, pantomima, popisování něčeho a nebo otázky, přesně, jako to bylo kdysi v Kufru s Pavlem Zedníčkem v TV :-)).

Kromě políčka, kde se nacházíte určuje úkol i vylosovaná hrací karta.

Na splnění úkolu máte jen určitý čas (ten měří právě ty přesýpací hodiny, ale nenapadlo mě změřit, kolik je to doopravdy času :-)) a pokud úkol splníte, posouváte se dál, pokud ne, tak jdete dozadu :-).

Vítězem se stane ten, kdo se dostane nejdříve do cíle. Pokud vám chybí například jedno políčko, stačí vám hodit jakékoliv větší číslo, než jedna, jelikož není potřeba hodit přesný počet.

Do cíle se můžete dostat, i když zrovna neházíte a to uhodnutím úkolu ;-).

Klady hry:

+ Pěkné provedení
+ 1056 úkolů a otázek
+ Vhodné pro různé věkové skupiny
+ Jednoduchá pravidla
+ Rychlá hrací doba

Zápory hry:

– Žádná velká originalita hry
– Náhoda může rozhodnout o vítězství
– Málo políček na desce
– Minimálně 3 hráči
– Hra může skončit velmi rychle

A co vy, hrajete také občas nějaké deskové hry, nebo se to u vás již nechytá? Pokud hrajete, tak se můžete klidně o to, co hrajete a proč vás to baví hrát ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 2.7.2013

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 1195

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Recenze společenské hry Kufr 2

 1. Viktor napsal:
  Stolní hry mám docela rád, ale jak popisuješ Kufr, tak bych si raději vybral asi tu Mafia City. Za mě bych jako další nevýhodu Kufru přidal i minimální počet hráčů. Mám rád hry, které lze hrát i pouze ve dvou, i když to mnohdy není ono, ale jde to.

  Naposledy jsem si koupil hru Vikingové, a přemýšlím o klasice Osadníci z Katanu. Pokud Tě deskové hry baví, můžu doporučit také Poštovního kurýra, kdysi jsem o této hře napsal také krátkou recenzi myb.cz/recenze/postovni-kuryr-recenze/

 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Viktor: Děkuji za upozornění, již jsem to doplnil 😉

  Jelikož poctivě sbíráme i nadále, tak brzy se moje „sbírka“ rozroste o další kousky.

  Děkuji za doporučení, mrknu na to 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *