Recenze tlakoměru Topcom BPM Arm 1480

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jelikož jsem zastáncem zdravotní prevence, tak jsem se před pár dny rozhodl zakoupit digitální tlakoměr, jelikož si myslím, že to už dnes není tak drahé, jako kdysi a člověk nemusí čekat, až mu tlak změří nějaký doktor při preventivní prohlídce (kde mi stejně přijde, že vždy naměří pořád jedno a to samé, což není absolutně možné :-)).

Při rozhodování, jaký tlakoměr zakoupit jsem měl jednoduché požadavky a to, aby měřil tak nějak spolehlivě, měl alespoň malou paměť na poslední měření a cenově byl tak nějak přijatelný.

Nakonec u mě vyhrál tlakoměr značky Topcom s označením BPM Arm 1480. Proč u mě zabodoval právě tento?

Důvod je jednoduchý, splňuje vše, co očekávám a navíc, jeho pořizovací cena byla díky masakru cen v Alze (i když ten masakr cen jen kolikrát jen chyták na lidi, co si budeme povídat) víc než příznivá (původní cena 599 Kč a zlevněno nyní na 466 Kč).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento typ je s manžetou na paži (dělají se i na zápěstí, ale ten díky svým operacím rukou mít nemohu).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tlakoměr je po vybalení z krabice zabalen v černé taštičce, takže na něj nemusíte shánět nějaký obal, ani zachovávat i když malou, ale neskladnou krabici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud otevřete černou tašku, tak balení obsahuje měřící přístroj, manžetu na paži s přívodní hadičkou na vzduch a 4 poháněcí AA baterie (klasické tužkové).

Zapojení hadičky do přístroje je velmi snadné, takže tento úkon by zvládlo i malé dítě ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přístroj má následující funkce a vlastnosti:  Rozsah měření tlaku: 0-300 mmHg, automatické nafukování a vyfukování, oscilometrické měření tlaku a tepu, vysoká přesnost měření, velký displej, systolické a diastolické hodnoty a paměť na posledních 48 měření.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na obrázku výše můžete vidět, jak takové výsledné měření cca vypadá (výsledek po drobnější fyzické zátěži ;-)).

Co se týká přístroje samotného, tak jsem s ním zatím nadmíru spokojený a nemám mu co vytknout.

U dospělých lidí je udáván optimální tlak cca v hodnotách kolem 120/80. Hodnoty dosahující 140/90 znamenají tlak vysoký, naopak pod 115/75 se již jedná o tlak nízký.

Jak se projevuje nízký tlak?

V případě nízkého tlaku má srdce problémy s prokrvováním mozku a jeho okysličováním. Objevují se proto prvotní příznaky, jako je například únava, spavost, slabost, bolesti hlavy nebo studené končetiny. Často se nemocným také motá hlava a mívají mžitky před očima.

Co způsobuje vysoký tlak?

Nejčastější příčinou je obezita, nadměrný příjem soli v potravě, dlouhodobý a nadměrný stres, genetické předpoklady, kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatek pohybu.

Příznaky vysokého tlaku jsou:

Bolest hlavy, únava, porucha spánku a nadměrné pocení.

Tep je počet srdečních stahů za minutu a normální tep je udáván v klidu do 65 u mužů a u žen do 75. Počet tepů může zvýšit například stres (v klidovém režimu) atd.. Pokud máte v klidovém režimu více jak 90 tepů, tak už je to alarmující!

Takže nezapomeňte, zdraví má člověk jen jedno a prevence nikdy neuškodí ;-).

A co vy, měříte si též preventivně tlak a nebo na to dlabete?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Recenze tlakoměru Topcom BPM Arm 1480

  1. kanter napsal:
    takéto tlakomery sú už celkom lacnou záležitosťou. Osobne mám tiež jeden doma a je to fajn vecička, ak býva v domácnosti viac ľudí tak sa tlakomer super využije.
  2. Ďusi napsal:
    Zdravotní prevence není o měření tlaku! To je o tom, udržovat si optimální tlak, stravou i pohybem. Měření tlaku je někdy spíš o zvyšování tlaku. Lékaři často lidem doporučí měřit si tlak několikrát denně, ale už jim zapomenou říct, jak si ten tlak udržovat! A když si člověk s vysokým tlakem pak ten tlak ještě změří, tak se mu ještě zvedne!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *