Registrace do katalogů nemají už dávno smysl!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Nevím čím to je, ale pořád jsou registrace do katalogů celkem žádaným artiklem. Málokdo si ovšem uvědomuje, že tento způsob získávání zpětných odkazů je v 99% naprosto k ničemu a vyplatí se web zaregistrovat maximálně do katalogu jako je například odkazy.seznam.cz a cca 4 až 5 dalších. Užitečné mohou býti ještě oborové a firemní katalogy, na které jsem úplně zapomněl a proto upravuji tento článek na základě komentáře od Filipa Podstavce. Další katalogy jsou jen ztrátou času a nepřinesou vám stejně nic. Návštěvnost vám díky tomu nestoupne a vyhledávače už dávno těmto odkazům nedávají valný význam.

Přesto téměř každý den objevím kdekoliv na internetu poptávku po registraci. Ptám se proč? Návštěvnost to stránkám nezvedne a pokud vůbec někdo na registrované stránky zavítá, tak je to spíš omylem. Není lepší spíše budovat obsah stránek a nechat uživatele, aby na vás odkazovali sami? Bez práce nejsou koláče, jak zní toto pořekadlo a tak je to i s weby a samo od sebe nic nepřijde. Hrozně se mi líbí, když si prohlížím nabídky stránek co jsou k prodeji a skoro všude najdu v popisku toto: „Web byl zaregistrován do 200, 300“ atd. katalogů.

Sám jeden katalog www stránek provozuji (spíše nechávám žít volným životem) a vidím, jak lidi přidávají odkazy o sto šest. Denně zavítá na web v průměru 20 lidí! Na katalog stránek si myslím, že je to docela velká návštěvnost, když vezmu v potaz kvalitu stránek. Lidi si tam hodí odkaz a jsou spokojeni, já též, jelikož přibývá obsah a zvedá to akorát ten můj katalog! Takže z toho mám ve finále větší přínos jak ti, co provádí registrace. Zvedá se pomalu a jistě návštěvnost, ranky a já mohu začít přemýšlet o zpeněžení katalogu.

Proto pokud zavítáte na tento můj článek, tak věřte, že u jiných katalogů to není jiné a jestli vám mohu poradit, ušetřete svůj čas, peníze a na registrace se vykašlete! Opravdu to nestojí za to a nevyplatí se vám to. Když budete chvilku hledat na internetu, tak zjistíte, že nejsem sám, co toto tvrdím! Pročtěte si i další články co najdete (u mnoha z nich jsou i konkrétní ukázky toho, jak k tomu závěru přišli autoři).

Mnou vlastněný a provozovaný katalog stránek pro mě nemá žádnou extra hodnotu, proto i když jsem na jednu stranu sám proti sobě v tom co jsem napsal v tomto článku, tak je mi to vřele jedno. Katalog jsem zprovoznil z testovacích důvodů, jelikož rád pozoruji co má na co vliv atd. a náklady 400 Kč co stál hosting a doména mě nepoloží, ani kvůli tomu nebudu lhát, že je to s registracemi jinak.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 25.2.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 753

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

6 komentářů k: Registrace do katalogů nemají už dávno smysl!

 1. Filip Podstavec napsal:
  Pěkně napsáno, pouze bych trochu rozvedl tu myšlenku – takto může být hodně zavádějící…
  Registrace do katalogů se vyplatí, ale buď do největších, oborových nebo firemních – takové vám dokážou vygenerovat návštěvnost a zároveň přínosem pro váš odkazový profil.
 2. AlesN napsal:

  Je pravda, že jsem to málo rozvedl a shrnul to akorát do této věty: „Málokdo si ovšem uvědomuje, že tento způsob získávání zpětných odkazů je v 99% naprosto k ničemu a vyplatí se web zaregistrovat maximálně do katalogu jako je například odkazy.seznam.cz a cca 4 až 5 dalších. Další katalogy jsou jen ztrátou času a nepřinesou vám stejně nic.“

  Děkuji za upozornění na oborové a firemní katalogy, na ty jsem při psaní článku úplně zapomněl a článek poupravím v citované větě.

 3. Michal Kubatko napsal:
  Škoda, že jsem si tento článek přečetl teprve dnes. Zrovna včera jsem svůj web registroval do cca 50ti katalogů…, tento čas jsem mohl využít tedy kvalitněji. Ale, kdo ví, možná mi to trochu užitku přinese. (:
 4. Aleš Náprstek napsal:

  @Michal Kubatko: Lepší na vše přijít později, než vůbec ;-).

 5. Michal Kubátko napsal:
  S tím souhlasím a zároveň chci dodat, že zrovna včera jsem se s nabídkou na registraci do katalogu na jenom fóru o výdělku opět setkal.

  Jinak k mému komentáři výše .. po zaregistrování mého webu do x katalogů je zatím S-Rank 10 a myslím, že to jen díky tomu, že web byl přidán na odkazy.seznam.cz … ostatní registrace nejspíš neměli žádný vliv.

 6. Krabath napsal:

  Také si myslím, že registrace do X katalogů nemá smyl. Stačí do těch největších a oborových. Později je to spíše na škodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *