Revoluce v nakupování, člověk bude platit jen za to, že jen vezme za kliku u dvěří

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Včera jsem se docela dobře pobavil u tohoto článku na Aktuálně.cz, který popisuje zavedení poplatku 5 australských dolarů za prohlídku zboží (což je nějakých cca 106 Kč v přepočtu) obchodnicí v australském Brisbane (obchod se jmenuje Celiac Supplies a prodává bezlepkové potraviny). Tento poplatek musí zaplatit lidi, co vejdou do jejího krámu a nic nezaplatí.

Údajně jí dlouhodobě vytáčela věta „Ne, děkuji, jen se dívám“ a následně lidi odešli nakoupit zboží jinam. Na jednu stranu její naštvanost chápu, který obchodník by nechtěl prodávat, ale na druhou stranu mi to přijde jako totální volovina.

Netuším, jak na toto budou reagovat australané, jelikož neznám jejich mentalitu, ale dovedu si živě představit, co by to pro obchodnici znamenalo zde v ČR :-).

Místo toho, aby se obchodnice zajímala o to, proč ty lidi nenakoupí přímo u ní (zboží může být zbytečně předražené, nekvalitní, nepříjemná obsluha a dalších milión aspektů, kvůli kterým mohou lidé utíkat) a pokusila se to nějak změnit (vždycky se dá dle mě vymyslet něco, na co lidi uslyší), tak to vyřeší zpoplatněním.

Na FB stránku obchodu napíše kouzelnou větu: „Zadarmo pracují jen dobrovolníci a členové komunit“ a hotovo. Ještě by mohla zpoplatnit to, že ty lidi v obchodě vůbec dýchají, jelikož z toho též nic nemá :-D. Ve svém obchodě si samozřejmě může určovat své podmínky.

Přijde mi to stejné, jako kdybych já byl naštvaný, že mi tu na Kecy k věci.cz každý návštěvník neklikne na reklamu, nebo si nekoupí něco u mých inzerentů a hned tu zavedl placený obsah, jelikož se ty návštěvníci také „jen“ koukají a já z toho nic přeci nemám a pracuji tak na stránkách zadarmo ;-).

Co si o tomto schválně myslíte vy? Šli by jste a nakoupily v takovém obchodě? Já tedy ne, jelikož nemám rád jakékoliv omezování a nucení do něčeho, co nechci. Jsem zvědav, jestli se toho nechytne například v lehce pozměněné formě i nějaký jouda tady u nás.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 28.3.2013

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 690

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Revoluce v nakupování, člověk bude platit jen za to, že jen vezme za kliku u dvěří

 1. kanter napsal:
  Podľa mňa to je celkom nová myšlienka ako zarobiť, ale nieje to moc etické a osobne by som do takého obchodu radšej nevstupoval, prípadne sa to dá obísť tak že si tam kúpim niečo za pár halierov. Dúfam, že aspoň na dverách majú nejaké upozornenie na tieto skryté poplatky. A ďalšia vec je aby to nezačali kopírovať viacerých obchodníci napríklad aj tu v europe, pretože to by potom už nastal asi fakt koniec sveta 🙂
 2. AlesN napsal:

  @kanter: Na dveřích je to napsané na papíru, viděl jsem to na videu na Youtubu. Pokud by to náhodou přišlo sem do Evropy, tak pro mnoho a mnoho lidí by to dle mě byl akorát další důvod, proč nakupovat výhradně po internetu 😉

 3. kanter napsal:
  @AlesN: napríklad nakupovať potraviny cez internet nie je moc dobré riešenie. Ale ostatné produkty sa väčšinou daju zohnať na internete za veľmi výhodné ceny. Časti e-shopov by to možno aj pomohlo ak by kamenné obhody mali takú podmienku, že treba platiť za vstup do obchodu. 😀
 4. Inside napsal:
  Potraviny pro bezlepkovou dietu, u nás určitě, jsou dost drahé. Taky proto, že mají vysokou „přidanou hodnotu“ obchodníka. A tak většina je nakupuje jak to jde, i po internetu. Paní asi není ochotná slevit, tak si každý skoukl obal, balení, hmotnost, složení a nakoupil po internetu 🙂
  Nedávno jsem četl o jednom eshopu z Austrálie, který zavedl zvláštní příplatek pro uživatele MS IE. Protože prý musí admini udržovat i verzi pro tento nepříjemný prohlížeč ve starší verzi.

  Jiný kraj, jiný mrav 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *