Rozhodl jsem se uskutečnit pokus s internetovým fórem

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Již delší dobu čtu na Webtrhu téma s názvem: Máte prázdné fórum? Připojte se – Vyhlašuji akci Hromadné naplnění. Toto téma má 224 příspěvku a bylo založeno již v roce 2008 a to konkrétně 9. listopadu. Když vezmu jen toto téma, tak se v něm najde plno lidí, co by chtěli mít své vlastní fórum a plno dalších se najde i mimo Webtrh určitě. Je mi jasné, že rozjetí fóra je běh na dlouhou, ale na druhou stranu jsem zastáncem názoru, že všechno jde, jen se musí chtít, něco tomu obětovat a hlavně vydržet.

Proto jsem se rozhodl v rámci takového mého malého pokusu rozjet své vlastní internetové fórum. Nebojte, o žádný další klon Webtrhu, Webdealu a podobně rozhodně nepůjde. Tak naivní nejsem a hlavně se nechci zaměřit na oblasti internetu, webů a tak podobně. Rozmýšlel jsem nad zaměřením fóra, jestli ho nějak úzce zaměřit jen na jedno téma a nebo se vrhnout na všeobecné zaměření. Nakonec jsem se rozhodl pro všeobecné fórum, jelikož mi to přijde složitější oslovit širší škálu lidí a hlavně je na fóru udržet.

Z celé tvorby a rozjezdu chci udělat sérii několika článků, které zde na Kecy k věci.cz hodlám zveřejnit a to od samotné instalace až po finální podobu fóra s uživateli. Tyto články by mohli později posloužit všem, kdo by chtěl své fórum a neví, jak na to. Jestli se mi to povede netuším. Na fórum hodlám použít phpBB, které mi přijde z těch volně dostupných ke stažení jako nejpřívětivější. Osobní zkušenosti s ním nemám žádné, takže se budu učit za pochodu a proto je to pro mě mnohem větší výzva.

Pár nápadu, jak to celé zrealizovat již mám a myslím si, že by mohli fungovat. Doménu, na které fórum poběží prozatím zveřejňovat nebudu, ono by to také nemělo moc smysl a hlavně nechci přelévat případnou návštěvnost odsud tam. Chci jít opět cestou poctivé tvorby a ne rozhazováním odkazů, kde jen to půjde. V první vlně rozjezdu se chci zalíbit hlavně vyhledávačům a přes ty získat uživatele. Tak a více již neprozradím. Pokud vás bude zajímat průběh a výsledek tohoto mého pokusu, doporučuji sledovat pravidelněji můj web/blog Kecy k věci.cz ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 17.3.2012

Zařazeno do: Návštěvnost webu

Zobrazeno: 743

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *