Rozhodl jsem se začít více experimentovat s affiliate

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Slovo affiliate se poslední dobou začíná pořád víc a víc objevovat všude možně a jelikož s tím nemám osobně moc zkušeností, rozhodl jsem v tomto oboru začít více experimentovat. K tomuto rozhodnutí jsem nedošel jenom proto, abych na něm nějak extrémně zbohatl (o peníze mi nejde ani trochu, spíše o nové zkušenosti), ale již delší dobu jsem přemýšlel, co z jednou mojí nevyužitou doménou.

O jakou doménu půjde prozatím prozrazovat nebudu (stejně na ní ještě nic není :-)), ale co mohu prozradit je, že mám v plánu na tomto testovacím projektu začít pracovat od 10.9.2012. Tento můj další hokus pokus bude dlouhodobějšího charakteru (než vytvořím samotné stránky, naplním je obsahem a dostanu na ně lidi).

Jelikož už máme září, tak jsem si myslel, že bych cca tak za tři měsíce (to už by snad mohli být nějaké použitelné data k dispozici) napsal o tomto mém počinu další článek, ve kterém bych ho trochu víc představil a hlavně v něm shrnul zjištěné poznatky. Tyto poznatky by mohly případně posloužit i vám a díky nim se například můžete vyvarovat chybám, které jsem udělal já atd..

Jelikož tento pokus bude zaměřen na širší spektrum produktů a bude na něm využito větší množství affiliate programů (od různých poskytovatelů), tak budu mít možnost posoudit i jejich kvalitu a tím vyfiltrovat ty méně kvalitní. Ty méně kvalitní bez servítek zveřejním, jak už je u mě zvykem, proč také něco tutlat ;-).

Stránky hodlám postavit na redakčním systému WordPress, který je mi sympatický a hojně ho využívám. Co z toho nakonec vznikne netuším a třeba to bude velký propadák (nebyl by první a ani můj poslední ;-)), ale za tu srandu to stojí si myslím. Nejprve jsem uvažoval o nějakém automaticky plnícím se řešení, které bych trochu nakopl, ale nakonec jsem toto zavrhl a chci to zkusit trochu jinak.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 4.9.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 723

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

7 komentářů k: Rozhodl jsem se začít více experimentovat s affiliate

 1. Radek Kilevnik napsal:
  No vyborne, budu sledovat 😉
 2. Marek L. napsal:
  Tiež som sa rozhodol spraviť pár menších testov. Pri pojekte by som dával pozor na podmienky affilov, kríženie viacerých affilov pod jednu strechu nemusí byť v súlade s podmienkami.
 3. AlesN napsal:

  Děkuji za upozornění, to mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo být omezeno. Ale zase na druhou stranu, jakékoliv omezení se pro mě rovná nesolidní a nepřípustný systém. Podporovat výhradně jen jednoho poskytovatele affilu nehodlám.

 4. Paráda, jen více lidí, co se pustí do affilu 😀

  Jen mě trošku vyděsilo to rčení, že o peníze ti ani trošku nejde. To je přeci nesmysl? Z čeho žiješ? Za co si kupuješ jídlo? Jak poznáš že je web dobrý, nebo není? Vždy jde přece o peníze. A kdo tvrdí, že ne, tak lže. 🙂

 5. AlesN napsal:

  Za svými slovy si stojím, jelikož na internetu nepodnikám (nejsem na něm závislý, jelikož jsem ještě pořád obyčejný zaměstnanec) a mám to pouze jako koníček, tudíž mě nemusí stresovat, jestli mé pokusy budou úspěšné a budou vydělávat či nikoliv. Samozřejmě, pokud se něco vydělat povede, tak se zlobit nebudu ;-). Kdybych se internetem živil na 100%, pak bych samozřejmě lhal, že mi nejde o peníze.

 6. No mě zarazilo to „ani trošku“ … což si vysvětluju tak, že tě to vůbec nezajímá. Ale asi to je spíš myšleno tak, že to není tvůj hlavní zdroj, takže se spíše učíš. Což je super, protože můžeš více experimentovat a nebojíš se změn, které můžou ovlivnit tvůj příjem.
 7. AlesN napsal:

  Přesně tak, není to můj zdroj příjmu a proto můžu experimentovat s čímkoliv. Kdybych se tím živil, musel bych k tomu přistupovat úplně jinak, než jak k tomu přistupuji teď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *