S novým kabátem i rozšíření služeb a velké nedostatky

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Často projíždím stránky všech možných hostingů, abych se podíval, co je u nich nového a jak se případně změnila jejich nabídka. Při tomto počinu mě celkem příjemně překvapila návštěva jednoho z novějších poskytovatelů hostingových služeb, kde jsem web od poslední mé návštěvy téměř nepoznal. Jediné co zůstalo je barevnost a jinak mají téměř vše nové.

Pokud nevíte o kom je řeč, tak se jedná o společnost Datahousing, se kterou jsem dělal i celkem nedávno rozhovor. Nejen že přibylo velké množství nových služeb, ale celkově mi teď jejich web přijde takový přehlednější a více profesionálnější. I když jsem byl dříve skeptický ke všemu, co je nové, hlavně u hostingů, rozhodl jsem se vyzkoušet služby Datahousingu.

Abych mohl přinést nějaké komplexnější info o nabízených službách, rozhodl jsem se je vyzkoušet a dneska začnu webhostingem s názvem STARTER (webhosting za 0 Kč). Jedná se o ideální řešení pro malé projekty, alespoň to píší na svém webu. K dispozici je 100MB prostoru, 1 email, PHP, MySQL. Defakto na tomto tarifu můžete postavit jednoduché stránky, které nebudou mít nějakou extra návštěvnost, jelikož je limitován měsíční přenos dat.

Jediná podmínka pro možnost zřídit si tento tarif zdarma je převod a nebo registrace nové domény pod správou Datahousingu. Převedl jsem tedy k nim jednu pro mě bezvýznamnou doménu za 15 Kč koupenou nedávno od Active 24 a učinil objednávku. Jak bylo rychlé zřízení, to nedokážu říci, jelikož po objednání netrvalo ani 2 minuty a vypadl nám doma proud na cca 1,5 hodiny a já měl po ptákách. Proto tento článek dokončuji až dnes, i když měl původně být publikován již včera.

Nicméně po spuštění elektriky bylo již vše aktivní. Přihlásil jsem se tedy do administračního panelu, který na mě působil trochu nezvykle a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientoval, přeci jenom využívám více hostingů a všude to mají jinak. Administrace je ale jinak si myslím přehledná. Co mě udivilo bylo to, že ve svém účtu mám dvě domény! Abych nebyl nařknut, že si vymýšlím, pořídil jsem screen.

Administrace

Já si tam vložil pouze tu první 365dovolena.cz a david-sedlak.cz nikoliv. Už i podle whois patří tato doména někomu jinému, než mě a majitelem je opravdu David Sedlák z Jičína.

Viz výpis z Whois

domain:    david-sedlak.cz
registrant:  FORPSI-SSK-S435007
nsset:    FORPSI
keyset:    FORPSI-KS-PHG3HWF7
registrar:  REG-GRANSY
status:    paid and in zone
registered:  24.04.2012 02:57:06
changed:   24.04.2012 03:09:28
expire:    24.04.2013
contact:   FORPSI-SSK-S435007
name:     David Sedlák
address:   Dolany 10
address:   Jičín
address:   50601
address:   CZ
registrar:  REG-INTERNET-CZ
created:   24.04.2012 02:57:02

Takže tam má Datahousing někde docela závažnou chybičku bych řekl. Kdyby na té doméně běžela nějaká prezentace, mohu jí snadno odstavit z provozu, jelikož mohu plně tuto doménu ovládat.

Jako důkaz jsem udělal další 2 screeny, kde se všimněte hned prvního řádku u domény, kde jsem změnil koncovou adresu IP z .28 na .20 a na sloupeček funkce, kde jsem dvě vypnul (je u nich křížek). A na druhém je samotná editace.

Administrace 2

Administrace 3Chtěl jsem vyzkoušet instalace CMS jedním kliknutím co mají v administraci a toto též nefunguje. Takže jsem se na to nakonec vyprdnul a na doméně nic nezprovoznil a zmiňovanou službu ani nějak důkladněji neotestoval, jelikož na to nemám moc čas. K testování Datahousingu se ještě určitě vrátím, ale v dohledné době to určitě nebude a raději dodělám jiné své resty.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 24.4.2012

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 723

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *