Sideblog WordPress Plugin v češtině

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Přidávám zde na Kecy k věci.cz další plugin do WordPressu, který jsem přeložil do češtiny. Plugin se jmenuje Sideblog a mezi jeho hlavní přednosti patří možnosti úpravy výpisu vašich článků. Díky tomuto pluginu můžete vyjmout jakoukoliv kategorii z indexu (výpisu článků na úvodní stránce) webu a místo toho jí zobrazovat například v sidebaru pomocí widgetu.

Plugin jsem včera nasadil i zde na mém blogu, tak aby jste lépe pochopili o co jde, tak se mrkněte na úvodní stránce na pravou stranu a najdete tam rubriku Žhavé kecy. Ta je právě udělána díky tomuto pluginu, který si můžete nastavit podle vašich potřeb a bude se vám zobrazovat jen to, co si sami navolíte. Jeho nastavení je tak jednoduché, že ho nemá cenu ani popisovat. Pokud by přeci jenom si někdo nevěděl rady, může se na mě obrátit a rád mu pomohu s nastavením.

Instalaci pluginu je opravdu jednoduchá. Pod tímto článkem naleznete plugin ke stažení. Ten si stáhněte k sobě do PC. Přihlašte se do administrace vašich WordPress stránek a klikněte na záložku jménem „Pluginy“ a následně na „Instalace pluginů„. Na instalaci pluginů se dostanete i na jedno kliknutí, ale zmiňuji obě varianty z důvodu toho, že každému může vyhovovat něco jiného a já nehodlám nikomu nic nutit. V instalaci pluginů klikněte na „Nahrát soubor“ a poté na „Vybrat soubor„. V PC najděte stažený plugin, přidejte ho a klikněte na „Instalovat„.

Tímto máte plugin nainstalován a už si ho stačí jen aktivovat a nastavit. Pokud jste zkušenější uživatel, můžete plugin samozřejmě nahrát i pomocí FTP do wp-content/plugins. Nastavení pluginu naleznete v záložce „Nastavení“ a pak „Sideblog„.

Plugin je sice staršího data a píše se u něj, že je určen pro verze WordPressu 2.7 a nižší, ale nemusíte se bát, bez problémů funguje i na nejnovější verzi. O pravdivosti se můžete přesvědčit zde na Kecy k věci.cz, jak už jsem popisoval výše ;-).

Plugin si můžete stáhnout zde: Sideblog Wordpress Plugin (254)

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *