Šílenost či geniální tah?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Říká vám něco jméno Petr Hejl? Pokud ano, tak jste již nejspíše slyšeli o jeho projektu „Nový hledač“. Pokud ne, doporučuji zavítat na stránky Hlodac.cz a Milionovastranka.net a tam si přečíst o tomto dílu více. Nezalekněte se, obě stránky jsou takové celkem chaotické jak na první, tak i druhý a každý další pohled a návštěvu. Podstatný je ovšem obsah těchto stránek a celkově ta myšlenka nového algoritmu řazení stránek ve vyhledávání tohoto hledače. Prototyp je již prý hotov a má být údajně o 20% lepší jak Google!

Pokud se nenajde kupec na algoritmus, což byl záměr číslo jedna, má přijít na řadu fáze realizace přímé konkurence pro Seznam a Google v podobě dalšího vyhledávače. Osobně jsem tedy více než skeptický a nejen já, stačí se podívat po internetu a je takových názorů více, že to nemá šanci na úspěch. Ale o kolika věcech se to už v minulosti říkalo a nakonec uspěli. Nezbývá, než se případně nechat překvapit, jaký bude konečný výsledek, jestli je to šílenost, nebo to bude nakonec geniální tah. Co si o tomto celém myslíte vy? Má šanci Hlodač uhlodat vůbec nějaké to procento trhu, kdyby nastala fáze ostrého spuštění?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 6.2.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 661

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Šílenost či geniální tah?

 1. Krabath napsal:
  Několik článků o Hejlovi jsem také napsal. jak na immag.cz tak na svetinformacicz.cz (moje dřívější stránky).
 2. AlesN napsal:

  Hejl je takový trochu větší dobrodruh a snílek. Nějak ten jeho geniální plán (projekt) utichl, takže to asi moc dobře nedopadlo :-).

 3. Krabath napsal:
  To jo, utichlo to. Najednou se nic nikde nepíše.
 4. Petr Šalda napsal:
  P. Hejl vytváří jakousi spásnou beta verzi, kterou dolaďuje a chystá na svůj vlastní provoz, ale jen v případě, že by byla nuda a investoři nikde. Podle spekulací již taková situace nastala a v současné době se to „kýve“ z jedné strany na druhou v častém a zároveň pravidelném intervalu.

  Jestli si vše dokáže zařídit a vše tedy promyslel se teprve ukáže. Hrůzou může být kromě jeho tajného speciálního „algoritmu“ teprve design NOVÉHO HLODAČE s plnohodnotným retro fušujícím designem, který opravdu stojí zato a o krůček lepší je pro srovnání, a jako příklad zde – http://vtipy.kompletne.cz, takže by měla nastat nějaká změna !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *