Spása pro blogery nezaznamenala aktualizaci pageranku!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dne 6.2.2012 proběhl poslední přepočet PageRanku od Googlu o kterém jsem informoval v tomto článku. Dnes je 17.2.2012 což značí, že přepočet proběhl před 11 dny. Při kontrole svého webu, který mám registrován v systému Postsgenius (Payperpost systém) jsem zjistil, že zde doposud neproběhla žádná změna. Jelikož zadavatelé si filtrují weby podle tohoto měřítka, relativně mi díky tomu může utíkat případný výdělek díky tomu, že je stále u mého webu špatně tento rank.

Využil jsem tedy tuším 8.2.2012 online chat (Zopim live chat), který nabízí na svých stránkách Postsgenius s dotazem, kdy se tato změna projeví. Při prvním dotazu mi přišla odpověď ve smyslu, že Google aktualizuje tento rank cca jednou za 3 měsíce! Na to jsem se samozřejmě neptal a helpdesk, nebo jak to nazvat absolutně nepochopil můj dotaz. Tak jsem se to snažil popsat znovu oč mi jde. Na druhou várku otázky stejného znění akorát jinak formulovanou mi přišla odpověď „já se Vám na to zeptám“.

Odešel jsem ze stránek, jelikož už mě nebavilo čekat na odpověď a hlavně jsem ani nevěděl kdy to zeptání proběhne. Ten samí den jsem se večer znovu přihlásil na chat a položil otázku, zda už helpdesk zná odpověď na mojí otázku? Přišla mi odpověď, přibližně v tomto znění (přesnou formulaci slov si nepamatuji, přesto nic úmyslně nezkresluji!): Náš systém tento rank kontroluje přibližně jednou až dvakrát týdně! Říkám si fajn, nejpozději do neděle  12.2.2012 bude vše o.k. a jak sami vidíte, tak o.k. to rozhodně není!

Dneska projíždím náhodou Webtrh, kde jsem narazil na vlákno: Čemu dáváte přednost – Placla vs. PostsGenius a v příspěvku #33 píše někdo od Posts Genius doslova toto, částečně odpověď cituji:

Google Toolbar PageRank se aktualizuje u nás zhruba jednou za týden až dva, dle zatížení systému. Pokud pozorujete, že se je to již více jak 3 týdny bez změny, napište nám prosím na náš helpdesk team, který Vám maximálně do 24 hodin odpoví a napraví to. Je možné případně využít i online chat s pracovníkem naší zákaznické podpory skrze naše internetové stránky.

Tak kde je potom pravda? Proč každý říká něco jiného? Můj osobní názor je takový, že na jejich slavném Helpdesku sedí člověk, co toho moc neví a zná odpovědi jen na určité věci (předem naučené fráze). Nejen, že je v tomto systému poptávek po článcích minimum (vlastní zkušenost s webem Pagerank 1 před aktualizací a cenou za článek 40 Kč a cenou za slovo 0,3 Kč, tedy vše nastaveno skoro na minimum a web zase až tak nejhorší nemám si myslím, alespoň ne v očích vyhledávačů!), ale celkově mi přijde, že se minimálně české verzi nikdo nějak extra nevěnuje (online chat je často offline).

Docela by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s tímto Payperpost systémem vy? Pokud ho tedy vůbec někdo využívá a nejsem jeden z mála lidí. Za každý komentář budu vděčný :-)!

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Spása pro blogery nezaznamenala aktualizaci pageranku!

  1. freez napsal:
    Řešil jsem to samé, ten dotaz ve vlákně byl tuším ode mě a dodnes mi tam ty ranky jejich systém nepřepočítal, když jsem tam ten web registroval, měl SR2 PR0 a dneska má SR4 PR2 a jejich systému stále nic, takže jak jsi napsal inzerent si vyfiltruje weby s SR třeba 3 a vyšší, no a je vymalováno, pak můžeš čekat na poptávku po článcích třeba do alelujá.
  2. AlesN napsal:

    Já mám ten problém obdobný, v době registrace jsem měl SR 2 a PR 1, proběhla aktualizace a mám SR 3 a PR 2. V systému stále svítí PR 1, psal jsem několikrát na podporu, co a hlavně kdy s tím hodlají něco udělat a odpověď byla, že nasazovali nový systém pro aktualizace ranků a že by se to mělo nejpozději do konce týdne (do 18.3.) srovnat a být, tak jak má. Výsledek? Dnes je 22.3. a nic se nezměnilo. Tímto si sami škodí a není to pro ně zrovna dobrá reklama.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *