The Settlers Online ve vašem prohlížeči a v češtině

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

I když momentálně nepatřím k velkým příznivcům her, jelikož díky nim akorát člověk dokáže promrhat zbytečně mnoho času, tak se musím přiznat, že jsem si nedávno (minulý týden, když venku pršelo a mě se nechtělo nic dělat) přeci jen chvilku zavzpomínal na moje dospívání a zahrál si legendární strategii s názvem The Settlers.

The Settlers Online

Je doslova neuvěřitelné, jak jde ten technologický pokrok dopředu. Před 15 lety jsem toto pařil z několika disket (ano, z těch malých hranatých nesmyslů, kam se mnoho dat nevešlo) na dnes již prehistorickém stroji, který se jmenoval Commodore Amiga 600 (tenkrát tato sranda stála kolem 30 000 Kč!) a místo monitoru to bylo připojené ke staré barevné televizi :-D.

Schválně, kdo Amigu zná a kdo to kdysi také měl :-)?

Pokud to neznáte, tak se můžete níže mrknout na video, kde je Amiga 600 vidět v celé své kráse, akorát už to má připojené k nějakému LCD televizoru, či co to je 🙂

Amiga 600

Ale zpět k The Settlers. Dnes už nepotřebujete žádnou Amigu, žádnou 386, ani 486 počítač, ale tuto bezvadnou budovatelskou strategii si můžete zahrát přímo ve vašem prohlížeči.

Když už jsem zmínil to budovatelství, tak pokud by jste náhodou neznaly The Settlers (o čemž pochybuji, jelikož ty zná snad každý díky tomu, že to byl ve své době opravdu hit :-)), tak základem hry je pochopitelně budování různých staveb za účelem získávání surovin, které investujete do dalších staveb a účelem je vytvořit po všech směrech fungující říši.

Jakmile vám vaše říše jakžtakž funguje a máte alespoň trochu solidně vybodovanou armádu, tak se můžete vrhnout na dobývání cizího  území.

To je můj stručný výklad a popis, jelikož ve hře je tolik řemesel a věcí, které musíte vybudovat, objevit atd., že se mi to nechce ani celé popisovat a popravdě, vše si už ani nepamatuji a v onlinovce jsem se ke všem ještě ani nedostal, jelikož u toho nechci vysedávat zase hodiny, jako kdysi :-).

Pokud by vás zajímalo přeci jen něco více o hře, tak můžete mrknout na video níže, kde je celkem dobře ukázaná a nebo pohledejte na internetu ;-).

The Settlers online

A co vy, už jste The Settlers online zkoušeli v prohlížeči? Pokud ne, tak se jim raději vyhněte, jelikož je to hodně návykové ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 1.7.2013

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 951

Štítky: , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: The Settlers Online ve vašem prohlížeči a v češtině

 1. kanter napsal:
  už ti stačí len v google vytiahnuť tento článok na TOP 1 pozíciu a si zahojený :), inač the settlers je výborná hra, kedysi som pri tom zabil stovky hodín, dnes to už radšej nejdem ani zapínať lebo by som zas premrhal množstvo času 🙂
 2. Kamil Staš napsal:

  Amigu jsem měl, Settlery hrával, nejlepší byla II. Dnes už mám raději jinou budovatelskou strategii a to tvorbu stránek… 🙂

 3. Aleš Náprstek napsal:

  @Kamil Staš: Tak tuto hru hraji také a defakto denně 🙂

 4. Flandr napsal:
  Amigu máme v práci 😀 Pekelnej stroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *