To už snad není už ani možné

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jistě si pamatujete na nedávno odhalené problémy s polskými potravinami, které byly propírány jak v televizi, v novinách a samozřejmě i na internetu. Netrvalo moc dlouho a je tu další takový skandál. Tentokrát se jedná o polskou zmrzlinu, ve které se našli stopy po přípravku na hubení vší! Ano, čtete dobře.

Chápu, že je dnes taková doba, že se každý snaží vydělat na čemkoliv a samozřejmě co nejvíce a lidi slyší na vše, co je levné. Výrobci nahrazuji drahé přísady náhražkami, které jsou levnější, aby mohli udržet nízkou cenu produktu. To bych ještě pochopil, pokud je na výběr z více možností, které jsou srovnatelné, ale rozdílné cenou.

Ale to, co si dovolují v Polsku, to nemá tedy obdobu. Když se dostanou produkty na trh, které jsou nebezpečné pro lidi a ještě na vývoz, tak co si o tom má člověk myslet. Kde jsou nějaké výstupní kontroly kvality? Evidentně žádné nejsou a jak tak koukám, tak ani celou slavnou Evropskou unii to absolutně netrápí. Hlavně, že se neustále vymýšlí plno stupidních nařízení, které jsou naprosto k ničemu.

Potravinářský průmysl, který je náchylný na hygienické normy a kolikrát se kvůli banalitám dělá zbytečně velké halóó. Tady někdo vyrobí úmyslně něco závadného a nic moc se mu nestane. Být to na mě, tak výrobce a všechny ty, co takovéto věci úmyslně šíří nemilosrdně potrestám a to ne jen nějakou pro ně směšnou pokutou, ale volil bych rovnou i vězení a přísné tresty.

Vždyť toto by se s trochou nadsázky dalo považovat za úmyslné ohrožování na zdraví člověka! Pěkný soupis všech doposud objevených závadných potravin najdete na webu TV Nova tn.cz, který mě i inspiroval k napsání tohoto mého článku. Proto jsem se od dnešního dne rozhodl upozorňovat na cokoliv podobného, na co narazím a co se dozvím, jelikož si myslím, že stále plno lidí bohužel podobné věci bere na lehkou váhu!

A tak jsem zde na Kecy k věci.cz zavedl novou rubriku, která má název Skandály. Co je moc, to je moc a některé věci už jsou až příliš si myslím.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 30.5.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 564

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: To už snad není už ani možné

  1. freez napsal:
    A to kdyby občas prosáklo i něco z našich luhů a hájů, to bys kolikrát koukal, co i naši výrobci dokáží exportovat do obchodů. Je to čím dál tím horší, za chvilku aby si člověk doma dělal všechno, no jo jenže kde na to brát čas?
  2. AlesN napsal:

    Tak to já vím, jak se to umí i u nás. Je to sice také hnus, ale aspoň tam není nic na trávení. Mám info z masokombinátu, proto zásadně nejím určité masné výrobky ;-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *