Typ na 2 pluginy, které dokáží oživit váš web postavený na WordPressu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jelikož se snažím neustále Kecy k věci.cz nějak vylepšovat (i když to kolikrát navenek není vidět) a to nejen po obsahové stránce, ale i po stránce funkčnosti, tak jsem posledních pár dní testoval různé pluginy pro WordPress.

Některé za moc nestáli a nemá cenu se o nich ani zmiňovat, ale některé mi přišli celkem dobré a kromě mě, by se mohli případně pokud je neznáte hodit i vám a proto jsem se rozhodl sepsat tento článek. Dnes se zaměřím na dva pluginy a někdy příště hodím do placu další, až je sám zase odzkouším, abych nedoporučoval něco, co sám nepoužívám ;-).

První plugin, který jsem úspěšně nasadil i zde na Kecy k věci.cz se jmenuje WP jQuery Lightbox, který si můžete stáhnout zde: WP jQuery Lightbox (178)

Pomocí tohoto pluginu se vám budou lépe zobrazovat obrázky na stránkách, než když budete používat jen klasickou funkci pro obrázky ve WordPressu. Pro porovnání se mrkněte níže na obrázky.

WP jQuery Lightbox vypnutý

Zde máte možnost vidět klasické zobrazení obrázku po kliknutí na něj bez použití pluginu. WordPress vás automaticky přesměruje na novou stránku, kde se zobrazí obrázek na bílém pozadí.

WP jQuery Lightbox zapnutý

Zde můžete vidět, jak to vypadá, když se plugin zapne. Obrázky automaticky zobrazuje tak, že zešedne pouze stránka a objeví se zvýrazněný obrázek. Jako příklad jsem udělal screen z mého článku o API hostshopu, kde jsem naposledy použil nějaké obrázky.

Obrovskou výhodou tohoto pluginu je, že ho nemusíte nějak složitě nastavovat. Prostě stačí jen plugin stáhnout a nahrát do WordPressu a aktivovat. Plugin jde ještě individuálně nastavit, ale pro to, co vidíte výše v mém příkladu nemusíte nastavovat vůbec nic a již takto funguje ;-).

Druhý plugin, který jsem úspěšně zde nasadil se jmenuje Open in New Window Plugin, který si opět můžete stáhnout zde: Open in New Window Plugin (183)

Pomocí tohoto pluginu docílíte toho, že se automaticky při kliknutí na jakýkoliv odkaz (kromě reklamy od Skliku) otevře odkazovaná stránka v novém okně prohlížeče. Tím zůstane zároveň návštěvník u vás na webu a nepřesměruje ho to rovnou někam pryč.

Dle mě je tak šance, že se může zvýšit počet prokliknutých stránek na původním webu. Toto soudím podle jednoduché úvahy a to podle svého chování na internetu. Sám, když si někde něco čtu a v článku vidím nějaký odkaz, který mě zaujme, tak ho automaticky rozkliknu pomocí kolečka na myši a tím se otevře nové okno, stejně jako při použití mnou zmíněného pluginu.

Proč to tak dělám? Protože stránku, kterou si čtu si chci i nadále prohlédnout po prozkoumání obsahu na odkaze, který mě zaujal a tím mi odpadá kolikrát složité proklikávání zpátky. Nové okno, které se otevřelo pak jednoduše zavřu a jsem zpět tam, kde jsem chtěl být.

Plno lidí se ani klikáním zpátky nevrací (vypozorováno na mých příbuzných, co se internetu věnují pouze jako uživatelé a o stránkách jako takových netuší lautr nic), jelikož na to nejsou zvyklý a tak o takového návštěvníka rovnou přijdete, což si myslím, že je škoda ;-).

Ještě poznámka k pluginu samotnému, i zde stačí pouze stáhnout, nahrát a aktivovat bez jakéhokoliv nastavování ;-). Jinak používám WordPress verze 3.4.2 a pluginy šlapou jako po másle.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 24.10.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 861

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

14 komentářů k: Typ na 2 pluginy, které dokáží oživit váš web postavený na WordPressu?

 1. Krabath napsal:
  Co se týče prvního pluginu, používám “Lightbox Plus,” což je vesměs to samé. A se týče druhého pluginu, asi ho zkusím, sice většinou odkazy u mně na stránkách jsou dělané tak, že se otevřou v novém okně, ale občas to zapomenu nastvit a může se stát, že se takový odkaz na stránkách immag.cz nachází. Tímto pluginem by bylo vše vyřešeno a o jednu starost míň. 😀
 2. AlesN napsal:

  K druhému pluginu: Jsem na tom naprosto stejně jako ty, odkazy jsem se snažil tvořit tak, aby se otevírali v novém okně, ale ne vždy jsem to udělal, jak jsem zjistil a tak jsem hledal nějaké pohodlné řešení. Po cca 30 minutách jsem ho našel a jsem za něj velice rád, jelikož pomáhá automaticky na sklerózu :-D.

 3. Krabath napsal:
  Plugin na otevírání stránky v novém oně mi nefunguje. Nevíš, kde může být chyba.
 4. AlesN napsal:

  U mě funguje plugin bezvadně. Napadlo mě, needitoval si ho, nebo nepřidával si v poslední době nějaký nový plugin? Mohlo by se to mezi sebou prát, už se mi to jednou totiž stalo též. Pomohla přeinstalace nefunkčního pluginu a byl pak klid.

 5. Krabath napsal:
  I když jsem ho dal pryč, neustále se mi otvírá odkaz v tom samém okně. 🙁
 6. AlesN napsal:

  A neaktualizoval si či nepřidával něco nového v poslední době? S něčím to bude haprovat. Nějaké zálohy webu případně máš?

 7. Krabath napsal:
  Dával jsme pouze ty dva pluginy: Subscribe komentář a tento.
 8. AlesN napsal:

  To je divné. A nezkoušel si zkusit ten plugin přeinstalovat ručně přímo přes FTP, jestli by to nepomohlo?

 9. Krabath napsal:
  Já jsem ho tam dával přes FTP. To nevadí, třeba na něco přijdu. 🙂
 10. AlesN napsal:

  Tak to doopravdy netuším, čím by to mohlo být. Napadlo mě to s tím FTP, jelikož už se mi jednou stalo, že selhala automatická instalace.

 11. Krabath napsal:
  Pořád se mi nepodařilo zprovoznit otevírání odkazů v novém okně. Zkoušel jsem vypnout pluginy atd. a pořád to nejde. 🙁 I šablonu jsem přeinstaloval + WordPress a pořád nic. Už nevím, kde může být chyba
 12. AlesN napsal:

  Ještě mě napadlo, jestli ti to nekoliduje nějak s použitou šablonou, jelikož některé odkazy se otevřou v novém okně a některé ne. Chtělo by to se podívat možná do ní, ale víc ti neporadím, když nemám přístup do šablony.

 13. Krabath napsal:
  Můžeš prosím tě na Skypa?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *