Typ na další 2 užitečné WordPress pluginy

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Konečně jsem se trochu oklepal z chřipky, která mě pronásledovala posledních pár dní a díky tomu se můžu opět pustit do nějaké kloudnější práce jak doposud. Dneska tu mám pro vás opět typ na dva zajímavé pluginy pro WordPress, které dokážou pozvednout váš web na něm postavený.

A jako první si představíme rovnou plugin jménem Background Manager a stáhnout si ho můžete rovnou zde:  Background Manager (217)

Jak už vám možná samotný název pluginu prozradil, tak se jedná o správce pozadí vašeho webu. Mohli by jste namítnout, že ten už je ve WordPressu v základu, což je samozřejmě pravda, však ho tento plugin také pouze vylepší a můžete díky němu pohodlně měnit pozadí stránek, jak jen se vám zlíbí a to z většího množství obrázků v pravidelném intervalu, či při načtení nové stránky například. Samozřejmostí jsou i další vychytávky jako různé efekty posunu atd.

Obrázky můžete snadno navolit z již nahraných obrázků ve vaší knihovně médií, nebo je importovat z jiných pluginů, či dokonce z  jiných zdrojů (např. Flickr atd.). I když je plugin v angličtině, tak jeho nastavení není kdo ví jak těžké. Přinejhorším postupujte tou nejosvědčenější variantou, pokus – omyl – přenastavení ;-).

Druhý plugin, který by se vám mohl hodit se jmenuje WP jQuery Vertical Scroller, který si můžete rovnou stáhnout zde: WP jQuery Vertical Scroller (237)

Máte na webu v postranním sidebaru zobrazené poslední příspěvky? Tak tento plugin je oživí o pohyblivost (stačí jen zaměnit Widgety) a budou se vám rolovat přesně podle vašich zadaných kritérií. Nemusíte nic složitě nastavovat, stačí pouze plugin nainstalovat, aktivovat a nastavit přímo ve Widgetu počet příspěvků, případně z jaké kategorie mají příspěvky být a nastavit směr rolování ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 10.12.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 21813

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Typ na další 2 užitečné WordPress pluginy

 1. Pavel napsal:
  Zdravím, nevíš o nějakém dobrém pluginu, který by hodnotil článek stylem +/- nebo palec nahoru a palec dolů? Jen aby bylo vidět zdali převažuje u článku kladné reakce nebo záporné. Díky moc
 2. AlesN napsal:

  @Pavel: Ahoj, jako první mě napadl asi nejrozšířenější plugin, který najdeš zde: http://wordpress.org/extend/plugins/post-ratings/

 3. Pavel napsal:
  @AlesN:

  No ten jsem také našel, ale ten je bohužel jen s hvězdičkami.

 4. AlesN napsal:

  @Pavel: Máš naprostou pravdu, spletl jsem si ho totiž s tímto: http://wordpress.org/extend/plugins/gd-star-rating/ zde si můžeš nastavit vše potřebné 🙂

 5. Pavel napsal:
  @AlesN:

  Na ten jsem taky koukal, ale nezkoušel, tak že zkusím 😉
  Díky 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *