Typ na další WP pluginy, které dokážou pozvednout vaše stránky

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Poslední dobou zde na Kecy k věci.cz bojuji s ohromným nárůstem spam komentářů. Jen pro vaší zajímavost, dnes přes noc se mi jich nahromadilo celkem 632! Doposud jsem na to nic nepoužíval, jelikož to nebylo zase až tak strašné, ale tím, jak stránky pozvolna rostou, tak tento plevel doslova přitahují a proto jsem se rozhodl poohlédnout po nějakém účinném pluginu.

Můj požadavek na plugin byl, aby návštěvníky neobtěžoval jakýmkoliv opisováním captcha kódu či vyplňováním nějakých sčítacích a podobných věcí. Sám toto výsostně nesnáším a proto to nechci zavádět ani tady. Po chvilce hledání jsem narazil na plugin jménem Spammer Blocker, který si případně můžete rovnou stáhnout zde: Spammer Blocker (156)

Mimochodem, autorem tohoto pluginu je člověk, který se na internetu pohybuje pod přezdívkou Lelkoun a mimo jiné je to zakladatel a bývalý majitel Webfair.cz. Ale zpět k pluginu. I když je autorem Čech, tak je plugin v angličtině, přesto má naprosto triviální nastavení (defakto postačí nechat to základní po instalaci, kterou doufám již popisovat nemusím, případně navštivte nějaký můj starší článek ;-)).

Spammer BlockerFunguje na jednoduchém principu. Každý komentář, který označíte jako spam a následně smažete, tak si z něj vycucne IP adresu, kterou hodí mezi zabanované a tím znemožní dané IP adrese přidávat další a další komentáře. Adresy do něj jde i naimportovat, či zadat manuálně ;-).

Plugin testuje od rána, žádné IP jsem do něj neimportoval a již jsem pochytal 20 IP adres. Jak moc je účinný ještě po tak krátké době nemůžu zhodnotit, jelikož to chce více času, ale vypadá přinejmenším slušně a věřím, že funkčně na tom bude dosti podobně ;-).

Když už jsem byl v té honbě za pluginy, tak jsem hledal i další, co by se mohli někam šiknout a jako též užitečný mi přišel plugin jménem Dynamic „To Top“ Plugin, který si případně můžete stáhnout zde: Dynamic \"To Top\" Plugin (135)

Pokud by už někdo dle názvu neodhalil, co tento plugin dělá, tak snad vám pomůže ukázkový obrázek níže ;-).

Dynamic To Top PluginK čemu asi tak to tlačítko bude :-)? Ale, kdyby to náhodou ještě někdo nepoznal, tak je to takové to rolovací na začátek stránky, na které stačí jen kliknout. Dobré, pokud máte obsáhlejší stránky a chcete návštěvníkům usnadnit život na vašem webu. Plugin stačí jen aktivovat (nic se nikde nenastavuje pro samotnou funkčnost) a případně si ho jednoduše poupravit k obrazu svému. Po aktivaci ho najdete ve vaší administraci v záložce vzhled!

Další taková vychytávka je plugin jménem GeneralStats, který si můžete stáhnout zde: GeneralStats (140)

V akci ho můžete vidět přímo zde na Kecy k věci.cz a to v pravém spodním rohu. Pro lepší představu kam se zaměřit přidávám obrázkovou nápovědu níže.

GeneralStatsJak sami můžete vidět, plugin dokáže vypsat a aktualizovat docela zajímavé informace. Kromě toho, co můžete vidět dokáže vypsat i počet uživatelů, pokud jsou u vás nějaký registrovaný, počet stránek, kategorií, odkazů atd. Nastavení je opět velice jednoduché. Stačí jen aktivovat a vybrat si, co chcete vypsat v jakém pořadí a přes widget vložit na stránky. Testuji ještě pár dalších pluginů, ale o těch zase někdy příště ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 28.11.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 836

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Typ na další WP pluginy, které dokážou pozvednout vaše stránky

 1. Marek L. napsal:
  Na väčšine webov na zachytávania spamu používam Akismet. Díky za tip na Spammer Blocker. Odtestujem a porovnám ho 🙂
 2. AlesN napsal:

  Já jsem právě chtěl vyzkoušet něco jiného, než to, co používá většina lidí 😉

 3. Krbath napsal:
  Taky používám Akismet a musím říct, že nemám problémy. Ale o Spammer Blockeru jsem už slyšel. Přemýšlím, že ho rovněž vyzkouším.
 4. Norbert napsal:
  určite treba nejaký spoľahlivý plugin proti spamu, chcem sa opýtať, že ak sa zaradí nejaká IP do tých zabanovaných IP tak či je tam natrvalo alebo iba nejakú dobu ?
 5. AlesN napsal:

  Jde zvolit možnost i na určitou dobu, ale já je tam dávám IP adresy natrvalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *