Udeřil Google konečně na free PR weby?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Nedávno proběhl přepočet Pageranku a jak se zdá, tak Google s jeho Pandou nejspíš udeřil v plné parádě na oblíbené free PR weby! Delší dobu totiž sleduji toto téma a sám provozuji několik takových webů a zaznamenávám jak u sebe, tak i u konkurence obrovské ztráty Pageranku a to rovnou na hodnotu 0! Tohoto faktu si všímám zhruba od 25.1.2012, kdy mi takto padl první web a v nástrojích pro webmastery od Google se objevila tato hláška: Nástroje pro webmastery Google zjistily nepřirozené odkazy na webu xxx!

Kdyby se toto objevilo u jednoho webu, tak bych si ještě řekl, že je to dílem náhody třeba, ale takto to mám již u 4 webů. Upozorňuji, že na webech nebyl prodán jediný odkaz a ani jsem nedělal žádné jiné zásahy, které by toto mohli způsobit! Proto z toho usuzuji, že se musí jednat o nějaké penalizace od Googlu za duplicitní obsah, jelikož free PR weby o ničem jiném samozřejmě nejsou. I když bych jako majitel těchto webů mohl být naštván, tak tomu tak vůbec není a naopak tento krok vítám.

Duplicitního obsahu je na internetu opravdu mraky a jediný důvod, proč jsem takovéto weby provozoval je prostý, byla po tom poptávka, tak proč se na tom též trochu nepřiživit, že? Něco málo mi tyto weby vydělali na Skliku, který tam byl nasazen, takže si na sebe dokázali vydělat a provoz mě tedy z vlastní kapsy nestál nic. Ještě chvilku počkám, co se bude dít, zda to není jen nějaký dočasný efekt (osobně pochybuji) a případně se webů zbavím (buď je pohřbím, nebo předělám, ještě nevím).

Osobně jsem zastáncem kvalitního obsahu a již delší dobu pracuji na spuštění obsahových magazínů (tématických a dělaných pro lidi, ne vyhledávače), proto tleskám Googlíku a teď by to ještě chtělo zničit takzvané MFA weby. Těch je též mraky a jsou naprosto k ničemu pro uživatele. Co si o tomto kroku myslíte vy? Vítáte ho, nebo vás to štve? Komentář je vám otevřen. :-)!

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 17.2.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 668

Štítky: , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *