Včera jsem měl nějaký asi dobrý den :-)

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Delší dobu jsem zde na Kecy k věci.cz nic nenapsal, jelikož tak trochu vše jednoruč nestíhám. Kromě práce, kterou vyvíjím zde, i když prozatím je neviditelná, jelikož jsem domlouval a připravoval další snad zajímavé rozhovory, tak se snad máte i na co těšit ;-), tak pracuji také i na dalších stránkách, které spravuji a zaberou mi zbytek mého času.

Kromě toho má i pokračování mé story s nevyplacenými penězi za pokračování pracovního úrazu. Od zaměstnavatele jsem konečně již vydoloval alespoň část dlužných peněz a dokonce i vyrovnání peněz za první dekádu co jsem marodil (31.1. až 31.3.), takže je to již z mého pohledu v tomto ohledu veselejší.

Včera odpoledne mě rozesmála paní z české správy sociálního zabezpečení, která mi volala a říkala mi, že mě shání již více jak měsíc, abych podal vysvětlení ke svému úrazu, aby mi mohli vyplatit nějaké peníze už prý. Dluží mi jen tři měsíce, co to je :-). Každý má přeci našetřeno dost, aby mohl žít pár měsíců bez přijmu ;-).

Nejvíce mě ovšem dojala, když mi říkala, že mě obesílali dopisem, který údajně poslali již 29.6.2012! Zajímavé je, že nepřišel ani na mojí adresu trvalého bydliště, tak ani na adresu k přítelkyni, kde momentálně bydlím a marodím. Když jsem se zeptal, jestli má lístek o podání, když to posílala doporučeně, tak ho neměla. Že by někdo nepracoval jak má a pak se to snažil dohonit po telefonu ;-)?

Zvláštní je i to, že se sociálka schovává, když vám volá. Skryté číslo na displeji. Tyto čísla zásadně nezvedám, ale včera jsem to asi intuitivně zvedl. Prý mi již několikrát volala a nemohla sehnat. Hmmm, to je divné že to neberu, když jsem ležel na operačním stole a na skryté číslo těžko zavolám zpátky :-D.

Nicméně po telefonu jsme se domluvili, že napíšu čestné prohlášení, že se nejedná o nový pracovní úraz, ale o pokračování toho, co se mi již stal 30.1.2012 a podepsané a oskenované jí to pošlu na email. Co po mě chtěla jsem sepsal a pro jistotu jsem jí chtěl poslat i přímo vyplněný formulář od lékaře. Jenže, zde jsem narazil, jelikož na ČSSZ neodešlete email větší jak 10 MB! Tak měla smolíka hold.

Další pikantností je, že jsem ten sepsaný papír s čestným prohlášením musel poslat co nejdříve, cca do hodinky (asi aby mohla jít v klidu dříve domů, nevím ;-)) a když jsem se ptal, jestli i oni takto rychle provedou příkaz k úhradě na můj účet, tak oni na to mají prý další týden. Tak čekám již tři měsíce, tak asi týden sem, týden tam nehraje žádnou roli :-D.

A další včerejší překvápko bylo to, že mi už bez pár dní po roce konečně dorazily domů trika od Wedosu z jejich loňské letní akce ;-)! Asi jsem hold věčný čekatel na vše, jen je zajímavé, že mě nikdy nikdo s ničím čekat nechce :-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 20.7.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 628

Štítky:

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Včera jsem měl nějaký asi dobrý den :-)

 1. Petr napsal:
  Jen taková technická k nezobrazenému číslu.
  Pokud volala linkou státní správy a nebo mají SMS bránu, tak nezobrazení čísla je standard.
 2. AlesN napsal:

  Standart to sice asi je, akorát by to zaměstnancům mohl již někdo říci, aby se pak tolik nedivily, že jim nikdo nezavolá nazpět :-D. Paní mi popravdě přišla, jako kdyby to nevěděla a slyšela tuto informaci poprvé.

 3. Petr napsal:
  Oni to většinou nevědí. Technická negramotnost úředníků je někdy až udivující.
  Všeobecně zastávám zásadu, že s úředníky se nebavíme, ale někdy jí poruším a stále jsem něčím překvapován.
  Takže ano, věřím, že to ona dáma o tom čísle nevěděla a byl sji první, kdo jí to sdělil. A ano, stejně tak se domnívám, že už to zase neví.
 4. AlesN napsal:

  Tak já pokud mohu, tak to praktikuji stejně a s nikým si nikde moc nevybavuji, ale bohužel občas jsou situace, kdy to jinak nejde, ale to pak stojí za to :-). By člověk skoro ani nevěřil, jak „chytrý“ lidi mezi námi běhají 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *