Velké problémy freehostingu

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dnes brzy ráno cca kolem 6:30 došlo k závažnému problému u freehostingu Endora, který se dotkl i platících zákazníků! Výpadek, který trval několik hodin a byl způsoben poruchou hlavního MySQL serveru, když odešli dva pevné disky z celkového počtu čtyř a tím se totálně rozpadlo raid pole. Tento výpadek znamenal, že bylo vyřazeno z provozu cca 70 000 databází, jak uvedla sama Endora. Navíc, klienti Endory přišli o veškerá změněná nebo nová data z databáze, které byly na databazích provedené během dnešního dopoledne.

Endora za tento výpadek nabídla platícím klientům jako omluvu prodloužení hostingu o 14 dní. Jediné, co mě udivuje je, že platící klienti jsou na stejných serverech jako ty, co využívají freehosting. Výpadek může postihnout kde koho a přihodit se může cokoliv, ale při svém výběru, kam dám svá data bych si pečlivě vybíral. Pak by nemusel jeden klient Endory celé dopoledne brečet na Webtrhu, že mu nejede celý den jeho eshop, který u nich hostuje a jak přichází o potencionální zákazníky.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 12.1.2012

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 801

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Velké problémy freehostingu

  1. AlesN napsal:

    Třeba to, že by ten výpadek netrval půl dne a nezprovozňovalo by se tolik nesmyslných databází jako většinou na freehostingu běží.

  2. Endora napsal:
    A kdyby spadl MySQL server s platicima zakaznikama tak by to zmenilo co?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *