Všude se rodí akce na .CZ domény

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

1.2.2012 NIC.cz snížila velkoobchodní cenu .CZ domény pro registrátory. A to z 140 Kč na 125 Kč bez DPH. Věc, která je naprosto známá a každý, kdo se kolem internetu a domén pohybuje tuto zkutečnost ví. Přijde mi až úsměvné, jak někteří prodejci domén najednou prezentují obrovské slevy na domény. Je mi jasné, že je to krok způsobení snížením prodejní ceny a cenami konkurence, ale proč dělají z lidí takové blbce na jednu stranu?

To, že došlo ke zlevnění se může dočíst kde kdo a není to žádná tajná informace, tak proč je okolo toho u všech webhostingů taková pompa? Jako by nestačilo zveřejnit zprávu například ve znění: Dobrý den, dne toho a toho (jelikož každý na to reaguje v jiné datum) došlo ke zlevnění ceny u .CZ domény a tečka. Je mi jasné, že to nikdo zadarmo dělat nebude a je to částečně těch hostingů obživa (kromě Wedosu, ten je prodává za nákupní ceny, občas i pod), ale proč je okolo toho taková senzace, to tedy opravdu nechápu.

Ten, kdo doménu potřebuje, tak si jí stejně koupí i kdyby byla cena třeba 300 Kč. Ten, kdo hledá nejlevnější řešení, stejně ho najde i bez těch super luxusních sdělení, jak kdo zlevnil. Kdyby to byla nějaká revoluce na českém trhu, tak se nad tím ani trochu nezastavím, ale toto mi již přijde více jak ujeté. Marketing je potřeba, ale některé firmy by se měli nad touto oblastí trochu více pozastavit a zhodnotit, jestli těmi jejich super emaily si spíše neškodí. Možná je to jen můj názor, ale mě takováto forma propagace přijde spíše kontraproduktivní a začíná mě to osobně vadit.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 18.2.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 670

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *