Vyhlásil jsem válku kilogramům

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dnešním dnem jsem se rozhodl vyhlásit válku mnou poctivě nabraným kilogramům. Za poslední tři roky se mi podařilo nabrat 32 kilogramů, pěkně jsem díky tomu zfotrovatěl a rozhodně se není čím chlubit. Je to hnus velebnosti, jak by řekla Kelišová z trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno. Jelikož mám rád výzvy, tak jsem se rozhodl, že to co mi trvalo nabrat tři roky, musí jít dolů za tři měsíce!

Když to vyprůměruji, tak to dělá každý měsíc mínus cca 10 až 11 kg. Podle doktorů to sice moc není, jelikož často někde slyším, že optimální je 1 až 2 kg týdně, ale přesto si myslím, že je to reálné i bez nějakých drasťáren. A jak to tedy chci dokázat? Rozhodně nehodlám začít držet nějakou hladovku a podobně. To bych udělal to nejhorší možné rozhodnutí, jaké bych mohl udělat.

Chci se o to pokusit kombinací úpravy jídelníčku a větším pohybem. Co se týká toho jídelníčku, tak vyloučit všechno to „dobré“ ale nezdravé, takže vyloučit uzeniny a podobné tučnosti. Omezení nastane i v pitném režimu. Rozhodl jsem se po dobu těch tří měsíců kompletně vyřadit veškerý alkohol. Takže bude EURO ve fotbale bez mnou milovaného pivka a dalších tekutin.

Co se týká toho pohybu, tak jsem musel zvolit něco optimálního vzhledem ke svým možnostem. Ne že bych byl invalida neschopen pohybu, ale mám přetrhané vazy v zápěstí levé ruky s čím také marodím přerušovaně od 31.1.2012 a pravé zápěstí na tom není zrovna o moc lépe, takže nějaké činky a podobné věci, kde bych musel používat ruce nehrozí. Vzhledem k tomu, že marodím, tak jsem značně limitován časově vycházkami a proto jsem potřeboval vyřešit i toto.

Nakonec jsem se rozhodl zvolit částečně pohodlí a vyhrál u mě rotoped, který má značné výhody. Mohu ho mít doma, nezabere tolik místa a při funění na něm mohu koukat na televizi a defakto tak mohu dělat dvě činnosti najednou. Cvičit a tím mít pohyb a zároveň i shlédnout u toho nějaké ty filmíky, o kterých zde potom mohu napsat. Óóóó, jak jsem to ale geniální a perfektně si to umím zařídit :-D. Vybral jsem si tedy výrobek od firmy inSPORTline za bezmála 8 000 Kč. Není to nic TOP, ale ani to nejlevnější, takže taková zlatá střední cesta.

Zítra mi ho přivezou domů a to bude i startovací den 7.6. 2012 a 7.9.2012 bude mise doufám ukončena. A proč to tu celé vlastně píšu? Důvod je jednoduchý a to, že když to pustím takto veřejně do éteru, tak již nemohu couvnout a navíc o tom chci udělat i takový malý seriál, jak dobře, nebo špatně jde dokázat, případně tím motivovat další lidi a ukázat jim, že to není nereálné a pokud má člověk pevnou vůli a odhodlání, tak se dá zvládnout a dokázat hodně.

Podaří se mi to, nebo ne? Vzdám to, nebo vydržím a splním to, co jsem si předsevzal?Doporučuji i nadále sledovat Kecy k věci.cz a díky tomu můžete zjistit, jestli jsem se akorát veřejně ztrapnil či nikoliv :-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 6.6.2012

Zařazeno do: Zdraví

Zobrazeno: 583

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Vyhlásil jsem válku kilogramům

 1. mkurri napsal:
  Jsem rád, že ses do toho pustil. Snad se ti povede trochu líp než mě při mých „13 týdnech“, i když já cíl splnil trošku jinak.
  Teď tě musím asi demotivovat, ale 32kg za tři měsíce dát nemůžeš. Možná kdybys měl nadváhu jak cip a vážil teď tak 130-150 kg a to asi nemáš. Pokud máš kolem 100, věřím, že je v tvých silách ukousnout půlku z cíle, ale více ne.
  Tvé tělo se za poslední tři roky změnilo i tou váhou a kromě tuku si přibral i svalovou hmotu, kterou budeš na rotopedu trochu nabírat a tuk shazovat. Což je i důvod proč už neshodíš na svou původní váhu. (jasně šlo by to, ale určitě ne, tak rychle) Strava ti taky tolik nepomůže. Pomůže ti třeba k odstranění 5kg/měs ale více asi ne.
  Jinak nevím proč rotoped… Takové mučení v baráku. OK filmy, ale jestli na tom vydržíš pravidelně tři měsíce budeš asi první člověk, co to zvládl 😀 Napiš(klidně do mailu) kolik máš teďka, abych měl lepší představu, já se ti pak pochlubím s mým příběhem.
  Ale jinak držím palce a doufám, že nás nenecháš čekat dlouho s nějakým souhrnem. Bojuj, zbavovat se váhy je super pocit, hlavně když to jde.
 2. AlesN napsal:

  Podrobnosti včetně váhy atd. uvedu v dalším článku, počítám tak za cca 10 dní, abych se snad už něčím mohl i pochlubit ;-).

  Máš pravdu, že bude nabývat svalová hmota a tím bude těžké dosáhnout zpět své váhy původní. Osobně budu spokojen, pokud se podaří ukrojit alespoň 20 Kg, ale samozřejmě čím víc tím líp a nejraději bych to dal celé 🙂

  Proč rotoped? Ruce zapojovat aktivně nemohu, jdu na plastiku vazů v levé zápěstí a v pravém mě to čeká na 90% též, tak jsem potřeboval něco spíše na nohy a kolo mě vždy bavilo, mám vycházky (marodím) a ne vždy bych mohl o ty vycházky jezdit na klasickém, proto jsem zvolil ten rotoped.

  Ještě ti prozradím jednu věc, před cca 15 lety jsem jezdil na rotopedu 4 měsíce každý den v rámci tréninku (hrál jsem do svých 20 let fotbal) přes zimu a z té doby mi narostla výraznější, ale opravdu výraznější svalová hmota na lýtku. Ta jediná mi zůstala i přes zlenivění několikaleté a vše ostatní je již dávno zalité :-D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *