Výlet do Prahy se zastávkou u Kmotry a návštěvou Creperie

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Včera jsme s přítelkyní v rámci oslav našeho mini výročí (21 měsíců) vyrazili na malý výlet do Prahy s tím, že se někde zastavíme na oběd, projdeme se trochu a před návratem si dáme někde kávu a něco malého (i když to nakonec bylo docela velké :-)) k ní. Pro mě osobně to byla po dlouhé znamenalo se dopravit na místo určení jinak, než autem.

Proto i když mám Prahu skoro za nosem (bydlím od ní momentálně cca 6 km), tak jsem jel po 12 opět metrem a autobusem k metru po více jak 15 letech :-). Už když jsme o tomto výletě začali mluvit a pomalu plánovat co, jak a kam, tak jsem na internetu hledal nějaké ty tipy, kam zajít na dobrou pizzu, jelikož tu už jsme docela dlouho neměli.

Na internetu najdete sice plno různých většinou rádoby recenzí, ale v 90% mi to přijde, že si dělají majitelé – restaurace reklamu sami sobě, jako to již pomalu tradičně bývá u všeho (viz. například Heureka a Zboží u e-shopů atd.). A jelikož jsem nenašel moc uspokojivých odpovědí, rozhodl jsem se, že tuto naší návštěvu Prahy trochu přínosněji zdokumentuji a podělím se o své poznatky s ostatními trochu lépe, než je tomu většinou na internetu a prostě něco vybral od oka (a to byla právě KMOTRA).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMetrem jsme jeli ze Zličína na Karlovo náměstí (tedy 10 stanic po trase B), tak jste asi tak cca 1,5 km od pizzerie (beru odhadem, neměřil jsem to hned z výstupu z metra, jelikož jsme šli různou oklikou, abychom se trochu prošli a pak jsem nás donavigoval pomocí GPS na mobilu ;-)).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZačnu tedy shrnutím návštěvy pizzerie KMOTRA (mají i svůj web na adrese www.kmotra.cz), kterou najdete na adrese: V Jirchářích 12, Praha 1 (což je Nové Město pro ty, co jsou Pražáci, asi jako já (absolutně se tam nevyznám) :-)), je to taková zapadlejší ulička. Vedle je ambasáda Mexika a ABSINTH SHOP :-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPizzerie otvírá od 11:00 (mi jsme dorazili cca kolem 12:00) a bál jsem se, aby nebylo plno, ale jak se později ukázalo, přišli jsme mezi prvními hosty, takže super. Trochu bych teď popsal, co na vás čeká za dveřmi.

Jakmile vejdete dovnitř, tak se ocitnete v kavárně, kde je i bar (i tam si můžete objednat pizzu) a do samotné pizzerie jdete po schodech dolů. Tam najdete stoly a kuchaře, co připravuje a peče pizzu a pokud mu nechcete koukat přímo pod ruce a jste kuřák, tak můžete směle pokračovat ještě o kousek dál. Zde máte též další bar a je to i blíže k WC ;-).

Prostředí pizzerie se mi moc líbilo (všude čisto (i WC) a obsluha milá, rychlá, prostě bez problémů), jelikož osobně mám rád takovéto sklepní místa, jak můžete vidět výše na fotkách k posezení. Působí na mě kouzelně a kromě jídla se v nich i dobře pije ;-). Ale zpět k pizzerii. K pití jsme si objednali točený dvanáctistupňový Staropramen (byl vynikající).

OLYMPUS DIGITAL CAMERACo se týká samotného výběru jídla, tak výběr je opravdu bohatý a najdete tu i jiné jídlo, nejen pizzu, ale mi přišli hlavně na ní, tak jsem vybírali z této nabídky. Přítelkyně si objednala nakonec pizzu číslo 30 s názvem POLLINO (obsah: mozzarella, smetana, kuřecí kousky s curry, parmazán, pórek) a k tomu si přiobjednala navíc přídavek v podobě brokolice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJá si vybral pizzu číslo 33 se jménem PIZZA SCALOPPINA (obsah: mozzarella, smetana, kousky pikantní vepřové panenky, grilovaná cibule, parmazán) a k tomu si přiobjednal přídavek v podobě 1 porce feferonek a 1 porce žampionů ;-).

Jak sami můžete vidět, porce to byli pořádné a měli jsme co dělat to vůbec sníst. Takže, když bych měl porovnat velikost vs. chuť vs. cena, tak nemám absolutně co vytknout a návštěvy u KMOTRY rozhodně nelitujeme a někdy si dáme určitě repete ;-). Níže přikládám ještě i účtenku, aby nikdo nemohl říci, že jsem si to náhodou vymyslel a fotky stáhl někde na netu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo zdatném obědě jsme se šli opět projít a pak jsme vyrazili směr Anděl na Smíchově, kde jsme se zastavili ještě před odjezdem v obchodním centru Nový Smíchov. Zde jsme si našli ve druhém patře kavárnu a cukrárnu jménem Creperie s tím, že si dáme nějaké to kafčo. Já si dal nakonec Latté s klasickou příchutí kávy a přítelkyně to samé, jen s příchutí kokosu.

Nakonec jsme se nechali zlákat i na pohár ke kávě. Já si dal jogurtový s borůvkami (obsahoval: 2 kopečky ovocné zmrzliny, 1 kopeček vanilkové zmrzliny, šlehačku, oplatku, jogurt a ovocnou polevu) a přítelkyně si dala tvarohový s malinami (obsahoval: 2 kopečky ovocné zmrzliny, 1 kopeček vanilkové zmrzliny, šlehačku, tvaroh, oplatku a malinovou polevu). Sice takové trochu kalorické bomby, ale jednou za čas, co by ne :-).

I když návštěva této kavárny nebyla zrovna nejlevnější (mají tam trochu vyšší ceny), tak i zde jsme si pochutnali a naše návštěva splnila očekávání a polechtala chuťové pohárky ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERATakže, pokud též někdy vyrazíte na výlet do Prahy a budete mít cestu okolo těchto míst, které jsem právě zmínil, tak doporučuji určitě navštívit ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *