Výlet na letadla a návštěva Pizza Grill GRACIA

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Před odjezdem na dovolenou jsme se s přítelkyní vydali kouknout, jak přistávají letadla na pražském letišti. Popravdě, mě, jako bývalého zaměstnance (pracoval jsem tam 7 let) to zase tolik nebere, jelikož jsem je viděl dennodenně a vím, co všechno obnáší (těžká dřina zaměstnanců), aby takové letadlo vůbec někam letělo, ale budiž, pro přítelkyni to je fascinující, tak jsem jí vyhověl.

Pokud by jste se na ně chtěli někdy jít podívat, tak je na výběr z několika míst, jen si musíte vždy vybrat, kam. Výběr je celkem jednoduchý, stačí se podívat, odkud (z jaké dráhy) létají a podle toho zvolit. Momentálně probíhá oprava hlavní ranveje, která má trvat až do konce září, takže jsme za stanoviště zvolili místo poblíž města Hostivice.

Jestli neznáte a nevíte kam se tam vydat, tak je to velmi jednoduché. V Hostivicích pojedete až k Lídlu (nachází se na hlavní silnici cca v půlce města), kde je křižovatka a tam odbočíte do Cihlářské ulice (jediná přímo naproti Lídlu) a pojedete až k železničnímu mostu. Tam budete muset auto nechat (zaparkovat se dá celkem v klidu), jelikož dále je zákaz vjezdu.

Dále se musíte vydat pěšky a to směrem do polí (počítejte s tím, že ujdete minimálně 2 km dle místa, kde nakonec zakotvíte ;-)).

Jaké fotky se dají případně pořídit se můžete podívat níže (nejsem žádný profi fotograf a ani nemám profi foťák).

Po cca dvou až třech hodinách, co jsme strávili koukáním na letadla jsme se rozhodli, že půjdeme vyzkoušet místní pizzerii jménem Pizza Grill Gracia (jen pro info, je zcela nekuřácká!), kterou jsem si našel předtím na internetu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dle fotek na internetu se nám zamlouvala a i udávané ceny byly celkem přijatelné. Níže najdete pár fotografií, které jsme tam pořídili se souhlasem obsluhy.

Jak můžete vidět výše, pěkné prostředí a i toalety byly čisté a až sem nemohu pizzerii vůbec nic vytknout.

Nabídka jídel je zde bohatá (je vidět na fotkách výše) a není to zdaleka jen o pizze.

S přítelkyní jsme si dali oba pizzu, já zvolil s názvem Carpaccio (273 číslo a obsahovala tyto ingredience: Tomato, mozzarella, marinované plátky svíčkové, rukola, hobliny sýru grana padano) a přítelkyně si dala Alla veronicese special (291 číslo a obsahovala tyto ingredience: Smetana, mozzarella, kuřecí maso, niva, vejce, žampiony).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na pohled vypadaly pizzy moc pěkně a lákavě, ale bohužel, co se týká chuti, tak ta za moc opravdu nestála.

Nevím, jestli jsme měli kliku na nějaký ten slabší den pizzerie a nebo, jestli je toto standard, ale obě pizzy byly studené (jako kdyby se jednalo o nějaký špatně ohřátý polotovar v troubě) a celkově takové nemasné a neslané s extrémně tvrdým okrajem.

Vrcholem všeho byla naprosto neprofesionální obsluha. V životě jsem nikdy nikde neviděl, aby někdo odnesl talíř ze stolu, když ještě nemá host dojedeno! Štěstí pro obsluhující dámy bylo, že jsem neměl chuť se hádat, tak jsem to přešel s úsměvem.

Celkově jsme za návštěvu zaplatili 420 Kč (bez dýška, to bych v tomto případě nedal ani 10 haléřů) a odcházeli naštvaný s pocitem, že kdybychom si skočily do Lídlu koupit každý 3 rohlíky a 15 deka nějakého salátu, tak by jsme se najedli lépe a chutněji ;-).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za mě a za přítelkyni mohu říci, že to byla na 100% naše první a zároveň i poslední návštěva.

A co vy, byli jste někdy také v této pizzerii? Jak vám tam případně chutnalo?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 29.8.2013

Zařazeno do: Cestování

Zobrazeno: 1111

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Výlet na letadla a návštěva Pizza Grill GRACIA

  1. Ďusi napsal:
    Tak v téhle jsem nebyl a podle tvé recenze ani nebudu. A pokud bys náhodou projížděl městem Pohořelice, zdaleka se vyhni restauraci hotelu Morava. Zato v Mikulově neopomeň pizzerii Bowling na staré břeclavské cestě, pizza i ostatní jídlo a i obsluha very well.
  2. Jana napsal:
    Dřív bývala tahle pizzerie vyhlášená, perfektní obsluha, výborné jídlo a příjemné prostředí. Po poslední rekonstrukci a změně personálu by však člověk zaplakal. Interiér vypadá jak čekárna u doktora a do příjemné a přátelské atmosféry, jaká zde bývala, to má hodně daleko. Stejně tak obsluha se při naší poslední návštěvě (pár dní zpátky) chovala a vypadala velmi neprofesionálně a náznaky obracení očí v sloup taky nebyly nejzdvořilejší. Nejspíš jsme tam byli naposledy. Velká škoda, že jste to tam nezažil před několika lety – nedalo se to srovnat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *