Vymáhání faktur po splatnosti přes Dlužíš.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jako podnikatel a provozovatel portálu Dlužíš.cz vám tímto článkem napíši o nové službě, kterou tento projekt nabízí. I když sám tento projekt provozuji budu se snažit vám poskytnou co nejvíce objektivní informace, shrnout výhody a nevýhody projektu tak, aby každý z vás sám zvážil zda má cenu službu využít při vymáhání nezaplacených faktur po splatnosti.

K čemu se vám bude hodit Dlužíš.cz?

Tento projekt oceníte hlavně v případě, že podnikáte a evidujete nezaplacené faktury po splatnosti. Může se vám stát, že dlužník nechce komunikovat anebo se snaží zaplacení oddálit různými výmluvami. Vy ale nemáte čas čekat až se dlužník uráčí svůj dluh uhradit a tak začnete tento dluh vymáhat.

Máte v podstatě několik možností a to vzdát se větší provize a najmout si externí vymahačskou společnost, vymáhat pohledávku soudně s rizikem že následná exekuce bude neúspěšná a vy zaplatíte exekuční řízení anebo máte možnost se vzdát menší provize a vymáhat svoji pohledávku přes internet zveřejněním dlužníka v seznamu dlužníků.

Další funkcí, kterou by jste mohli ocenit je možnost si ověřit platební morálku svého budoucího zákazníka, kterému se chystáte prodat zboží anebo poskytnout své služby na fakturu. Samozřejmě váha takového ověření bude stoupat přímou úměrou k počtu pohledávek zapsaných v seznamu neplatičů.

Výhody vymáhání pohledávek přes internet?

Výhodou vymáhání pohledávek přes internet je fakt, že zveřejnění dlužníka na internetu může v mnoha případech mít daleko větší efekt než například časté telefonování anebo odesílání upomínek.

Představte si společnost, která své zákazníky čerpá právě z internetu a vy se postaráte o její negativní reklamu. Cílem není někoho poškodit ale upozornit ostatní na špatnou platební morálku dlužníka.

Nevýhody vymáhání pohledávek přes internet službou Dlužíš.cz?

I když jsem provozovatel tohoto projektu poskytnu vám objektivní informaci o tom co já osobně považuji za nevýhodu jak tohoto projektu tak obecně vymáhání dluhů přes internet. Touto nevýhodou je fakt, že tento způsob vymáhání nemusí být vždy úspěšný a to hlavně u společností, které již nepodnikají a jsou v insolvenci.

Takové společnosti je totiž úplně jedno, že je jejich věřitel zveřejnil na internetu. V této situaci má věřitel poslední možnost a to se na příslušném soudě přihlásit s pohledávkou jako věřitel. Bohužel nejdříve je uspokojen stát, banky a pak až co zbyde se rozdělí mezi přihlášené věřitelé.

Jakou provizi zaplatíte při vymáhání přes Dlužíš.cz?

Registrace i zveřejnění dlužníka je ZDARMA, takže předem do vymáhání pohledávek nic neinvestujete avšak služba není bezplatná. Provizi za zveřejnění dlužníka zaplatíte až pokud vám dlužník svůj dluh uhradí a vy budete chtít pohledávku smazat. V tomto případě zaplatíte provizi 2-6% z dlužné částky.

Záměrně jsem tuto informaci neuvedl ve výhodách či nevýhodách, protože je na zvážení každého kam by tento fakt zařadil. Někomu se poplatek za smazání pohledávky může zdát zanedbatelný a někomu zase neakceptovatelný.

Osobní doporučení pro věřitelé

Já osobně doporučuji věřitelům aby před rozhodnutím jakou cestou vymáhání svých pohledávek dobře profilovali svého dlužníka.

U pohledávek po splatnosti několik roků a u společností v insolvenci vám doporučuji jít soudní cestou, protože zveřejnění dlužníka v tomto případě nemusí mít správný efekt.

U dlužníků, kteří stále podnikají a na své dobré jméno nedají dopustit, doporučuji vymáhat pohledávku přes internet zveřejněním dlužníka.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 7.5.2013

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 991

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Vymáhání faktur po splatnosti přes Dlužíš.cz

 1. David Lörincz napsal:

  Zdravím,
  jak je to po právní stránce? Kdo je zodpovědný za případnou škodu vzniklou záznamem v seznamu dlužníků – tedy ušlý zisk nebo poškození pověsti, v případě, že se ukáže, že dluh není opodstatněný?

  Těchto služeb již jsem viděl xkrát v různých podobách na webu. Jaká je vaše USP?

 2. Dobrý den,
  snaha celého projektu je aby byl seriózní a aby například oveření platební morálky anebo zápis dlužníka mělo vysokou váhu. Tento cíl splníme tím, že budeme projekt budovat a přivedeme na něj co nejvíce uživatelů ale hlavně tím, že data v něm obsažena budou pravdivá a že Dlužíš.cz nebude jen další zbraň sloužící k neoprávněnému poškození někoho dalšího. Proto bylo zakázáno anonymní vložení dlužníka a registrace byla omezena pouze na podnikatelské subjekty. Ke zkvalitnění projektu přispěje i fakt, že právní odpovědnost za vložení pohledávky nese uživatel, který pohledávku do systému vloží. Proto věřitel před zveřejněním pohledávky dobře zváží zda je pohledávka oprávněná, zda má vše řádně podloženo, zda třeba protistrana nepodala reklamaci nebo zda má věřitel souhlas když chce zveřejnit fyzickou osobu. To je asi důvod proč je na webu za 3 týdny fungování 30 pohledávek a ne 90. Pro mne je lepší mít tech 30 ale pravdivých a oprávněných. Ještě bych dodal, že věřitele ověřujeme aby byla jistota, že existuje.

  Ano, již jsem viděl pár podobných webů ale opravdu jen podobných a to možná jen v tom, že také zveřejňují dlužníky, rozhodně ne ve funkcích. To je také naše USP, nabídnout klientům dobré funkce, přehledný systém a silnou motivaci k zaplacení dluhu pro dlužníky. Zkuste vyhledat „HZ Moravia s.r.o.“ a to je přesně to v čem je síla celého projektu. Pár lidí mne infomovalo o tom, že se těžko v SERPu dostanu vysoko na jména společností, protože je mnoho firemních katalogů ale jak je vidět daří se to a jsem rád. Kdo rád nebude jsou dlužníci ale to je přece cíl aby se jim to nelíbilo a aby zaplatili své závazky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *