Vyzkoušel jsem Eshop-rychle

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Před několika dny jsem zde na Kecy k věci.cz zveřejnil seznam poskytovatelů e-shopových řešení, které si můžete pronajmout a zároveň jsem tam slíbil, že se postupně pokusím zmíněná řešení vyzkoušet, pokud tuto možnost nabízí a něco málo o každém systému (nezaujatě) napsat a tím ho trochu více představit.

Dnes jsem se k tomu konečně odhodlal a jako další e-shopový systém jsem si vybral řešení od Bohemiasoft s.r.o. (se kterým zde najdete i rozhovor), které se jmenuje Eshop-rychle.cz.

eshop rychle.czToto řešení využívá již více než 12 000 uživatelů ze 7 evropských zemí, z čehož už jde usoudit, že to nebude jen díky relativně nízké měsíční ceně (150 Kč bez DPH, což je 180 Kč s DPH = 2 160 Kč s DPH za 12 měsíců provozu), ale také díky tomu, že určitou kvalitu Eshop-rychle má.

ESHOP-RYCHLE.CZ

Když už jsem nakousl tu cenu, tak by bylo dobré i podotknout, co vlastně za těch 180 Kč měsíčně dostanete.

Takže je to:

 • prostor na disku (hosting) 1 GB 
 • přenos dat (měsíční) je „neomezený“ (Zde bych podotkl, že nikdy není nic neomezené, na což je nutné nezapomenout a jedná se o klasický reklamní trik, který samozřejmě používá kde kdo, ale na takový ten klasický provoz se do toho 100% vejdete. Kde neomezeně končí netuším, to vědí jen u Bohemiasoftu 😉 )
 • neomezené množství vložených produktů (Zde platí to samé co jsem napsal již výše a zde můžu uvést i konkrétní příklad, kde to neomezeně končí a to prostorem na disku, který je limitován 1 GB ;-). Nejde ani tak o samotné vytvoření produktu a textů, to zase tolik prostoru nežere, ale nezapomeňte, že u každého produktu musí být minimálně jedna fotografie. Fotografie jsou různě velké dle jejich kvality a i když nebude ten 1 GB místa úplně čistý (něco zabírá už samotný systém), tak se reálně na pár desítek tisíc produktů dostat můžete.)
 • E-mailové adresy + webmail (což je webové rozhraní pro správu vaší pošty) 5 x (Počet je myslím si dostačující a málo provozovatelů ho vůbec využije)
 • 250 grafických šablon (Množství šablon je dle mě víc jak nadstandardní oproti konkurenci. Šablony jsou celkem vzhledné a dobře použitelné, snadno jdou doplnit o vlastní hlavičku, což může být levnějším řešením pro grafické odlišení od ostatních, přesto není na úplně vlastní grafiku, kterou je možné též nasadit po spolupráci s technickou podporou.)
 • Zdarma druhý eshop na Facebooku (S Facebookem se to musí umět, aby toto bylo více prospěšné, jelikož jsem doposud nikde moc nečetl, že by to bylo nějak extra přínosné. Přesto automaticky netvrdím, že je to úplně k ničemu, jen od toho neočekávejte žádné velké zázraky, samo spásný FB rozhodně není ;-).)

Pak následují dle mě takové ty již běžné funkce, které zmíním jen takhle pohromadě a nemá cenu se jim nějak víc věnovat a to jsou: Fakturace, Tvorba faktur do PDF formátu, Skladová evidence, Akční zboží, Nejprodávanější zboží, Související zboží, Hromadný import souborů (csv), Export produktů e-shopu (xml feedy), Vlastní formuláře, Přílohy ke stažení, Diskuzní fórum a ještě plno dalších.

Pokud by vám nestačilo to, co je „zdarma“ v rámci klasického programu, máte možnost si zakoupit takzvané Prémium služby.

Ale zpět k samotnému e-shopu. Zřízení testovacího provozu je doslova otázkou pár minut a stačí kliknout pouze na CHCI VYZKOUŠET ZDARMA, kde na vás vyskočí tabulka, kde vyplníte tři kolonky a můžete si zvolit základní šablonu (doporučuji na toto vůbec nebrat žádný ohled, jelikož tu si nastavíte později mnohem pohodlněji, viz níže v tomto článku ;-)).

eshop rychle.cz 2Pak kliknete na VYTVOŘIT a kromě zaslaného emailu (který vám oznamuje, že byl zřízen testovací provoz e-shopu a jsou vám zaslány i přihlašovací údaje) na vás vyskočí před stránka, která vás směřuje buď na stránku testovacího e-shopu a nebo do administrace. Zajímalo mě, jak se systém vypořádá s mnou zadaným ě do adresního řádku (je to ten první a co jsem tam zadal můžete vidět na obrázku výše) a výsledek mě celkem překvapil (vidět ho můžete na obrázku níže) :-D.

eshop rychle.cz 3Po přihlášení do administrace mě příjemně překvapil průvodce nastavením, který je rozložen do 5 bodů, což si myslím, že je výborný pomocník pro mnoho uživatelů, hlavně pro ty internetově méně zkušené.

eshop rychle.cz 4

eshop rychle.cz 5

eshop rychle.cz 6

eshop rychle.cz 7

eshop rychle.cz 8

eshop rychle.cz 9

eshop rychle.cz 10Pokud jste již prošli všemi těmito kroky výše, máte e-shop v základním nastavení a dostanete se do již opravdové administrace, kde můžete případně provést další úpravy, či začít plnit produkty.

eshop rychle.cz 11Administraci nebudu nějak složitě popisovat, jelikož si myslím, že se v ní po krátké chvilce vyzná opravdu každý, jelikož je naprosto přehledná a dle mě i dobře kategoricky strukturovaná. Navíc všude v administraci naleznete ikonku otazníku, který vám když tak napoví v nouzi ;-).

eshop rychle.cz 12Základní vzhled dle zvolené šablony může vypadat nějak podobně, jako na obrázku níže (černá posuvná lišta je tam ovšem jen jednou a jedná se o chybu, která vznikla při pořizování obrázku z obrazovky ;-)).

eshop rychle.cz 13Když Eshop-rychle zhodnotím jako celek, tak musím říci, že i přesto, že se jedná o pronájemové řešení, tak je celkem dobře zpracované. Zkušenosti s tímto řešením jsem měl jako (administrátor) e-shopu cca 2 roky zpět a lhal bych, kdybych neřekl, že za tu dobu došlo k značnému vylepšení a přibylo mnoho nových funkcí.

Co si pamatuji z minulosti, tak e-shop byl celkem špatně připraven na jakoukoliv alespoň základní optimalizaci pro vyhledávače a dost lidí to tehdy kritizovalo, ale po detailním průzkumu bych řekl, že je toto již dávno minulostí a tvůrci systému na tom mákly ;-).

Ale stejně i přesto všechno co jsem zde napsal bude nejlepší, když si ho případně sami vyzkoušíte a uvidíte, jestli vám bude vyhovovat, nebo ne. Já jsem se vám toto řešení snažil jen popsat bez nutnosti okamžitého zkoušení s tím, že pokud vás zaujme, tak si ho teprve můžete vyzkoušíte ;-).

Ještě pro inspiraci, jak může e-hop případně vypadat s vlastní grafikou sem dávám poslední obrázek, na kterém najdete náhled ze čtyř e-shopů ;-).

eshop rychle.cz 14Máte i vy s tímto řešením nějaké zkušenosti? Podělte se o ně s ostatními návštěvníky pomocí komentářů, ať už jsou kladné či záporné ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 5.12.2012

Zařazeno do: E-shopy

Zobrazeno: 1947

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Vyzkoušel jsem Eshop-rychle

 1. xXx napsal:
  Diky za recenzi!!
 2. Martin Pěnička napsal:
  Abych řekl pravdu, nemají to ještě vymakaný. Spravuji pro otce internetový obchod, a ty věci, které tam jsou mi znemožňují práci s internetovým marketingem. Obracel bych se na lepší internetový obchod, než je Eshop Rychle. Tenhle systém je spíše pro začínající shopaře.
 3. Jirka napsal:
  Tak o tom jak to je vychytané svědčila diskuze, kterou nyní již nemohu najít. Požadavky zákazníků na funkčnost ve velké míře, řešení nikde. No a nyní ještě výrazné zdražení bez upozornění mi přesvědčilo, že shop přesunu, jako další na vlastní hosting a Prestashop.
 4. Ivan Tomk napsal:
  Někdo zkušenosti s pronájmem e-shopu oxyshop.cz/x5 ?
 5. nebrat e-shop rychle napsal:
  E-shop rychle nedoporučuji. Není sice nejhorší, pro začátečníky by mohl stačit na rozjezd. Ale jakmile začnete používat funkce, které jsou už trošku „speciální“ např. importy (neumí z XML feedu automaticky stáhnout fotografie) nebo newsletter (hodně špatná možnost resp nemožnost vytvořit kvalitní newsletter). Většinou jde sice o malé chyby, ale tyto chyby jsou v těchto případech zásadní a ubírají těmto funkcím na funkčnosti a uživatelskému pohodlí tak cca 50 %, což je škoda. Netušm kolik lidí na tomto systému dělá, ale když se na ně obracím s prosbou o maličost většinou je jejich stanovisko zamítavé a slibují že to bude v dohledné době. Jenže tato doba je nedohledná 🙁 Již nyní hledám alternativu a všechny e-shopy, které konzultuji nebo spravuji budu převádět asi na shop5.cz. V rámci ceny jsou funkce ok a všecko jim funguje… Takže mé doporučení – pokud to myslíte s e-commercí vážně, tak e-shop rychle neberte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *