Vyzkoušel jsem novou nabídku od Netio.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

O hostingové společnosti NETIO a o tom, že jsem vyzkoušel (testoval) jejich služby (konkrétně tehdy šlo o tarif VPS Start, dnes se tato služba nově jmenuje Virtuální server KVM Start) jsem zde již v minulosti psal a to konkrétně v tomto článku (mimo toho si můžete přečíst i tento rozhovor, který jsem s NETIO dělal ;-)).

Tentokrát jsem si otestoval novinku, tedy službu s názvem Virtuální server OVZ Individual. Tato služba funguje na OpenVZ (Open VirtualiZation), tedy na stejném principu jako služby konkurenčního Angel-hosting.cz (který víc nefunguje, než funguje, viz třeba tato diskuse na Webtrhu).

Krom ostatních uživatelů by tato služba mohla být tedy i řešení pro zákazníky, který jsou s Angel-hostingem v poslední době víc než nespokojený. S Angel-hostingem nemám žádné osobní zkušenosti (naštěstí), ale napadlo mě to na základě toho, co jsem vyčetl z jejich stránek, kde uvádí cca na jakém principu jejich služby fungují (když tedy fungují ;-)).

Testování a zprovoznění služby jsem si domluvil s panem Martinem Böhmem, kterému bych chtěl ještě jednou takto veřejně poděkovat za zprovoznění služby. Bez něj by tento článek vůbec nevznikl, jelikož psát o něčem, co jsem nikdy neviděl zatím stále ještě neumím ;-). Ale zpět k tématu.

Kromě nové služby má oproti minulému testování NETIO i nový vzhled svých stránek (starý máte možnost vidět v předešlém článku a nový níže na obrázku). Když bych měl ohodnotit nový vzhled a rozložení jednotlivých prvků, tak zde bych měl největší výtku k přihlášení do administrace.

Předtím to bylo řešeno na první pohled výrazně žlutým tlačítkem s nápisem Administrace a nově je to řešeno jen odkazem, který má stejnou barvu, jako vše okolo a dosti to tak splývá. Chvilku jsem hledal, kde se vlastně přihlásit do svého účtu, ale zvyknout se na to při pravidelném užívání dá ;-).

NETIO hostingJak už jsem naznačoval výše, tak změna vzhledu se projevila i na samotné administraci. Popravdě, řešení předtím mě osobně přišlo takové přívětivější (když to vezmu po stránce vzhledové, prostě se mi více líbilo), ale co se týká funkčnosti, tak zde je téměř vše až na pár drobných maličkostí stejné.

NETIO hosting 2Tím, že jsem si již s NETIO administrací v minulosti hrál, tak pro mě nebyl problém cokoliv najít a myslím si, že i pro ty, co jí uvidí poprvé v životě to nebude větší problém, jelikož je dost přehledná.

Dovolím si tvrdit, že se jí nemusí bát ani uživatelé, co doposud využívali pouze jakýkoliv webhosting a VPS ještě nikdy neviděli.

Tarif Virtuální server OVZ Individual je oproti dříve testovanému VPS Start (dnes Virtuální server KVM Start) jiný hlavně co se týká možností konfigurace, kterou si můžete libovolně provádět sami dle vaší aktuální potřeby a to v reálném čase bez jakéhokoliv restartu, objednávání, či kontaktování podpory, což takto nefunguje ani u jiných tarifů než je Start.

Kdyby jste si objednávali Virtuální server OVZ Individual, tak prvotní objednávka může být nastavena klidně na nejnižší konfiguraci, což je 1 procesorové jádro, 768 MB paměti RAM a 5 GB prostoru na pevném disku.

Toto máte při platbě za 12 měsíců za částku 224 Kč měsíčně, když po čase zjistíte, že je to málo, jednoduše překonfigurujete (jen je potřeba, pamatovat na to, že musíte mít i dostatečný kredit na změny na vašem účtu!).

NETIO hosting 3Konfigurační měna, ať už směrem nahoru, nebo dolů se provádí velmi jednoduše. Ve své administraci v přehledu kliknete u tarifu na odkaz konfigurovat, pomocí posuvných tlačítek navolíte co potřebujete a kliknete na Upravit konfiguraci a hotovo ;-).

NETIO hosting 4Následně budete přesměrovaný zpět na přehled, kde uvidíte své nové parametry.

NETIO hosting 5Dle mě by toto mohlo být ideální řešení pro ty, co hledají kvalitní multihosting, případně výkonný hosting a nechtějí být zbytečně něčím, nebo někým omezovaný.

Mě se toto řešení celkem líbí, jen bych na něm neměl co provozovat, když mám jen Kecy k věci.cz, které jsou jak v bavlnce jinde a každý půlrok je nebudu stěhovat jen proto, že se mi něco líbí :-).

NETIO hosting 6Pokud nemáte zkušenosti s VPS a bojíte se, že by jste to nezvládli, tak si myslím, že vaše obava je naprosto zbytečná. NETIO má ochotnou podporu, která vždy pomůže a poradí.

Kdyby jste se báli bezpečnosti (zabezpečení VPS), tak si myslím, že stále platí to, co mi podpora zdělila již v minulosti v mém starším článku. Aby jste nemuseli nic složitě hledat, hodil jsem to i sem v citaci níže.

A poslední pro mě logická otázka zněla, že jsem doposud všude četl o tom, že se VPS musím zabezpečit proti napadení, tak jestli to nejde nějak pohodlně a rychle vyřešit?

Přišla mi následující odpověď, viz citace níže:

Ano, pokud používáte běžný VPS, staráte se o vše sám, nikoli však u nás. U nás se staráte jen o zabezpečení vlastních webů jako takových.

No a pokud nechcete ani to, nebo nevíte jak, za jednorázový poplatek 450,- Kč bez DPH Vám nastavíme individuálně Fail2ban, což případného útočníka po tom, co se pokusí o přetížení (nejčastěji stisknutou klávesou F5) nezabezpečeného webu, třeba na hodinu odřízne – zabanuje.

Vy z administrace máte přehled o blokovaných IP, které můžete opět povolit a to dočasně nebo trvale. Trvalé povolení je vhodné zejména v případě, jde-li o IP Vaší a Vy si chcete zabezpečení třeba testovat.

Na našich VPS máme implementovánu vlastní aplikaci, jenž kontroluje třeba i špatně zadaná hesla do emailových schránek. 3x špatně zadáte = ban IP = info email nebo SMS na Váš mobil a možnost dočasného nebo trvalého odblokování v administraci.

Navenek se můžeme jevit jako obyčejný hosting, opak je ale pravdou. Nikdy nebudeme a odmítáme konkurovat cenou. To zákazníky, kteří vědí, co chtějí, nezajímá. Jsme striktně zaměřeni na bezpečnost, zálohování a dostupnost, což je v ceně. Když si to zákazník dobře spočítá, ušetří nakonec daleko více než u mnohých nejlevnějších českých hostingových firem.

No a na závěr by mě zajímalo, jestli využíváte aktivně NETIO a jak jste s ním případně spokojený? Podělte se s ostatními o své dojmy, přeci jen reálný provoz a testování jsou dvě odlišné věci a při testování nemusím vše odhalit ;-).

Pokud nevyužíváte, tak co si o službě Virtuální server OVZ Individual a celkově o NETIO myslíte?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Vyzkoušel jsem novou nabídku od Netio.cz

 1. Pěkný den přeji,

  jelikož sleduji pravidelně kecykveci.cz, narazil jsem na tento článek, kde bych rád poopravil jeden odstaveček, jenž je trochu jinak. Jde o jeho větu v závorce:

  „Toto máte při platbě za 12 měsíců za částku 224 Kč měsíčně, když po čase zjistíte, že je to málo, jednoduše překonfigurujete (jen je potřeba, pamatovat na to, že musíte mít i dostatečný kredit na změny na vašem účtu!).“

  Překonfigurovat tarif lze kdykoli, za běhu a bez restartu VS, ovšem zde se nepracuje s kreditem, ale s datem expirace. Pokud si tarif navýšíte, expirace VS se zkrátí a pokud jej naopak snížíte, expirace VS se prodlouží. Kredit u nás slouží k pohodlnějším platbám, jelikož si jej lze předem dobít a poté z něj hradit a prodlužovat služby okamžitě. Zároveň se do kreditu přičítají zákazníkům provize, pokud naše služby doporučí přes referenční odkaz (každý má svůj v administraci).

  Jinak dejme tomu oK, rádi případné dotazy zodpovíme přímo na našich kontaktech a pokud by měl někdo zájem o vyzkoušení si našich služeb, při zmínění se o kecykveci.cz do konce května 2013 v emailu nebo telefonu obdrží na zkoušku až dva měsíce OVZ Individual zdarma.

 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Martin Böhm, NETIO.CZ: Dobrý den, malá chybička se vloudila :-).

  Tím, že jsem testoval službu bez kreditu, tak mi tato drobnost lehce utekla a moje kreditní fantazie byla větší. Děkuji za upozornění na tento fakt, opravu a uvedení věcí na pravou míru ;-).

 3. Inside napsal:
  Mě by zajímalo to dočasné banování lidí, co mi mačkají F5 někdy i stokrát za sebou. Jak to udělat na webu postaveném na WordPressu na svém hostingu? Nebo jak nastavit čas pro reload např. na 10 sekund nebo víc po předcházejícím načtení stránky.
 4. Hezký den, je několik způsobů, např.:

  1) aplikací fail2ban, která provede dočasnou blokaci;
  2) scriptem, který omezí pohyb na webu;
  3) příslušným doplňkem pro redakční systém WordPress.

  Váš hosting by neměl mít problém s čímkoli pomoci po sdělení Vašeho problému či požadavku. Martin Böhm, NETIO.CZ

 5. Lukáš Hájek napsal:
  Jsem s řešením od Netio dlouhodobě spokojený. Dříve jsem měnil VPS poskytovatele téměř neustále, nikde žádná stabilita, ochota, nic. U Netia jsem asi už přes rok a hodlám setrvat – služby jsou trochu dražší, než jinde, ale člověk za tu cenu dostane péči, na kterou se kdykoliv může spolehnout (ochotná a vstřícná podpora) – a co chtít víc, než v klidu usnout s vědomím, že je o vše postaráno? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *