Vyzkoušel jsem si redakční systém inPage od czechia.com

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Před pár dny jsem na Webdealu vyhrál .EU doménu v soutěži s Zoner a. s. a rozmýšlel jsem, jakou doménu vybrat a co na ní vybudovat. Po chvilce přemýšlení a prohlédnutí stránek Czechie jsem se rozhodl vyzkoušet jejich inPage Mini, který je k doméně zdarma. Doménu jsem vybral cestovatelského zaměření, už i proto, že momentálně pracuji na celkem 6 travel webech, tak tato mini stránka na .EU doméně bude sloužit jen a jako taková podpůrná pro ostatní mé weby. K tomu mi naprosto inPage Mini zdarma postačil.

V této verze toho nejde moc očekávat, však je to také zdarma, ale nabízí následující možnosti: 10 MB prostoru, 1 emailovou adresu o velikosti 50 MB (tu já nepotřebuji), můžete přidat 3 články, vytvořit 1 rubriku, vložit 100 obrázků, statistiku přístupů a možnost vlastní úpravy šablony. Tyto parametry si myslím, že by postačili v klidu i kdejaké menší firmě či jedinci na osobní malou prezentaci, jelikož i když se na první pohled zdá, že nabídka možností je řádně osekaná, není tomu tak. Člověk nesmí být zblblý komerčními nabídkami, tam by to bylo víc než žalostné. Za cenu domény máte jednoduchý web zdarma.

Co mě hodně překvapilo byla administrace, která je jednoduchá, do detailu zpracovaná a myslím si, že trochu zkušenější člověk nemusí číst ani žádný návod pro nastavení toho, co potřebuje. Stánky vytvoříte doslova během chvilky i s výběrem šablony a případnou drobnou vlastní úpravou. Proto pokud někdo hledá jednoduché řešení na tvorbu jednoduchých stránek, vřele inPage Mini doporučuji. Pokud by vám toto nestačilo, máte samozřejmě možnost si zakoupit lepší a vyšší variantu. Pro mě osobně by sice nebyla a v tomto případě bych zůstal raději u mnou oblíbeného WordPressu, ale každý takový názor mít nemusí.

Pokud by vás zajímal výsledek mnou vytvořených jednoduchých stránek přes tento redakční systém, tak se můžete mrknout níže na přiložený obrázek. Jen podotýkám, že tvorba mi i s kávou zabrala necelých 30 minut, tak hlavně texty nejsou úplně dokonalé ;-).

costadelmaresme inPage MiniPokud vás tento redakční systém zaujal a chcete se o něm dozvědět ještě něco navíc, tak doporučuji navštívit přímo stránky redakčního systému na adrese www.inpage.cz, zde naleznete i další ukázky stránek atd., nebo blog na adrese www.blog.inpage.cz, zde naleznete různé rady a tipy a nebo případně navštivte stránky hostingu, které naleznete na adrese www.czechia.com.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 26.3.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 1483

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

7 komentářů k: Vyzkoušel jsem si redakční systém inPage od czechia.com

 1. freez napsal:
  Tedy ty si zlej, ani zpětnej odkaz si jim nevěnoval 😀 JInak tohle jsou platformy velmi vhodné na tvorbu minisite, není potřeba CMS typu WP, nebo Joomla a hotové je to hned, když máš připravené texty, jde to raz dva.
  ps: ta paní má pěkné plavečky 🙂
 2. AlesN napsal:

  Zlý nejsem, jen jsem nechtěl, aby to nepůsobilo a nevypadalo jako rádoby PR článek se třemi odkazy. Ty tu nechci a ani nikdy nebudou.

 3. freez napsal:
  Ani se ti nedivím, za ty peníze co se za články vyplácejí, bych si tím blog také nezahnojil, to už by muselo být něco co mě zajímá, napíšu si to sám a na konec případně přijde odkaz.
 4. AlesN napsal:

  No právě, za ty drobné se mi to nevyplatí a i když nejsem žádný profi pisálek, ani tvůrce něčeho převratného, tak chci, aby Kecy k věci.cz byli aspoň trochu seriózní místo bez spamu a odkazů na cokoliv.

 5. CHuck napsal:
  chcem sa opýtať či sa dá na inpage nainštalovať wordpress ?
 6. AlesN napsal:

  Co na toto má člověk asi tak odpovědět :-D. Můžeš do WordPressu nainstalovat WordPress? Odpověď je stejná jako na tvojí otázku 😉

 7. Hana Medková napsal:
  Ahoj, pracovala jsem pro ZONER software na projektu inPage 5 let, mohu odpovědět, že obsah tohoto redakčního systému nelze nainstalovat, naimportovat ani nic jiného – do jiného redakčního systému. Naopak to také nelze, ale je možné implementovat do vzhledu inPage stránek vlastní grafiku viz např. orta.cz , pesoska.eu , widara.cz apod. kdyby chtěl někdy někdo s nasazenim vlastni grafiky do inPage pomoci, klidně se mi mužete ozvat, budu na inPage tvořit weby i nadále, cena bude více než přijatelná a celková správa webhostingu a domény bude stále pod ZONERem .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *