Vyzkoušel jsem virtuální managed server od Spolehlive-servery.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Nedávno jsem tu psal v tomto článku, že se chystám podívat na zoubek Spolehlivým serverům, konkrétně tarifu Virtuální server Smart a dneska jdu svému slibu dostát ;-).

Tuto službu jsem měl na testování zřízenou po domluvě s panem Jakubem Machem (vedoucí hostingových služeb) zdarma, za což jemu a celé firmě THINline interactive s.r.o. (což je provozovatel Spolehlivých serverů) ještě jednou děkuji.

Spolehlivé servery

Pokud si objednáte jakýkoliv tarif u Spolehlivých serverů a máte již zkušenost, případně i zřízený webhosting od Českého hostingu, který patří pod stejného provozovatele, tak máte výhodu v tom, že administrace vám nebude cizí ;-).

Je to totiž jedna a ta samá, takže máte případně všechny služby pod jedním účtem a nebudete v tom mít zbytečně chaos a x různých účtů.

I kdyby jste administraci neznali (jde u ní změnit i vzhled ;-)), tak se v ní brzy rychle zorientujete, jelikož je přehledná. Po přihlášení vás bude zajímat záložka jménem Servery, kde se dozvíte vše podstatné o tom vašem.

Spolehlivé servery 2

Já měl službu již připravenou tak, že jsem k ní měl i předpřipravenou doménu (ta byla zaparkovaná, ale nastavená na můj server), takže jsem ohledně domény moc toho řešit nemusel.

Ale samotné přidání domény je jednoduché, funguje to jako všude jinde (buď doména přímo u poskytovatele a nebo nasměrování DNS), takže to nebudu ani nějak víc popisovat.

Spolehlivé servery 4

Tím, že se jedná o službu VMS, tedy virtuální managed server (server se správou), nemusel jsem se o nic jiného starat a jen si k „mé“ doméně jednoduše naklikat Webserver, což je jakoby „klasický webhosting“, aby stránky frčely.

Spolehlivé servery 5

Jak sami můžete vidět podle obrázku výše, není to nic složitého a zvládne to opravdu každý.

Vámi zvolené hodnoty jdou kdykoliv změnit až do výše svého zakoupeného tarifu, takže se nemusíte bát, že vaše počáteční nastavení je trvalé ;-).

Spolehlivé servery 6

Následně se nabízí dvě možnosti, buď si uživatel vytvoří MySQL databázi sám, nahraje si na vytvořené FTP data a provede instalaci nějaké té aplikace, kterou chce používat a nebo i zde může použít automatickou instalaci jedním kliknutím, která stejně jako u klasického webhostingu nabízí 13 nejpoužívanějších open source aplikací, což mi přijde užitečné ;-).

Spolehlivé servery 7

Pěkně řešený je i přehled o aktuálním vytížení serveru, které se dá najít pod záložkou Provoz a služby.

Spolehlivé servery 3

A neméně přehledné jsou i statistiky, kde naleznete provozní statistiky webserveru, které jsou generované každou hodinu.

Jak to přesněji vypadá můžete vidět na obrázku níže, kde je jedna hodinová statistika zobrazená ;-).

Spolehlivé servery 8

Úprava základního nastavení PHP je snadná, stačí kliknout na záložku Webserver, tam si najít Změna nastavení PHP a kliknout.

Pokud na serveru máte více domén, tak se vás to zeptá, pro jakou doménu chcete udělat úpravu a po potvrzení na vás vyskočí takováto tabulka, jako je níže, kde můžete změnu vykonat.

Spolehlivé servery 9

Zálohy serveru jsou prováděné každou noc a přístup k zálohám má uživatel 3-4 týdny zpět. Během testování jsem zkoušel různé aplikace a vše běhalo naprosto svižně, bez jediného zádrhelu.

Je jasné, že takto se nedají naplno otestovat veškeré možnosti a schopnosti tohoto tarifu a více by ukázal až reálný provoz, přesto si myslím, že se jedná vynikající řešení, které si svůj účel splní na 100% a nebál bych se ho rozhodně doporučit komukoliv ;-).

Když to řeknu ještě jinak, pokud už vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje klasický webhosting a potřebujete virtuální server, kde nejste tolik omezovaný (můžete ho použít například pro hostování většího počtu domén, nebo náročnějšího webu) a nechcete se starat o nic víc, než u webhostingu, tak jste u Spolehlivých serverů na správné adrese.

No a na závěr mohu ještě přidat informaci, jak to funguje, pokud by byla potřeba změny jakéhokoliv parametru, ať už směrem dolů, tak i nahoru. Odpověď přikládám v nezměněné podobě v citaci níže.

Při změně parametrů VMS – tedy buď změně varianty, nebo jen některého parametru (počtu jader CPU, velikosti RAM či objemu diskové prostoru) je potřeba server restartovat. Vyžaduje to použitá virtualizační technologie.

Je s tím tedy spojena krátká odstávka serveru, ale obvykle jen na pár minut (cca 2-5). Změnu provádíme my a vždy se předtím s uživatelem domluvíme na termínu – někdo chce změnu hned a nevadí třeba odstávka přes den, někdo raději preferuje provedení v noci v době minimálního provozu.

A co vy, máte s virtuálními servery od Spolehlivých serverů nějakou zkušenost?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 11.6.2013

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 1063

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

1 komentář k: Vyzkoušel jsem virtuální managed server od Spolehlive-servery.cz

  1. Martin napsal:
    Já mám u spolehlive-servery.cz asi 20 webů na VMS a maximální spokojenost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *