Vyzkoušel jsem Webareal

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Už je to nějaký ten pátek, co jsem zde na Kecy k věci.cz zveřejnil seznam poskytovatelů e-shopových řešení a jelikož jsem si dlouho nevyzkoušel nějaké to řešení, tak jsem se to rozhodl dnes napravit a vyzkoušet e-shopový systém jménem Webareal, který je od Bohemiasoft s.r.o. (se kterým zde najdete i rozhovor).

Tento systém jsem si nevybral náhodou a vedlo mě k tomu hned několik důvodů, jako porovnání s dosti totožným produktem (Eshop-rychle) od stejné firmy, který jsem již zkoušel. Další důvod byl ten, že jsem za poslední dobu zaznamenal i několik nasazených novinek v tomto systému (krom nových funkcí i nové grafické šablony).

WEBAREAL.cz  web stránky nebo eshop snadno a rychleWebareal se oproti Eshop-rychle liší hlavně tím, že krom Prémium služby nabízí dva tarify (což u Eshop-rychle není), kdy levnější verze se jmenuje Base (stojí 89 Kč měsíčně bez DPH, což je nějakých 107,69 Kč s DPH) a dražší se jmenuje Profi (stojí 178 Kč měsíčně bez DPH, což je nějakých 215,38 Kč s DPH).

WEBAREAL.CZ Hlavní rozdíl mezi tarify je ten, že levnější Base nelze provozovat na vlastní doméně, máte méně místa na disku a možnost jen jedné emailové adresy. Více informací o funkcích můžete vidět níže na přiloženém obrázku, nebo doporučuji mrknout přímo na stránky www.webareal.cz a kliknout v menu na záložku Ceník.

WEBAREALSamotné zřízení testovací verze je záležitostí doslova pár minut. Na úvodní stránce stačí vyplnit název testovacího e-shopu, zadat váš email, heslo a kliknout na tlačítko VYZKOUŠET ZDARMA.

WEBAREAL 9Na vámi zadaný email vám během chvilky dorazí informace o zřízení testovacího provozu společně s vámi zadanými údaji, které slouží k přihlášení.

WEBAREAL.cz  web stránky nebo eshop snadno a rychle 2Prvotní vytvoření e-shopu je defakto totožné, jako u Eshop-rychle, proto ho nebudu nějak extra popisovat a hodím sem jen pár obrázků.

 

Co se týká administrace, tak u té platí to samé, co jsem psal již výše, je stejná jako u Eshop-rychle, tedy nabitá funkcemi a snadno pochopitelná opravdu pro každého. Mohl bych jí zde sice detailněji rozebrat a popsat, jenže jsem toho názoru, že lepší je, když si to každý vyzkouší přímo sám a hned uvidí, jestli mu to vyhovuje, nebo nikoliv.

Vyzkoušení je na 15 dní zdarma, bez jakýchkoliv budoucích závazků, takže se každý zájemce o tento systém může dokonale vyřádit. Navíc administrace obsahuje i dostatečné množství nápověd, tak se nemusí nikdo ničeho opravdu bát. Když vás toto řešení zaujme a budete ho chtít využívat, tak stačí v administraci kliknout na modré tlačítko OBJEDNAT OSTRÝ PROVOZ ;-).

WEBAREAL.cz  vytvořte si vlastní e shop snadno a rychle 3Když bych Webareal měl nějak celkově ohodnotit, tak bych celkově řekl, že za poměrně málo peněz dostanete hodně muziky. Systém se neustále vyvíjí a veškeré aktualizace jsou automaticky pro všechny uživatele zdarma, takže pronájmem získáte moderní řešení, které využívá již více jak 13 000 zákazníků.

Systém nabízí velké množství grafických šablon (vzhledů), které jsou již v ceně, jdou i různě editovat, použít můžete i vlastní soubor CSS, takže by teoreticky šlo nasadit jen vlastní logo a pozměněnou hlavičku a už fungujete. Kdyby vám toto nestačilo a chtěli by jste se více odlišit od ostatních, tak je možno nasadit i přímo vlastní design.

No a na závěr bych řekl asi toto: Systém jsem zhodnotil tak, jak to vidím já, tedy, jako pouhý šťoura, co rád testuje cokoliv a pak o tom rád objektivně napíše. Nejsem tedy přímo uživatel daného řešení. Pokud máte s tímto řešením nějaké zkušenosti (ať už kladné, či záporné) i vy, tak budu rád, pokud se o ně podělíte pomocí komentáře a pomůžete tak ostatním návštěvníkům ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Vyzkoušel jsem Webareal

 1. Uživateľ napsal:
  Žiaľ spoločnosť Bohemiasoft nemá funkčných veľa vecí v eshoprychle aj webarealu. Je tam kopec modulov, ktoré nefungujú a oni o tom vedia už viac ako rok. Nie sú schopní to opraviť, zrušili aj prístup novým užívateľom do diskusného foŕa a ich podpora za veľa nestojí. Našťastie sú tu ďalšie eshopy ktoré majú kopec lepších funkcií a veľa ľudí prechádza na systém Atomer.sk ktorý poskytuje oveľa väčší komfort a hlavne aj technickú podporu.

  Ďalší uživateľ napísal:

  Forum bude otevřeno tehdy, až se v něm nebude kritizovat, ale pouze chválit. Tady každý obtěžuje chudáky adminy Bohemiasoftu, upozorňuje nedodělky a už vůbec se neřídí heslem „Ber, nebo nech ležet“. Naprogramovali 4 verze košíku, mě třeba nevyhovuje žádná… Naprogramovali XML feed který neumí importovat ani data z eshopu Bohemiasoftu (pokud si zaplatíte, tak vám ho upraví).

  Udělali Premium služby, to že nefunguje Heat mapa, to taky nevadí, ostatní taky nic moc, jedině FTP přístup, tam se nedá nic zmrvit. Takže nekritizujte, nerýpejte a chvalte, následně bude vše fachat…. Když ne ke spokojenosti nás, tak ke spokojenosti Bohemiasoftu!

 2. Ingnorek napsal:
  Súhlasím z predchodzím vyjadrením. Ich podpora sa správa, ako keby ich všetci obťažovali. Rozmýšľam o zmene systému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *