Vyzkoušel jsem webhosting od NETIO.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Není to tak dlouho, co jsem zde informoval o tom, že společnost NETIO do své nabídky služeb zařadila i webhosting. Doposud v nabídce měli jen VPS (tuto službu jsem zkoušel a info najdete ZDE a ZDE) a fyzické servery.

Jsem člověk zvědavý, tak jsem si samozřejmě chtěl vyzkoušet i ten jejich webhosting a proto jsem se domluvil s panem Martinem Böhmem, jestli by bylo možné službu opět otestovat.

Mé žádosti bylo vyhověno a bleskově zřízeno, za což panu Böhmovi a firmě NETIO samozřejmě velice děkuji ;-).

Tak a k samotnému webhostingu. NETIO nabízí celkem čtyři tarify (s názvy Start, Basic, Optimal a Business) a já si pro testování vybral ten nejnižší tarif, tedy Start.

NETIO WebhostingJeště, než se vrhnu na ukázku z administrace a popíšu své dojmy z testování, tak sem v citaci vložím text ze stránek NETIO, kde je popsáno, čím se jejich webhosting prezentuje.

Žádné limity přenášených dat (FUP), omezování e-mailových schránek, počtů a velikostí databází, paměti pro PHP scripty, cronů a především žádné příplatkové či doplatkové služby. Webhosting je od toho, aby fungoval a ne, aby vytvářel klientům potřebu každou chvíli o něco žádat technickou podporu. Neslovíčkaříme, nic neskrýváme, vše je plně transparentní. Pokud nevíte, jaký tarif pro začátek vybrat, zvolte nejnižší, případně vám zavoláme a poradíme. Změna na jakýkoli jiný je kdykoli, ihned a bez restartů možná.

K  webhostingu musím ještě dodat, že ať už si případně zvolíte jakýkoliv tarif, tak je potřeba počítat s tím, že dostupný prostor na HDD se vám automaticky sníží cca o 1 GB, jelikož webhosting NETIO je řešen pomocí virtuálního serveru, kdy instalace (operační systém) zabere zmíněnou velikost (informují o tom i na svých stránkách).

NETIO Webhosting 2

Po objednání a zřízení služby najdete svůj webhosting v administraci v záložce Virtuální servery, jako je vidět na obrázku výše.

NETIO Webhosting 3

Na obrázku výše jsem se snažil nasimulovat, jak zkutečně vypadá prázdný webhostingový tarif Start připravený k provozu dle reálných hodnot.

Výše jsem již zmiňoval, že je nutné počítat s tím, že se zabere diskový prostor a jak můžete vidět na obrázku, tak krom toho naskočí i určitý počet souborů (inodů) a zabere se i určitá část paměti RAM.

NETIO Webhosting 4

Aby jste mohli začít webhosting používat, tak je potřeba nejprve přidat doménu/y do administrace.

Nesmíte ovšem zapomenout každou doménu nasměrovat (DNS) na NETIO, pokud jí máte u jiného registrátora (ns1.netio.cz, ns2.netio.cz a ns3.netio.cz) a přidat i do DNS záznamů v administraci!

Tam se v administraci dostanete buď kliknutím na odkaz DNS nad seznamem domén, což je vidět i na obrázku výše, případně kliknutím v levé části administrace pod záložkou Služby na Internetové domény —> a pod záložkou Domény na Správa DNS.

Toto je též vidět na obrázku výše v levé části. Druhý zmiňovaný postup je vhodný, pokud se nacházíte v jiné části administrace, než popisuji, jinak je nejlepší a nejpohodlnější použít první zmiňovaný příklad ;-).

Doména připravena   NETIO.CZ

Pokud jste udělali vše správně a již se projevila změna DNS záznamů (změna může trvat až 24 hodin!), tak se na vaší doméně musí objevit tato stránka, kterou můžete vidět výše na obrázku ;-).

NETIO Webhosting 5

Následně stačí vytvořit FTP přístup (FTP jsem testoval nahráním cca 500 MB souboru, je velmi rychlé a stabilní) a MySQL databázi.

NETIO Webhosting 6

Z pohledu běžného uživatele webhostingu u databáze doporučuji při vytváření zadat „%“ (je to vidět i na obrázku níže), jinak uvidíte všechny soubory z informačního schématu, ale vaší databázi nikoliv!

NETIO Webhosting 7

Na testovaný webhosting jsem nahodil základní instalaci WordPressu (běhá jako čert). Níže můžete vidět, co to udělalo se systémovými prostředky a porovnat s obrázkem, který je výše, kde je vidět webhosting bez ničeho.

NETIO Webhosting 8

Web jsem různě zatěžoval (samozřejmě bez návštěvnosti, tu nasimulovat neumím), přesto fungoval velice svižně, až mě to překvapovalo.

Ale zpátky ještě k administraci. Zde se mi hodně líbí přítomnost Firewallu. Podle mě luxusní věcička, kterou by mohl mít podobně udělanou každý webhosting ve své administraci ;-).

NETIO Webhosting 9

Webhostingu NETIO nechybí ani takové věci, jako je možnost statistiky AWStats, plánování úloh (Cron) a automatické zálohování.

NETIO Webhosting 10

Zapomenout také nesmím na možnost individuálního nastavení PHP, které je velmi jednoduché.

NETIO Webhosting 11

Když to celé na závěr shrnu, tak i přesto, že se v tomto případě nejedná o takový ten klasický webhosting, na který je řada uživatelů nejspíše zvyklá a toto řešení mi přijde spíše jako VMS, tak si myslím, že je to kvalitní služba, která si své uživatele 100% najde.

Mě osobně by toto řešení líbí. Je to jednoduché na nastavení, jelikož se v tom každý snadno hned zorientuje a spolehlivé. Co víc si přát :-).

A co vy, zkoušel také někdo z vás tento NETIO webhosting? Případně, pokud jste nezkoušeli, tak co si o této nabídce myslíte? Komentáře jsou jako vždy k dispozici ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 7.6.2013

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 1015

Štítky: , , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Vyzkoušel jsem webhosting od NETIO.cz

  1. Rudolf napsal:
    K Netio bych si nikdy nic nedal, stačilo jak jim hacknuli dns server s TTL 600 000 – http://webtrh.cz/222438-napadene-dns?highlight=netio
  2. Jarin napsal:
    A to, že ti ten tvůj Angel nefunguje každou chvíli už nenapíšeš, co? 🙂 Tobě teda musí ležet v žaludku po jeho prodělečném prodeji, že tak všude po netu rozpisuješ o konkurenci špínu. Kaluža s Banánem hadr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *