Vyzpovídal jsem hostingovou společnost NETIO

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Už je to opět nějaký ten pátek, co tu na Kecy k věci.cz byl publikován nějaký ten rozhovor (poslední dobou to nějak flákám, tak to budu muset do budoucna opět napravit ;-)), tak s tím bylo potřeba něco udělat. Dlouho jsem se rozmýšlel, koho vlastně oslovit.

Nakonec jsem se rozhodl oslovit prozatím ne tolik veřejností známou hostingovou společnost NETIO Solutions, s.r.o. (netio.cz) a pokusit se vám zprostředkovat rozhovor. Mé žádosti bylo vyhověno a na otázky odpověděl obchodní ředitel NETIO Solutions, s.r.o., pan Martin Böhm, kterému bych tímto chtěl i zároveň poděkovat, že si na mě našel čas a zaslal mi i pár fotografií kolektivu NETIO ;-).

logo_netio

Martine, vaše společnost je relativně nová na trhu (funguje od 18.6.2012) a pro mnoho lidí tak poměrně neznámá. Mohl by jste nám něco prozradit o tom, proč jste se rozhodli vstoupit zrovna do tohoto oboru a celkově něco okolo vzniku NETIO Solutions, s.r.o.?

Společnost NETIO Solutions, s.r.o. byla zaregistrována poměrně nedávno, mladý je však pouze datum uvedený v obchodním rejstříku, nikoli kolektiv a jeho zkušenosti. Kromě hostingu se věnujeme IT servisu, webdesignu, SEO optimalizacím, telekomunikačnímu a finančnímu poradenství, respektive komplexnímu ICT řešení a to poměrně pěknou řadu let. Založení s.r.o. bylo pouze o nevyhnutelné byrokracii a zájmu lidí o název, se kterým si nás přáli spojovat.

Mojí osobní dlouhodobější zaměstnaneckou minulostí jsou Pedagogická fakulta UK v Praze (IT servisní technik) a společnosti e-invent s.r.o. (out-sourcing pro Pražskou energetiku, a.s. – IT hardwarový analytik a konzultant, servisní technik), HELDER s.r.o. (IT hardwarový analytik a konzultant, vedoucí provozu) a CZ TREND s.r.o. (obchodní manager), kterým jsem vděčný za poskytnutí příležitosti pro ně pracovat, při čemž se zároveň mohl po odpoledních, večerech a nocích věnovat samostudiu a svým zákazníkům, kterým mi bylo a nadále je potěšením poskytovat výše zmíněný servis.

Jelikož jsou mými klienty stále častěji lidé poptávající mimo jiné i hostingové služby, nebylo vyhnutí nabytí zkušeností s několika hostingovými společnostmi, kde jsem se ale setkával se záležitostmi a situacemi, které mi nějakým způsobem nevyhovovaly, přes které vlak nejel a o jejichž fungování mám poněkud odlišnou představu.

„Co si neudělám sám, to nemám!“ je větou, jaká mne často pronásleduje a nakonec dovedla k rozhodnutí se začít o sebe starat sám zcela, padlo tedy zároveň ve spojitosti s dokončením školy mého dlouholetého kamaráda a kolegy Lukáše Haufta rozhodnutí rozšířit nabídku právě i o služby hostingové, jejichž příjemným vedlejším efektem je skutečnost, že mne až neskutečně baví a uspokojují.

Jsme tedy tu a zalepujeme ty trhliny na trhu, jimiž jsou individuální a osobní jednání, slušnost, komplexnost a spolehlivost ve spojení s rozumnou cenou, jaké zůstávaly dlouhodobě i přes neutichající volání stále náročnějších zákazníků nevyslyšeny. Hodně nás k tomu motivovali právě naši spokojení obchodní partneři, jenž nám vnukli myšlenku se začít hostingu věnovat na profesionální úrovni.

Když už jsme Martine v předešlé otázce nakousli vznik společnosti, prozradil by jste nám něco i o vašem zázemí? Když bych si jako zákazník objednal vaše služby, na čem bych vlastně hostoval?

Pokud byste se rozhodl u nás mít své webové stránky a aplikace, budete se nacházet primárně v datacentru společnosti Master Internet, s.r.o. Budete-li však mít požadavky specifičtější, pozveme Vás k sobě na dobrou kávu nebo za Vámi přijedeme osobně a do nejmenšího detailu je probereme. Neřeknete-li jinak, umístíme Vás na servery Intel, zejména řady E5 a E3, podle rozsahu poptávky.

Naše nabídka na webové adrese NETIO.CZ je sice napsána prozatím poměrně stručně, není však ani zdaleka konečná. Mám zkušenosti s firmami, jakým se kvalitou nevyrovná ani ta nejpreciznější webová prezentace a je úplně jedno, zda mají web základní nebo rozsáhlý, protože o tom to skutečně není. Kde pracujeme a přebýváme? V bytě na adrese sídla firmy, kanceláři v pražských Modřanech, nebo v terénu u klientů.

V další otázce bych Martine ještě rád navázal na vaše služby a zeptal bych se, proč ve vaší nabídce není i klasický webhosting? Přeci jen VPS (Virtuální Privátní Server) si nemůže pořídit kde kdo a zákazníků, který si to sami neumí nastavit (včetně mě) je plno a ne každému se chce hledat někdo na správu a VMS (Virtuální Managed Server) by mohl být v mnoha případech zbytečný luxus.

Prostřednictvím stránky NETIO.CZ nabízíme primárně VPS, VMS a samostatné fyzické servery, nicméně i běžný webhosting je samozřejmě možný. Tuto variantu provozujeme prozatím pouze jako tzv. retenční, přeje-li si klient platit méně a má-li třeba jen do tří nenáročných projektů, viz http://www.bhservis.cz/dalsi-sluzby/webhosting. V rámci zvoleného webhostingového tarifu obdržíte přidělen příslušný výkon a můžete v podstatě ihned fungovat. Dá se říci, že jde o takový multi-hosting.

Co se konfigurací jednotlivých virtuálních serverů z naší strany týče, ačkoli se o tom moc u VPS nerozepisujeme, zaměstnanci technické podpory běžně a zdarma řeší klientské požadavky i u těchto variant, nejedná-li se samozřejmě o nějaké rozsáhlejší a časově náročnější práce, pro které doporučujeme využít pak už výhodnějších VMS nebo takzvaného, sice méně poptávaného, za to ale troufám si říci velmi zajímavého, V.I.P. servisu.

Martine, proč bych se jako potencionální zákazník (VPS či VMS) měl vlastně rozhodnout pro NETIO? Co jsou vaše hlavní přednosti? Čím by jste se mě snažil přesvědčit?

Pěkná otázka, díky za ni. V čem máme od kritické většiny konkurence na vrch je především individuální osobní jednání, což vyhovuje zejména těm, kdo vědí, co chtějí a pořizují si hosting pro zabezpečení spolehlivého provozu pro své aplikace. Neposkytujeme totiž pouze hosting, nýbrž v prvním bodě zmíněné komplexní ICT řešení.

Na co jsme vůbec hrdí a psi, je někdy až paranoidní zabezpečení a starost o to, aby bylo vše co nejdůkladněji otestováno a v pořádku. Já osobně tvrdím, že o co zákazník nesmí NIKDY a za žádných okolností přijít, a co musí být primárně a vždy v ceně zabezpečeno, jsou jeho data. Tím chci říci, že pravidelně zálohujeme a dokud já budu mít něco společného s NETIO hostingem, nedopustím, aby tomu bylo jinak. Hledáte-li tedy bezpečnost, nechcete-li se zabývat starostmi o data a přejete-li si mít vše komplexně zajištěno, zvolíte NETIO.

VPS není nikdy stejné u dvou poskytovatelů a vždy se liší minimálně konfigurací. Martine, co by jste nám mohl říci o VPS od společnosti NETIO?

Jednou z prvních řešených otázek bylo, kterou technologii zvolit. Protože jsou požadavky trhu různorodé, byla odpověď jasná – všechny! 🙂 Nic však nejde najednou, takže jsme začali se zajímavější a modernější KVM, který na rozdíl od Open-VZ má zejména tu výhodu, že dokáže vzhledem k přímému přístupu k hardwaru nabídnou o nějaké to deseti-procento vyšší výkon.

VS na technologii KVM u nás fungují zcela odděleně, mají vyhrazené parametry, nemůže se tedy stát, že by jeden zákazník ohrozil jiného na stejném fyzickém serveru a to i v souvislosti s vyšším I/O, což bývá asi nejčastějším problémem většiny hostingových společností. Máme své metody, jak toho snadno dosáhnout a ačkoli to se to pro někoho může jevit jako složité, opak je až překvapivou pravdou. Stačí nehledět jen na peníze, průběžně se vzdělávat a sledovat trh.

Martine, jak je to u vás s podporou NETIO? S čím vším se jako zákazník s VPS mohu na podporu obrátit zdarma a co už je zpoplatněné? A to samé by mě zajímalo u VMS? Přeci jen se najde plno lidí, co se v tomto nevyzná a pak i takový, co si myslí, že jednou zaplatí a podpora za ně bude dělat kde co (často jsou pak vidět nářky na různých fórech atd.).

Technická podpora je 24/7 v závislosti na zvolené službě. I v noci telefon zvedá kvalifikovaný odborník, žádný „nočník“, který vyřeší jak časově náročnější a složitější požadavky, tak třeba i jen pouhé založení další emailové schránky, což byste si mohl naklikat i sám z intuitivní administrace. Vy umíte vařit, opravovat auta, stavět domy; my rozumíme informačním technologiím, okamžitě plníme požadavky a neodkazujeme na
žádné znalostní báze a články, kterým třeba ani nechcete rozumět.

Věnujte se své práci, podnikání, zájmům a nestresujte s tím, co můžeme udělat za Vás. No a pokud nestíháme, pozastavujeme příjem nových klientů, poněvadž nejdůležitější jsou pro nás ti stávající, kteří se za žádnou cenu nesmí omezovat. Kapacity však máme dostatečné, že bychom nestíhali se zatím nestalo.

S čím v případě VPS můžete počítat zdarma a na co potřebujete už VMS a eventuálně tzv. V.I.P. servis se pokusím rozepsat. Vždy jde o to, kolik času požadavek zabere a jaký klient je. Jde-li o několik drobných zásahů měsíčně, uskutečníme je rádi zdarma, nicméně pokud jde o někoho pohodlnějšího nebo vyloženě upřednostňujícího svoji peněženku v kombinaci s úmyslným úkolováním, doporučujeme výše zmíněný VMS nebo V.I.P. servis, účtujeme v rámci běžného ceníku sazbu 150,- Kč za každých započatých 15 minut práce (max. 450,- Kč / hodina) technika, případně ve zvláště nesnesitelných situacích se rozloučíme, protože takové jednání nemáme zapotřebí.

Vyloženě nářkuchtivé klienty, jací by nejraději modré z nebe zdarma, buď ale nemíváme nebo se časem mění ve spokojené běžné, poněvadž jim to u nás jednoduše funguje, což zpravidla upřednostní před problémy řešící se u mnohé levnější konkurence. Bez peněz to v našem absurdním ekonomicko-politickém systému dělat nejde. Nikdy samozřejmě není tak hrozně, jak popisuji, trošku přeháním. 🙂

Když to shrnu, vyzkoušejte nás. Ať ušetřím váš čas, zaregistrujte se prostřednictvím odkazu: a v odpovědi na potvrzující email vyslovte zájem o tarif Start nebo Basic na 14 dnů zdarma. Pokud nám sdělíte SSH přístup, dokážeme od některé konkurence vaše služby pohodlně přemigrovat tak, že v podstatě jen změníte fakturační údaje.

Nedělejte pro změnu hostingu, se kterým nejste dlouhodobě spokojení, více, než musíte. Nedělejte kromě oslovení naší společnost třeba vůbec nic. A za to nic si ještě napište o slevu 10% na první dva měsíce heslem Kecykvěci v předmětu emailu.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *