Vyzpovídal jsme majitele Svižně.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Na dnes jsem pro vás na Kecy k Věci.cz připravil snad další zajímavý rozhovor. Tentokrát jsem se rozhodl oslovit majitele Svižně.cz Radka Kilevníka, kterému tímto zároveň chci i poděkovat, že si na mě našel čas a odpověděl na všechny mé zvídavé otázky ;-).

logo1Radku, plno lidí tě jistě již zná a když ne přímo tebe, tak projekt Svižně.cz, ale určitě se najde i velké množství lidí, kterým nevědí o co jde. Mohl by si nám tedy trochu přiblížit co je to vlastně Svižně.cz, čím se zabývá a proč byl zvolen právě tento název?

Ahoj, zdravím čtenáře KecyKvěci. Souhlasím s tím, že se najde hodně lidí co nevědí o co se snažíme, ale pracujeme na tom skoro každý den, aby jich bylo pořád méně a méně.

Svižně.cz je projekt, jenž si klade za úkol, poskytovat hotová webová řešení pro vytvoření pasivního příjmu. Řeknu to ještě malinko jinak a víc Česky, jde nám o to, aby si mohl pořídit výdělečný web i člověk, který tomu nerozumí a nemá konexe na programátory a grafiky.

My prostě vyvíjíme a prodáváme krabicová řešení automatických výdělečných webů. Ale mezi naše klienty patří samozřejmě i jedinci a firmy z oboru, takže rozhodně necílíme jen na začátečníky, ale plníme i požadavky profesionálů a na základě jejich požadavků, potom i naše weby odlaďujeme a vlastně neustále vyvíjíme a vylepšujeme ….

Zklamu Vás, ale ke vzniku Svižně.cz se neváže žádná historka a ani si ji nebudu vymýšlet. Byla to super doména, která byla v době kdy se nápad utvářel volná a navíc, skvěle vystihuje nás a náš postoj k práci 🙂

Co tě vedlo ke spuštění projektu Svižně.cz a kolik lidí se na něm podílí?

Vedlo mě k tomu to samé, co stojí za vznikem většiny projektů a to vlastní potřeba. Já jsem četl kdysi dávno článek o tom, jak je skvělé mít eshop na přeposílání objednávek a tak jsem si řekl super, budu taky jeden mít! A tak jsem šel – konkrétně na Webtrh a dal si poptávku, že bych chtěl naprogramovat takový obchod.

Vybral jsem si z nabídek, poslal zálohu a měsíc se nic nedělo … tak se s milým pánem pohádal, rozešel, zálohu naštěstí vrátil … druhý adept web vytvořil za dva týdny a další dva týdny jsem mu posílal požadavky a přání … když to tak nějak bylo, že jsem se za to nemusel stydět, tak jsem hledal grafika … našel jsem patlala, co mi ten eshop obarvil za asi 2500,- ( jo, to naprogramování stálo necelé 3000,- ) a tak jsem se s ním tahal a tahal až to nakonec udělal do přijatelné podoby … takže když to shrnu, trvala mi příprava toho obchodu zhruba 3 měsíce a stála k šesti tisícům, ale to vůbec nepočítám ten čas a dohadování a smlouvání … a tak jsem si řekl, tady je díra na trhu, tady si normální člověk nemůže udělat takový web aniž by u toho přišel o nervy.

A tak tedy na Svižně.cz nabízíme hotové weby – přesně se podíváte na ukázku, přesně víte co kupujete. Dneska se rozhodnete a zítra máte web funkční, o tom to celé je.

Jinak nás je na to aktuálně šest. Dva grafici, dva programátoři, produktový manager a vrchní mailovač v jedné osobě a já, Radek Kilevník. Ostatní jména nebudu zatím zveřejňovat, ale do několika týdnů plánujeme na Svižně.cz stránku náš tým a tam to bude hezky s fotkami a podrobným popisem kdo jsme a co umíme.

Radku, vžijme se do situace, kdy bych byl potencionální zájemce o nějaký produkt z vaší dílny. Proč bych se měl rozhodnout pro nákup přímo u tebe (vás)?

Naše hlavní přidaná hodnota spočívá v tom hotovém řešení … máme prostě vše již připraveno a když se mrknete třeba na náš seznam obchodů pro přeposílání „http://svizne.cz/seznam-vsech-dodavatelu-a-reseni/“ tak u každého máte odkaz na ukázkový web, takže si vše důkladně prohlédnete, projdete, pročtete a nečeká Vás žádný zajíc v pytli, prostě naprosto přesně víte co kupujete a vyberete si to, co je Vám nejbližší.

Dále pak cena, která je zlomkem toho, co by Vás stálo vytvoření takového webu renomovanou firmou nebo i jednotlivcem – pozor, nemluvím o studentech, ti Vám to samozřejmě levněji udělají a můžete mít štěstí a web bude i od studenta super, ale také můžete mít smůlu a web bude problémový a nebo přijdete o peníze úplně, je to prostě loterie, s námi to ale loterie není.

A další důvod je, že naše eshopy se neustále vyvíjejí a k dispozici je Vám i vlídná a Svižná podpora.

Když už jsme Radku nakousli produkty z dílny Svižně.cz, jaká je vlastně realizační doba a   jaké mám možnosti při výběru například grafiky?

Realizační doba je podle vytíženosti našeho týmu, ale většinou maximálně 3 dny. Pokud je to s originální grafikou, tak do týdne. Možnosti při výběru grafiky jsou také neomezené. Pokud máte svoje představy, tak je splníme, pokud nemáte, stačí říct jen oblíbenou barvu, nebo to nechat zcela na nás. Jsme kreativní, jistě si poradíme.

preposilani Shadow group

Radku, co u Svižně.cz více frčí, jsou to přeposílají e-shopy a nebo affiliate řešení? A proč myslíš, že tomu tak je?

Jsou to přeposílací. Prodávají se lépe a musím říct, že jsou i lepší na výdělek. My máme například ukázkový obchod, kde si můžete prohlédnout všechny dodavatele na přeposílání a nakombinovat si je – ano, my totiž umíme i smíchat více obchodů do jednoho a to i u přeposílání.

Ale proč to zmiňuji, tento ukázkový obchod běží na Pkomplet.svizne.cz a není vůbec propagován, je na něm dokonce všude napsáno, že je ukázkový, ale přesto se na něm měsíčně uskuteční cca 10 objednávek a měsíčně ten obchod vydělává kolem 2000 Kč! Prostě, z toho by mohl být i hezký slogan – Obchody ze Svizne.cz, vydělávají i když nechcete :).

Abych to ale shrnul, Přeposílání je populárnější, protože i když se člověk hodně snaží, tak kupující je při Affiliate prostě často zmaten při přechodu do mateřského obchodu, to je můj názor. Ale samozřejmě vše má své pro a proti. Také si s přeposílacím obchodem můžete více vyhrát – použitelnost atd, ale to vidí někteří budoucí provozovatelé webu  i jako handicap.

Vše má své pro a proti, máme o tom malý instruktážní článek, koho to bude zajímat, může si počíst tady http://svizne.cz/rozdily-mezi-dropshippingem-preposilanim-objednavek-a-affiliate/ , je to tam vylíčeno na rovinu …

affiliate Tiarra

Co všechno mi Radku Svižně.cz může jako zákazníkovi nabídnout po vytvoření mnou vybraného řešení? Existuje u Svižně.cz i nějaká technická podpora atd.?

Jistě, nainstalujeme Vám to, uděláme Vám grafiku, poradíme, chystáme školení, můžeme Vám pomoci s propagací, jsme Vám k dispozici na telefonu pokud si o tom chcete popovídat, na emailu pokud si o tom chcete popsat … to o co se také snažíme je, aby to pro nás nekončilo prodejem webu, protože my chceme úspěšné partnery a klienty, protože když si od nás koupíte web a ten se Vám za 3 měsíce zaplatí, koupíte si další a další a další …

Když už jsem Radku nakousl tu technickou podporu, tak by mě zajímala i následující otázka, která se bude týkat defakto podpory obráceně. Na internetu se pohybuje mnoho naivních lidí, kteří si myslí, že vydělávat na internetu je jednoduchá sranda. Oslovil již někdo podobný Svižně.cz a realizaci si mu případně rozmluvil, či jak funguje u Svižně.cz to, když vás osloví někdo, kdo nemá vlastně ani tušení co chce?

Toto je velký problém a je to věc se kterou bojuji poslední měsíce, protože takových lidí je mnoho a proto já už skoro na potkání říkám BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE.

Pokud si od nás koupíte web a dáte na doménu, vydělá to za rok pár stovek nebo nic a Vy budete smutní a my taky, protože nebudeme mít spokojeného klienta. My Vám pomůžeme s tím základním stavebním kamenem – s webem – to je hlavní stavební kámen a zbytek projektu je Vaše kreativita a píle.

Mohu zodpovědně říct, ano, naše weby fungují a vydělávají a ano, fungují sami a vydělávají automaticky – ale musíte je k tomu přivést. Obecně, když si napíšete svoje popisky a názvy produktů, budete o padesát kroků před ostatními. Netvrdím, že toho je to jediné jak se odlišit, těch způsobů je milion, ale každý si musí zvolit svůj a obtisknout do něj sebe a to co mu vyhovuje a sedí, jedině tak bude ten web úspěšný, brzo se zaplatí a bude Vám vydělávat.

Ale pokud chcete něco na co budete jen koukat a představovat si jak to vydělává, kupte si raději státní dluhopisy 🙂

Pokud ale chcete něco dokázat, pojďte se stát naším klientem, budeme s Vámi Vaše nadšení sdílet, pomůžeme Vám se vším co Vás napadne a budeme za Vámi stát při realizaci Vašich kreativních nápadů a požadavků.

A ještě tedy dodám, že jako hlavní reakci na tento nepříjemný trend – tedy jen přihlížení a čekání na to až to samo začne, chystáme školení pro naše klienty, jak provozovat takový eshop. Budou ho vést esa v tomto oboru a budeme mít řešení jak pro firmy tak jednotlivce. Ale jména a detaily si musím ještě nechat pro sebe

Kromě pozitivních ohlasů se jistě najdou občas i ty negativní (nikdy se nejde zavděčit všem). Jaké jsou Radku ohlasy na produkty z dílny Svižně.cz? Vzpomeneš si i na nějaký opravdu hodně negativní a jak se podařilo problém případně vyřešit?

Staly se nám samozřejmě i nepříjemnosti, ale VŽDY byly zaviněny – musím to říct otevřeně, neschopností a totální leností provozovatele. Nedávno jeden pán neměl vypněno svoje jméno a IČ na eshopu, my tam totiž uvádíme mě a když instalujete eshop od nás, jsou tam jen tečky a v manuálu, který od nás dostanete máte popsáno kde a jak co vyplnit.

Pán se na to vykašlal, upomínal ho i mateřský obchod a přesto to tam nechal půl roku … po půl roce došla mateřskému obchodu trpělivost a zakázal mu spolupráci ( mimochodem to se nám zatím stalo jen v tomto jednom případě ) no a milý pán se samozřejmě obořil na nás.

Když jsem se ho ptal, proč za půl roku nedokázal napsat svoje jméno, vyslechl jsem si nadávky o řeči o naší neschopnosti. Vrátil jsem mu peníze i když jsem nemusel a upřímně ho lituji, ten bohužel nemá šanci.

Radku, sleduješ své předané (hotové) výtvory i po delší době, jak se jim daří?

Sleduji, vlastně chodí i sami. Ten komu se daří, mi řekne, že se mu daří a proto si objednává další a další eshopy a z toho mám vždycky velkou radost a jsem i moc rád, když se podělí o to co vymysleli, nebo jak web propagují, na jaké lidi se zaměřili apod a pak jsou nešťastníci, co mi rozhořčeně volají, že nic nevydělali. A když se jich zeptám a „co jste zkoušel?“ tak odpovědí je „jak zkoušel“ ?

Považuji to za svojí chybu. Nikdy jsem sice nikde nepsal ani neuváděl, že se jedná o automat na peníze, že Vám budou létat pečení holuby sami víte kam, ale zároveň jsem nikde neuváděl co je potřeba k úspěchu atd a to byla jak se ukázalo chyba, na jejíž napravení pracujeme jak jsem popsal výše.

Nedávno jsem se Radku všiml, že ke Svižně.cz patří i projekt Onlinesklad.cz. Co by si nám o tomto projektu mohl říci?

Ano, to je naše nové miminko. Protože jsme si se Svižně.cz vytvořili solidní základnu provozovatelů webů co vědí jak prodat, rozhodli jsme se, že si zařídíme i své mateřské obchody.

Proto jsme vyvinuli systém na Onlinesklad.cz a přijímáme mateřské obchody, kterým nasadíme systém na přeposílání objednávek a revoluční je to v tom, že za ně uděláme tu obtížnou část, kterou my se ale už nyní každý den zabýváme a to sice, že jim budeme vyhledávat partnery a zároveň jim je zaučovat, školit, pomáhat … vidíte jak to do sebe krásně zapadá?

Problém je v tom, že Onlinesklad je obrovské monstrum na kterém se pořád pracuje a ještě celkem dlouho bude, ale už přijímáme první mateřské eshopy na testovací provoz. Takže pokud máte zajetý internetový obchod a prostě chcete více objednávek 🙂 zkuste nám vyplnit poptávkový formulář a třeba se na Vás usměje štěstí http://onlinesklad.cz/kontakt/

Připravuje Radku v dohledné době Svižně.cz i nějakou další novinku či vylepšení, o čem by stálo zato se zmínit?

Hlavní novinkou je už zmíněný Onlinesklad, který poskytne naším partnerům další zajímavé mateřské obchody a s nimi i zajímavé produkty, které budou moci prodávat, takže to je to, co teď usilovně chystáme a s čím se moc těšíme až vyjdeme naplno na denní světlo, protože to posune Svižně.cz ještě mnohem dál než je a my Vám budeme moci ještě lépe vyhovět ve Vašem přání a snaze – vytvořit si solidní a pevný pasivní příjem.

Tak díky za rozhovor a ať se i KecyKvěci.cz svižně vyvíjejí a mají čile k světu, protože je to můj oblíbený blog a bylo by škoda, nemít si kde přečíst nějaké zajímavé Kecy k Věci 🙂

Radek Kilevník
Svizne.cz

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 14.8.2012

Zařazeno do: Rozhovory

Zobrazeno: 942

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *