Webid.cz, Werb.cz a Profibiz.cz umřeli?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Již nějakou dobu sleduji dění na poli internetových fór o podnikání a musím říci, že pomalu a jistě začíná být pěkně pusto. Po velkém boomu, který nastal již před více jak rokem, co Webtrh (jednička v této oblasti na CZ scéně) oznámil změnu svého směru a přes noc (obrazně myšleno) vzniklo několik klonů (jak se jim s oblibou říkalo a říká) tohoto úspěšného fóra. Dnes, když se poohlédnu po tom, jak si tyto „klony“ vedou, tak již pomalu není na co koukat.

V současnosti se daří jen Webdealu, který se neustále rozrůstá jak v počtu uživatelů, tak i po stránce funkčnosti a už dávno se o něm nedá hovořit jako o klonu Webtrhu. Webfair, který byl celkem slušně rozjet už jenom skomírá a na nějakou vzpruhu to prozatím nevypadá. Werb, který se od samého začátku vyvíjel více než slibně je již jednou a půlkou druhé nohy v hrobě a je plný spamu. Webid, ten se nestihl rozjet nikdy a dneska je to fórum plné spamu (obzvláště sekce hostingy). Profibiz, to je další fórum, které bylo celou dobu vzadu a majitel ho plnil převážně články, ale to ho již nejspíš přestalo bavit a poslední článek má datum 26.12.2011!

Pak tu byli ještě další rádoby alternativy, ale o těch nemá cenu se ani zmiňovat, jelikož ty zůstali prázdné od začátku až do konce a dnes už nejsou ani domény aktivní. Za poslední dva měsíce jsem zaznamenal i další dva projekty, které by se rádi dostali na výsluní, ale o těch si povíme příště, pokud nezaniknout. Prozatím nestojí ani za malinkatou zmínku, jelikož tam stejně nic nenajdete a nepovažuji to za přínosnou informaci. A co vy, měli jste nějaký oblíbený klon, který již třeba není, nebo ještě je a jen tak tak přežívá? Celkem dobrá stránka, která monitoruje situaci v tomto segmentu se jmenuje Webtrhy.cz.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 7.2.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 752

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

1 komentář k: Webid.cz, Werb.cz a Profibiz.cz umřeli?

  1. Pidilidi napsal:
    Podobné je to s podnikáním. Jen malé procento firem přežije. Zkuste CeskeForum.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *