Wedosácké akcie, ano či ne?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

V posledních pár dnech nečtu nic moc jiného, než opět povyk kolem Wedosu a jimi připravovanými akciemi. Někdo tento nápad vítá a otevřeně se doslova těší (nejspíš má každý z nich v očích dolary jako Skrblík). Najde se samozřejmě i plno odpůrců a pochybovačů na tento nápad.

Popravdě, já osobně netuším, co si o tom myslet a i když jsem četl všechny články vydané samotným Wedosem, které doslova hýří v podstatě jen superlativy a tím, jak to pro stávající zákazníky bude výhodné. O záporech je napsáno jen naprosté minimum, jak jinak ;-).

Nechci šířit nějaké fámy, ale mě se tento krok moc nezamlouvá a naopak mě přiměl přemýšlet o tom, co za tím vůbec stojí a kdo by si dobrovolně ukrajoval svůj zisk, obzvláště, když ještě žádný nebyl a dosáhnout ho nebude ještě dlouho snadné. Nejsem sice člověk, co by trpěl nějakou paranoiou, ale nechápu tento krok Wedosu ani trochu.

Nebo spíše chápu tak, že pomalu a jistě začínají docházet finanční prostředky, které jsou potřeba pro nákupy s návalem dalších klientů slyšících na slovo sleva a levný. Co se týká služeb Wedosu, tak na ty si nemohu ani trochu stěžovat a jsou kvalitní, přesto jejich současný „růst“ logicky nemůže trvat nekonečně a tím mám docela obavu o to, kdo to bude nadále dotovat.

Wedos se netají tím, že doposud utopil kolem 20 miliónů korun za propagaci, nákup hardwaru atd. atd. a i přes jejich tvrzení na webu „Provozujeme přes 79.500 domén!“ není zisk! Proč u nich hostuji já? Odpověď je jednoduchá, vypršel mi multihosting u Ebola.cz, který bych již nevyužil a neplánoval jsem tedy jeho prodloužení a po prodeji webu, který jel právě u Wedosu mi zbyl volný hosting, který expiroval téměř za rok, tak přesun byl logickým řešením.

U Wedosu mám celkem 5 webhostingů a nové rozhodně neplánuji, naopak se hodlám v dohledné době zbavit 4 stránek a zbudou mi tak u nich jen Kecy k věci.cz. Kdyby se cokoliv přihodilo, tak migrace jinam je otázkou jen pár hodinek, takže obavy v tomto nemám absolutně žádné, jelikož vše pečlivě zálohuji každý den ;-).

Každopádně už teď vím, že si tento možná „životní obchod“ nechám ujít ;-). To, že u Wedosu hostuji neznamená, že sdílím současnou Wedos mánii. Pamatujete si na Wedos akci, kdy dávali k webhostingu tričko zdarma? V té době jsem si zakoupil u nich několik webhostingů (kvůli tričkům to nebylo) a výsledek? Je to již skoro rok a trička stále v nedohlednu (už s nimi ani nepočítám :-)) i přesto, že jsem se několikrát spíše ze zvědavosti na ně dotazoval.

Odpověď byla vždy stejná, že akci nezvládli a podcenili jí, přesto si myslím, že rok na nápravu je více než dost dlouhá doba a dva, nebo tři brigádníci by problém vyřešili maximálně do měsíce. To by se, ale muselo chtít ;-). Navíc, pošta sídlí hned vedle sídla Wedosu, takže evidentně nejsou trika a bůhví, kolik jich vůbec bylo, jelikož to není nic náročného na poslání (co se týká zabalení) a stačí defakto jen štítky s adresami a hotovo.

A co, jaký je váš názor na tuto připravovanou akciovou novinku Wedosu? Budete horlivě nakupovat? 😉

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 5.7.2012

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 785

Štítky: ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

6 komentářů k: Wedosácké akcie, ano či ne?

 1. Dobrý den,
  dovolte, abych se vyjádřil.

  Náš výše uvedený plán jsme již avizovali loni na podzim, kdy jsme tuto záležitost sdělili na dnech otevřených dveří. Je to složitá záležitost, která se připravovala několik měsíců.

  Dovolím si tvrdit, že nikde nehýříme superlativy. Vysvětlujeme jaké to bude mít pro nás plusy (včetně uvázání si zákazníků, což je hlavní přednost). Hned v úvodním článku je odstavec (s vlastním nadpisem) o rizikách s tím, že budou rozepsány samostatně. Není tedy pravda, že o tom nikdo nikde nepsal. My se ke klientům chováme fér a není důvod nic měnit ani nyní.

  Pokud jde o rozhodnutí každého, tak to si musí rozmyslet každý sám. Nikoho nenutíme a nutit přeci nebudeme. Krok za krokem vysvětlujeme proč jsme se rozhodli udělat to, tak jak to chceme udělat.

  Naše služby jsou od podzimu 2011 v provozním plusu (zisku), což jsme již několikrát psali. Nasbírali jsme tolik klientů, že měsíční příjmy překročí všechny výdaje. Růst klientů stále pokračuje, což je vidět i na grafech http://datacentrum.wedos.com/cldata/225/100dni.png . My však chceme inovovat a přinášet další služby a chceme růst rychleji. Zavedli jsme WEDOS Disk a chceme připravit další novinky. Zároveň chceme nabízet služby v zahraničí.

  Co se týká zisku, tak není. Proč? Vezměte si stavbu datacentra, včetně jeho vybavení. To nestálo sto tisíc, to nestálo milion. To vše se nějak účetně odepisuje. Stejné je to se servery. No a zákazníci nám platí u webhostingu ročně, ale první rok je více méně náborový (včetně slev). U VPS nám platí měsíčně. Hardware musíme nakoupit a potom nám jej zákazníci splácí. Nesplatí jej první měsíční splátkou. Teprve až se z měsíčních splátek „splatí“ hardware, tak se začnou generovat zisky. Čím více klientů, tak tím je potřeba větší investice, která se teprve začne splácet. To je jednoduchá matematika.

  Do firmy je investováno mnohem více než 20 milionů (to bude základní kapitál v obchodním rejstříku) a určitě to nepovažujeme za utopení. Podle nás nešla ani koruna „na zmar“. Vezměte si, co jsme dokázali. Vybudovali jsme prostory pro 6.000 1U serverů (s hašením, zdvojené podlahy. klimatizace…), dále jsme nakoupili servery a disková pole. Do samotné reklamy jsme dali (vzhledem k růstu) minimum. Vše funguje ke spokojenosti klientů. Sám musíte uznat, že i váš web funguje spolehlivě 🙂 .

  Náš věrnostní akciový program nepředkládáme jako životní obchod. Bavíme se o stokorunách. Jsou tam dva pohledy. Jak z pohledu nás, tak z pohledu zákazníka. Snažíme se objektivně vše vysvětlit. Nyní to chceme zkusit. Chceme vědět zda je to pro lidi atraktivní. Pokud ne, tak se nic neděje. Pokud ano, tak získáme něco, což bude další silná konkurenční výhoda. Na druhou stranu i klientům (akcionářům) něco nabídneme.

  Pokud jde o trička, tak to je asi naše jediné dosavadní šlápnutí vedle. Je to naše velká, respektive největší ostuda. Chybí nám poslat ještě zbytek. Organizačně jsme to nezvládli. To vůbec nepopíráme. Nemá smysl zde popisovat proč, ale trička leží v kancelářích v krabicích a obálkách a chybí nám jich ještě asi 170 poslat (což je asi 13% ze všech). Nyní bychom to měli dořešit v následujících dnech. My jsme dokonce již připravili náš objednávkový systém na to, aby uměl přijmout adresu a velikost a následně to natiskl na štítky. My potom od firmy dostaneme trička v obálkách a je to. Nyní jsme se v tom doslova utopili. Nepopíráme to a omlouváme se za to.

  Věřím, že jsem situaci vysvětlil lépe.

 2. Petr napsal:
  Kdysi jsem na tento blog napsal komentář a nastala situace se opakovat.
  Bude více méně podobný jako byl můj příspěvek onehdá, tedy, že něco k tématu připravuji.
  Nechci dělat ukvapené závěry, ale velká část toho, co je prozatím k tématu zveřejněno je na hranici sci-fi a pohádky. Nicméně si rád přečtu usnesení vzniklé z VH akcionářů na základě § 203, odst. 2 OZ 😉
 3. Dobrý den,
  mohu vědět co se vám nezdá nebo v čem je podle vás problém?

  My samozřejmě nikoho nenutíme a nutit nebudeme. Snažíme se naopak vše vysvětlit krok za krokem. Včetně kladných a záporných stránek.

 4. josh napsal:
  došel cash pane Grille?
 5. kamuzle napsal:
  Je zajímavé, že někdo chce nakoupit akcie firmy, kde působí pan Grill který je asi superman a Wedos se pomalu ale jistě potácí v problémech!
  Prodávat něco bez koruny zisku – v tom přeci umí být dobrý kde kdo, ale jak to může dlouho trvat když příjmy převyšují několikanásobně náklady.

  Jak je vidět na vlastnické struktuře – http://oi50.tinypic.com/m9x6kz.jpg

  tak pan Grill je společníkem a jednatelem ve společnosti AGRO KASJO s.r.o. která je v databázi dlužníků. Poté působí jako jednatel a společník ve společnosti STcar s.r.o. která je dokonce v LIKVIDACI, dále je společníkem a jednatelem ve společnosti AutoCENTRUM K+S s.r.o. která je také v LIKVIDACI! Pan Grill působí také jako jednatel v Jihočeských drubežárských závodech – to by mě zajímalo jak může jeden člověk vést drůběžárnu a zároveň hostingovou firmu – co má slepice a server společněho???!!!

  A můžeme pokračovat – členka dozorčí rady J. Vojtíšková je jednatelem a společníkem v SPIDER s.r.o. na kteté dokonce uvalena exekuce a firma je v registru dlužníků.

  Dokonce Wedos a.s. je v registru dlužníků kvůli nezaplaceným fakturám! Toto jsou veřejné informace z internetu!
  Je jen otázkou času kdy se wedos internet ukáže na rejstříku dlužníků také – podle zveřejněné rozvahy a výsledkům nemá z čeho platit faktury – stačí se podívat na rozvahu – v pokladně a na běžném účtu 155 tis. Kč – proti tomu jsou nezaplacené faktury za 4,5 mil. , 216 tis. mzdy, socialni je asi po splatnosti protoze zavazek na sociálním pojištění 126 tis. z celkovych mezd 216 tis. – to je 60 % z mezd – běžný odvod je 40 % – zbylá část je po splatnosti. Je potřeba rychle sehnat prachy jinde protože osobní kasa pana Grilla je prázdná – takže akcie se dobře hodí!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *