Wikipedie v českém provedení od Banan.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Včera se rozjela na Webtrhu celkem zajímavá diskuze ohledně praktik, které v poslední době začíná aplikovat webhosting Banan.cz. Ta je již dlouhou dobu známa svými poněkud extravagantními kousky, kdy se pomocí pomocí převážně spamu snaží získat zpětné odkazy a upozornit na své služby.

O kvalitě služeb by se dalo dlouze debatovat, jelikož si podle mě najde značné množství odpůrců (ty jednoznačně převládají), ale bude mít zajisté i nějaké přívržence, přeci jen u nich pár lidí hostuje. Kdyby nebyli úplně spokojeni, tak by tam již dávno asi nebyli.

Snahu Banánu dostat se do vyhledávání na klíčová slova svých konkurentů bych ještě pochopil, samozřejmě když opomenu věci okolo a nebudu moralizovat, zda je to legální atd.. Co mě ovšem překvapilo je, co má například s webhostingovými službami společného Albert, Ahold, Alza, Badoo, Amway, ADSL, Akcie, Aha, Ahaonline, AOPK a mnoho dalších výrazů, na které se snaží praktikovat to samé (stačí, když si do vyhledávače zadáte dotaz site:www.banan.cz) ;-).

Osobně si nedovedu představit, že by se zákazníkem banánu mohl stát člověk, co hledá informace o Albertu :-D. Osobně neznám nikoho, kdo když hledá například nějaké informace o nějakém obchodě, že by hledal něco jiného, než akční nabídku a upřímně mu je nějaký banán u zadní středové části těla, pokud nehledá banány za 17,90 Kč ;-).

Další takový prapodivný příklad může být cílení na AOPK (Agentura ochrany přírody a krajiny v ČR). Sledování stavu, změn a vývojových trendů vybraných biotopů a populací ohrožených druhů a ochrana přírody a krajiny má s webhostingem opravdu mnoho společného :-D. Hold, každý se s úbytkem zákazníků snaží poprat po svém, otázka je, aby se ta snaha nakonec nevymstila :-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 30.10.2012

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 657

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Wikipedie v českém provedení od Banan.cz

 1. Kvasnička Jan napsal:
  Asi nějaký SEO šaman 😀
 2. Radek napsal:
  No jo, Banán, žádné velké překvapení 😀
 3. AlesN napsal:

  Kaděra se na Webtrhu vyjádřil, že se jedná o „slovníček“ :-D.

 4. Wladass napsal:
  Horší black hat jsem ještě neviděl 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *